• Admin

פרסום בטיקטוק: כך תשווק את העסק שלך ברשת טיקטוק [2022]

עודכן: 11 בפבר׳

טיקטוק היא הדבר הבא היום ברשתות החברתיות ומהווה איום גם על מעצמות פייסבוק ויוטיוב הענקיות. מה זה בכלל טיקטוק? מה הפך אותה לכזאת מוצלחת ואיך מתחילים לפרסם עסק בטיקטוק? כל הפרטים כאן.


למעלה מעשור, רשתות חברתיות מהוות זירת קידום, שיווק ופרסום מרכזית. בין הרשתות הוותיקות, פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ויוטיוב, צומחת ב- 4 השנים האחרונות פלטפורמה חדשה, חזקה ופורצת: טיקטוק.


בתור הרשת החדשה ביותר, שנשענת על קהל צעיר ומגוון, שהולך ומתרחב, יש לה פוטנציאל שיווקי עצום, שעדיין לא מומש במלואו. טיקטוק הכניסה את כל השחקניות הגדולות לפאניקה, ובצדק. הרילס של אינטסגרם וה- Shorts של יוטיוב, ממש הועתקו כמעט אחד לאחד מפלטפורמת טיקטוק.

היא אמנם רשת חברתית, אבל האופי המיוחד שלה מחייב את בעלי העסקים שרוצים לפרסם באינטרנט, להתאים ולשנות את אסטרטגיות השיווק הדיגיטליות המוכרות, כדי לממש את הפוטנציאל הגלום בה.על מה נעבור במדריך הבא:

הסבר על טיקטוק והתופעה הזו שפרצה לחיינו.

מערכת הפרסום בטיקטוק

מדריך צעד אחר צעד איך להעלות מודעה לפרסום

5 טיפים חשובים לפרסום בטיקטוקמה זה טיקטוק?

טיקטוק התחילה במקור כרשת חברתית סינית. ב-2018, התמזגה האפליקציה עם הרשת הסינית Musical.ly, ונחשפה לעולם כולו. תוך זמן קצר הפכה לאחת האפליקציות המצליחות ביותר בעולם לשיתוף קטעי וידאו קצרים. נכון ל-2021, הורידו את האפליקציה קרוב כ- 3 מיליארד משתמשים (מקור: כלכליסט) . היא זמינה ביותר מ-155 מדינות, עם מעל מיליארד משתמשים באנדרואיד ובאפל. כ-1 מיליארד מתוכם הם משתמשים פעילים, שנמצאים באפליקציה 45 דקות ביום בממוצע, לפחות פעם ביום.
אז מה הפך את טיקטוק להצלחה כל כך גדולה בזמן כל כך קצר?

טיקטוק מאפשרת למשתמשים שלה לפרסם סרטונים קצרים, באורך של עד שלוש דקות. קהל היעד נחשף לעוד ועוד תוכן קצר, מהיר, שמתחלף במהירות, בנושאים שונים ומגוונים: סיפורים אישיים, לצד סרטונים הומוריסטיים ומהנים, וסרטונים עם עריכה מתוחכמת ויצירתית.


אחד מהדברים המרכזיים שמושכים בטיקטוק הוא האלגוריתם המתוחכם והמדויק, שמאפשר למשתמשים להיחשף דרך עמוד ייעודי להם, For You, לתכנים חדשים שמתאימים להם בדיוק, לפי תחומי העניין שלהם.

סוג סרטון דומיננטי ומרכזי בטיקטוק הוא אתגרים. מדובר בסרטונים בעלי אופי ייחודי, שהמשתמשים מפרסמים זה אחרי זה. למשל, שימוש בסאונד ספציפי, עריכה מיוחדת או פעילות שחוזרת על עצמה, כמו כוריאוגרפיה של ריקודים. האתגר מתפשט במהירות, ונחשף להמוני אנשים, שמחקים אותו, ונחשפים בעצמם לעוד המונים, במהלך ויראלי. כל זה מהווה תחילתו של שינוי בעולם השיווק הדיגיטלי, בו השיווק הוא להיות יותר ויותר אותנטי ו"רגיל".


איך כל זה עוזר לנו לפרסם בטיקטוק?

מדובר ברשת צעירה, מהירה, שמלאה בתכנים מתחלפים ומגוונים, אותנטית ויצירתית. בדיוק האפליקציה שמתאימה לדור ה-Z הנחשק מבחינה שיווקית: ילדים, נערים ומבוגרים צעירים בתחילת שנות ה-20 לחייהם. ואכן, ב-2021, מדובר ב-60% מהמשתמשים שלה, כיוצרים וכקהל.

מה עם ה-40% הנותרים? ככל שעובר הזמן, טווח הגילאים מתרחב, וכיום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים בגילים מבוגרים יותר שגילו את האפליקציה, צופים בסרטונים, ויוצרים תוכן בעצמם.


טיקטוק בישראל

גם בשוק קטן כמו ישראל, הקהל הפוטנציאלי הוא עצום ומגוון, וניתן לברור מתוכו בדיוק את מי שאנחנו רוצים להגיע אליהם. מעבר לכך, המשתמשים יכולים להגיב לסרטונים באופן ישיר, ולפרסם בעצמם תכנים קשורים, כך שניתן לדעת, מעבר לחשיפה, מה הלך הרוח בנושא המוצר, השירות או המותג.

מה שמדהים בטיקטוק, נכון למועד כתיבת שורות אלו, הוא החשיפה האורגנית שמקבלים המשתמשים. בעוד בפייסבוק ואינסטה, הפרסום האורגני "מת", בטיקטוק הוא חי ובועט. בלי להוציא כסף על קידום ממומן, תוכלו לזכות באלפי צפיות וחשיפות וזאת מבלי לשלם שקל אחד.


למה צריך לשים לב כשמפרסמים בטיקטוק?

המטרה שלכם היא להגיע לעמוד ה-For you. קודם כל, חשוב לזכור שמדובר ברשת חברתית שבה יש חשיבות גם לכמות התוכן שאתם מעלים, וגם ליצירתיות של התוכן. טיקטוק מוצפת בתוכן קצר, קליט ומהיר. טרנדים משתנים, אתגרים מתחלפים, וצריך להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק. לכן, חשוב להעלות תוכן כל הזמן, וגם לדאוג שתהיו מספיק בולטים. כדאי ליצור עמוד תוכן קבוע, שבו תעלו באופן עקבי תוכן, שיבלוט וימשוך את העין ויעודד השתתפות פעילה של הקהל. ברוח טיקטוק, התוכן צריך להיות מצחיק, קליל, לא מתאמץ ואותנטי ככל האפשר. כל זיוף קטן בולט מאוד על רקע התוכן הקיים בטיקטוק, והקהל עלול להירתע מכך.


קשור: איך מרוויחים כסף בטיקטוק?


פרסום בטיקטוק: איך זה עובד?

עכשיו, כשהבנו למה כדאי לעשות פרסום ממומן בטיקטוק, נלך צעד-צעד ונבין איך עושים את זה. בתור רשת חדשה, עם מאפיינים ייחודיים, לא ניתן להעתיק לחלוטין את מה שידוע על פרסום ברשתות חברתיות, אלא יש להתאים את מה שהיה ידוע עד כה למציאות החדשה.


טיקטוק לעסקים

במיוחד בשביל לקוחות עסקיים, גדולים או קטנים, שרוצים להיכנס לטיקטוק, נוצרה הפלטפורמה הבאה: Tiktok for Business. חשבונות עסקיים (הנקראים TikTok Pro) מקבלים גישה לפורמטים ולתכונות שאין ללקוחות פרטיים, ומאפשרים להם לממש את החזון היצירתי שלהם בשיווק המוצר, השירות או המותג שלהם.

מנהל המודעות של טיקטוק

כדי לעזור לעסקים המבקשים לפרסם אצלה, טיקטוק יצרה ועיצבה את מנהל המודעות (Ads Manager) שלה, כך שיהיה כמה שיותר ישיר, פשוט לשימוש, וכמובן אפקטיבי. לא צריך יותר להיות עורכים מקצועיים. מנהל המודעות מעניק למפרסמים מגוון רחב של תבניות ופורמטים שמאפשרים להם להגיע למקסימום יצירתיות ולהגשים את החזון שלהם.


קהל היעד

חשוב לא פחות הוא קהל היעד. למי אתם רוצים לפנות? צעירים, מבוגרים, נשים או גברים? באיזה מיקום או על פי אילו תחומי עניין? מנהל המודעות נותן לכם את האפשרות להתמקד בקהל שלכם בלי לבזבז זמן, תוך התמקדות ספציפי