איך לקנות ביטקוין - המדריך השלם כדי להימנע מטעויות [2022]

עודכן: 15 ביוני

הביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי הראשון בעולם, המהווה תחילתה של פריצת דרך בכלכלה העולמית. אז האם כדאי לקנות ביטקוין? איך קונים ביטקוין? והאם הוא בועה שהולכת להתפוצץ? כל הפרטים במדריך הבא!

איך קונים ביטקוין

תוכן עניינים - לחצו לניווט לחלק שמעניין אתכם


מה זה ביטקוין?

הביטקוין מבוסס על קוד תוכנה מוצפן שאומץ ע"י ענף הקריפטוגרפיה ונוצר בשנת 2009. לביטקוין אין צורה או צבע מהסיבה הפשוטה שאין מדובר במטבע פיזי וכשאנחנו רוצים להעבירו מאדם לאדם או לשלם למישהו - הדבר נעשה בצורה ממוחשבת וישירה ללא גורם מתווך. המיקום או הכתובת של כל מטבע, הוא רצף של ספרות ואותיות (בין 27-32 תוים שנראים כך - efs45wsKYTbFf1dmfAsGnPnqmJxgpmY) ייחודי ובלתי ניתן להעתקה. קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים כמו הביטקוין, מתבצעת בזירות מסחר שונות שקיימות בארץ ובעולם.


שנת 2021 עשתה טוב לביטקוין

ובכן הביטקוין הוא השקעה מעניינת שעדיין לא ברור לאן תילך. היו זמנים (בעיקר בשנת 2017) שמדובר היה בהשקעה רותחת עם פוטנציאל לתשואה פנומנאלית של מאות ואלפי אחוזים, כולם רצו חתיכה מהעוגה הטעימה הזאת אך בו בזמן פחדו מנפילה או התפוצצות של בועה כלשהי.

בשנת 2018 הנפילה הזו הגיעה. הביטקוין וכל שוק המטבעות הדיגיטליים איבד כ- 80% מערכו. הביטקוין נפל משער של 20,000 דולר ל- 6,500$ ומטבעות וירטואלים איבדו יותר מזה וחלקם אף נמחקו.

בסוף שנת 2021, הביטקוין שוב מזנק קדימה ועומד על שער של 48,107$.

כיום, באמצע שנת 2022, המטבע שוב נודד דרומה ויורד לשער של 21,223$.

אל דאגה, לאחר שתסיימו לקרוא את המאמר הזה, תדעו האם ההשקעה בביטקוין היא בשבילכם ואם כן, תדעו איך לקנות ביטקוין עוד היום. 🤑💪🔥


איך לקנות ביטקוין ?

אז נכון שמטבע ביטקוין אחד הוא מאוד יקר, אבל זה לא מונע מכל אחד מאיתנו לרכוש חלקיקי ביטקוין בהתאם לסכום אותו אנו מעוניינים להשקיע.

יש מגוון אפשרויות לקניית ביטקוין ובכל אופציה ישנם יתרונות וחסרונות.איך קונים ביטקוין - 3 דרכים מרכזיות:

  • כספומט: בארץ קיימים מספר כספומטים למשיכה וקנייה של ביטקוין, כגון: שגרירות הביטקוין ברחוב אחוזת בית 1 בתל-אביב; ברחוב דיזינגוף 99, ת"א; כספומט נוסף בבאר שבע, בשדרות רגר 53; רח' אלנבי 106 ת"א, רח' תובל 34 ברמת גן; ועוד.

  • זירות מסחר לקניית ביטקוין באשראי - ישנם מבחר אתרי מסחר לקנייה ומכירה של ביטקוין. 2 אתרים פופולריים במיוחד, שאף התנסינו בהם בעצמנו, הם Cex ו- Binance. מדובר ב-2 מהבורסות הגדולות בעולם. לאחר ההרשמה, אימות המייל ואימות זהות (הכולל העלאת תעודה מזהה), תוכלו להפקיד כסף באתר ולקנות ביטקוין. ההפקדה מתבצעת באמצעות כרטיס האשראי. בנוסף, לכל אתר יש את העמלות שלו על קנייה ומכירה של ביטקוין. שימו לב שהעמלה מגולמת בשער המטבע.

  • קניה במזומן מאדם פרטי - זו אפשרות פחות מומלצת, אך אם אתם רוצים להתחמק מן העמלות השונות וכאב הראש בהרשמה לאתרי המסחר, ניתן פשוט למצוא בנאדם שמחפש למכור ביטקוין, לקבוע פגישה ולבצע את ההעברה. יש לוודא שהכל מתבצע כראוי, שלאדם באמת יש את הביטקוין, ורק לאחר העברת הביטקוין ל"ארנק" שלכם לתת לו את המזומן בעד הביטקוין. איך מוצאים מישהו שמוכר ביטקוין? פשוט היכנסו לעשרות קבוצות הביטקוין בפייסבוק וחפשו מוכר באזור מגוריכם.


איך לקנות ביטקוין