איך לעשות כסף מבלוג - 6 דרכים בדוקות

עודכן: 5 בפבר׳


אז החלטתם לפתוח בלוג, או שאולי כבר יש לכם אחד, אך אתם לא בדיוק בטוחים איך בכלל מייצרים ממנו הכנסה נוספת. היו רגועים, במאמר הבא נסקור 6 דרכים ריאליות ואמיתיות איך להרוויח כסף מבלוג.

איך לעשות כסף מבלוג

מה זה בלוג?

בלוג הוא אחד מאמצעי המדיה הכי בסיסיים ונפוצים באינטרנט. כל היופי בבלוג, שכל אחד יכול להתחיל בהקמתו ואין צורך במתכנתים, מעצבים או השקעה כספית ניכרת. מה שהתחיל בדרך כלל בכתיבת יומן אינטרנטי הפך לאתרי תוכן מעוצבים ויפים להפליא.הנה קצת נתונים:

  1. הבלוג הראשון בעולם נכתב על ידי ג'סטין הול בשנת 1994, ביומן אינטרנטי בכתובת http://links.net/.

  2. בכל חצי שנייה מפורסם פוסט חדש בבלוג בעולם.

  3. לפי וורדפרס בכל חודש 409 מיליון גולשים קוראים כ- 20,000,000,000 פוסטים (מקור: וורדפרס)


קחו למשל אותנו – את הבלוג הזה, בנינו ללא כל ידע טכני ובלי מעצבים ועלויות מטורפות באמצעות המערכת של וויקס. דעו, כי בין אם החלטתם להקים בלוג עסקי או בלוג כתחביב – 2 האפשרויות יכולות להניב לכם כסף מהאינטרנט.


עם זאת, אל תצפו לשמוע שזה המסלול המהיר לכסף ותוך חודש חודשיים תוכלו להתחיל לקנות נדלן בחו"ל. אך אם תעשו את הצעדים הנכונים ותשקיעו את זמנכם בו, בהחלט תוכלו להגיע למצב של הכנסה נוספת בעבודה מהבית שתסייע לכם ואולי גם למשפחתכם. מי יודע, הבלוג עוד יכול להפוך ל- DayJob המרכזי שלכם.

אז קדימה, בואו נצלול פנימה ונראה:


איך מרוויחים כסף מבלוג

1. להרוויח כסף באמצעות מודעות CPC ו- CPA

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להרוויח כסף מבלוג היא להציב פרסומות ברחבי הבלוג. ישנם 3 סוגי פרסומות עיקריים:

1. פרסומות CPC (Cost per click)- תשלום לפי הקלקה. מדובר בפרסומות שבדרך כלל נשים אותם בתוך התוכן בבלוג או בסרגלי הצד ובכל פעם שגולש ילחץ עליהם, אנחנו נרוויח כסף.

2. פרסומות CPM (Cost per 1,000 impressions) - תשלום לפי אלפי חשיפות. מודעות אלו יניבו לכם סכום כסף קבוע בכל פעם שכמות מסויימת של אנשים נחשפו למודעה (רק נחשפו, ללא הקלקה).

3. פרסומות CPA (Cost per Action) - תשלום לפי פעולה. מודעות אלו יניבו כסף בכל פעם שלקוח מסוים הקליק על המודעה וביצע פעולה מסוימת - למשל, קנייה, השארת פרטים וכו'. התגמול על CPA בדרך כלל גבוה יותר.

איך שמים פרסומות שמניבות כסף באתר שלכם? השירות הכי פופולרי בתחום הזה הוא לא אחר מגוגל אדסנס. עם גוגל אדסנס לא תצטרכו להתנהל מול עשרות מפרסמים בתחומים המתאימים לבלוג שלכם, את זה גוגל עושה בשבילכם. פשוט הירשמו לגוגל אדסנס, העתיקו קודים של מודעות פרסום והטמיעו אותם באתר שלכם. המודעות של גוגל הן חכמות ומותאמות לפי מס' פרמטרים כגון נושא האתר, הרגלי השימוש של הגולש וכן היסטוריית החיפוש שלו. לכן מדובר בשירות יעיל במיוחד שרצוי להשתמש בו כאשר אתם מעוניינים להרוויח מהבלוג שלכם.

מודעות הפרסום של גוגל

קשור: סטודנטים? הנה 10 רעיונות איך לייצר הכנסה נוספת בעבודה מהבית.

2. מכירת מודעות פרטיות

אז על אף שזה נראה כך, גוגל אינה מונופול בשירות הפרסום, או משהו כזה. יש באפשרותכם לפנות בצורה אישית (במייל או בטלפון) למפרסם מסוים, שהמוצר או השירות שלו קשור לנושא הבלוג שלכם ולהציע לו שטחי פרסום. אם יש לכם תנועת גולשים גבוהה באתר, מפרסמים כבר ידעו לפנות אליכם בעצמם בבקשה לקנות שטחי פרסום בבלוג.

ההבדל המשמעותי בין השימוש בגוגל אדסנס לפנייה למפרסמים באופן פרטי היא פוטנציאל הרווח הגבוה – שהרי אתם חותכים את המתווך, גוגל אדסנס, ולוקחים את כל 100% העמלה ואף יכולים לקבוע בעצמכם את מחירי הפרסום!

מכירת מודעות פרטיות יכולה להתבטא במגוון צורות כגון באנרים, כפתורי הזמנה, קישורים ועוד. תוכלו אפילו להציע למפרסמים לכתוב להם פוסטים מקודמים כמו למשל סקירת מוצר או שירות של מפרסם (דוגמא טובה לכך היא אתר סלונה). אפשרות נוספת היא לכתוב פוסטים או מאמרים לבלוג בנושא מסוים, המפרסם ישלם רק אם תוסיפו קרדיט\קישור לעסק שלו.

האפשרויות להרוויח כסף באמצעות מודעות פרטיות משתנות ומגוונות. תוכלו לגבות תשלום חד פעמי לפוסט למשל או תשלום חודשי קבוע עבור באנר או תשלום לפי מס' חשיפות או פניות.

טיפ בונוס: אם יש לאתר שלכם ניוזלטר, פודקאסטים, סרטוני וידאו וכו', תוכלו להציע שטחי פרסום גם שם ולהגדיל את אפשרויות הרווח מן הבלוג.

מודעות פרטיות בבלוג תמורת כסף


3. הטמיעו קישורי שותפים בתוכן

שיווק שותפים (Affiliate Marketing) היא עוד דרך מעולה להרוויח כסף מהבלוג. מזה שיווק שותפים ואיך זה בכלל עובד?

א. מפרסם מסוים רוצה למכור מוצר והוא נותן לכם את האפשרות להרוויח כסף מכל מכירה שתייצרו לו.

ב. המפרסם נותן לכם, השותפים, קישור למוצר שבתוכו נמצא קוד האפיליאציה, (אשר הינו אישי וייחודי לכם), כך הוא יכול לדעת שקונה מסוים שרכש באתר שלו הגיע דרך הקישור שלכם.

ג. כל שנותר לכם לעשות הוא להטמיע את הקישורים של המפרסם באתר. תוכלו לשים את זה בתוך התוכן שלכם או בתור מודעות באנרים או בכל דרך אחרת. ברגע שגולש לוחץ על הקישור וקונה את המוצר (גם אם הוא קנה אותו אחרי 10 ימים) אתם תשלשלו לכיס שלכם אחוזים מסכום העסקה.

לרוב האתרים המציעים תכניות שותפים, יש מערכות ניהול נוחות בהם תוכלו ליצור בקלות קישורי שותפים לכל מוצר באתר של המפרסם. אחרי שתבחרו תכנית שותפים, המתאימה לנושא הבלוג שלכם ולאחר הליך הרשמה קצר, תוכלו להתחיל לפרסם קישורים ולהרוויח כסף מהבלוג. דעו כי אינכם מוגבלים לתכנית שותפים אחת ותוכלו למצוא עוד תכניות מתאימות ולעבוד בשותף גם איתם. תמיד תחפשו להתייעל, לשפר ולהוסיף, אם תכנית שותפים אחת לא מניבה לכם רווחים מספיקים, תוסיפו אחת נוספת או תחליפו את הקיימת.

תכנית שותפים: איך זה עובד