6 מטבעות וירטואלים שחייבים להכיר בשנת 2018

עודכן ב: 21 דצמ 2019


המטבעות הדיגיטליים היו ללא ספק ההשקעה הכי רותחת של שנת 2017, כאשר רבים עלו באלפי אחוזים והניבו למשקיעים שלהם רווחים יפים במיוחד. מה תספק לנו שנת 2018? הנה הצצה ל-6 מטבעות וירטואלים מבטיחים במיוחד שכל אחד מהם יכול להיות הביטקוין הבא.

בועה שעוד רגע הולכת להתפוצץ? טרנד חולף? פונזי? סקאם אחד גדול?

לא משנה מה יגידו השונאים, הביטקוין והמטבעות הוירטואלים כאן והם לא הולכים להיעלם בזמן הקרוב. נכון, חודש ינואר ופברואר לא היו קלים במיוחד לקהילת המשקיעים עם ירידות שערים חדות, אך רבים סוברים כי השוק במגמת עלייה וצפוי לחזור במלוא הכוח.

אבל עם עוד כ- 1,300 מטבעות דיגיטליים, ועם שוק שמונע מאוד משמועות, ספקולציות וגם סקאמים (לצערנו), קצת קשה לדעת באיזה מטבע וירטואלי כדאי להשקיע.

5 דברים שרצוי לבדוק לפני השקעה במטבע דיגיטלי:

1. בדקו את צוות המפתחים של המטבע, מי הם, איזה דברים השיגו בעבר ומה אומרים עליהם ברשת.

2. גלו מה מציע המטבע, איזה בעיה הוא נועד לפתור והאם הוא מציע חידוש כלשהו שלא קיים כבר במטבע אחר.

3. בדקו באיזה שלב פיתוח נמצא המטבע, האם צפויים עדכונים, פיצולים או שדרוגים כלשהם לאורך הדרך. לרוב, למטבעות האיכותיים יש מפת דרך עסקית הפתוחה לעיון הגולשים.

4. סרקו פידבקים וחוות דעת ברשת, בבלוגים, בפורומים ובקבוצות הפייסבוק – מה הקהילה חושבת על המטבע.

5. בדקו כמה מטבעות קיימים נכון להיום וכמה בסה"כ יהיו מונפקים – כמות מטבעות מוגזמת למשל יכולה להוות אינדיקציה למטבע מגוחך שלא צפויה לו עלייה משמעותית. היצע מצומצם שנותר מן המטבע, יכול לגרום לביקוש לעלות וכך גם שער המטבע.

חשוב להבין, שכמו ביטקוין (או אפילו יותר מכך), כל המטבעות הדיגיטליים מהווים השקעה שמוגדרת מסוכנת עם עליות וירידות שערים חדות, לכן אם בכוונתכם להשקיע כסף, חשוב לקרוא ולהבין כמה שיותר על השוק ולקרוא טיפים ועצות טרם ההשקעה בקריפטו.

אז אחרי כל זה, הנה חשיפה של 6 מטבעות וירטואלים שאנליסטים רבים גורסים ששנת 2018 הולכת לעשות להם רק טוב ופוטנציאל הרווח שלהם גבוה.

*חשוב לנו להבהיר שכל האמור במאמר, הינו דעה אישית, לא מומלץ להסתמך על כך בלבד ורצוי להתייעץ עם גורמים נוספים שכן השקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים מוגדרת בסיכון גבוה.

דאש - Dash

דאש היא מערכת קוד פתוח, המאפשרת למשתמש לבצע עסקאות באופן אנונימי לחלוטין וללא המתנה ארוכה, ממש כמו עסקאות במזומן ומשם השם DASH שמזכיר CASH (מזומן). הייחודיות של דאש מתבטאת במערכת התשלומים

החדשנית שלהם הנקראת DarkSend. בואו נניח למשל שמירי רוצה לשלם לזהבה עם מטבע דאש, מירי שולחת לזהבה את הכסף, המערכת לוקחת את התשלום, מפרקת

אותו לחלקיקים ומערבבת אותו במעין בריכה משותפת (Pool) יחד עם סכומים ותשלומים של משתמשים אחרים ולבסוף מעבירה לזהבה חלקיקים מהתשלום עד לגובה המקורי שמירי רצתה לשלם. בצורה הזו, נשמרת האנונימיות של מבצעי העסקה והאפשרות להתחקות אחר זהות הצדדים והסכום המדויק של העסקה הוא בגדר הבלתי אפשרי.

שער המטבע בתחילת 2017: 11.37$

שער המטבע כיום: 706.43$

שווי שוק: 5,575,054,611$

כמה מטבעות קיימים: 7,891,827

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 18,900,000

איך קונים דאש: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את דאש למכירה (סימול המטבע הוא DASH), הזירות האהובות עלינו הן: Binance ו- Poloniex. בנוסף, ניתן לרכוש Dash באתר Cex באמצעות כסף פיאט בלבד- למי שאין ביטקוין כרגע.

נאו - Neo

נאו הוא המטבע הדיגיטלי הראשון של סין, בעל מערכת קוד פתוח שנוצר עוד בשנת 2014. המטרה של נאו היא להפוך את הכלכלה המסורתית שלנו לכלכלה חכמה המבוססת על רשת מבוזרת בעלת אוטומציות

מסחר מובנות ויעילות. המפתחים טוענים כי השילוב של נכסים דיגיטליים, זהות דיגיטלית וחוזים חכמים יכולים לייצר כלכלה חכמה ומבוזרת אשר תטיב עם העולם. יש המכנים את הנאו כ"האיתריום" של הסינים ואומרים שנאו יהיה המטבע הדיגיטלי שסין הולכת לאמץ באופן רשמי, שכן הסינים נורא אוהבים תוצרת של המולדת שלהם. המפתחים בחרו את השם הזה מכיוון שהוא מסמל חדשנות, חידוש, וצעירות ביוונית. גם ההקשר לגיבור הסרט מטריקס עושה את שלו וניאו הוא אחד המטבעות האלטרנטיביים המובילים בעולם.

שער המטבע בתחילת 2017: 0.144$

שער המטבע כיום: 129.72$

שווי שוק: 8,431,605,000$

כמה מטבעות קיימים: 65,000,000

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 100,000,000

איך קונים נאו: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את נאו למכירה וקנייה (סימול המטבע הוא NEO), הזירות האהובות עלינו הן: Binance ו- Bittrex.

סטים - Steem

סטים לוקחת את כל עניין המדיה החברתית ברצינות ומקימה בלוקצ'יין מבוסס רשת חברתית, בה כל אחד יכול להרוויח פרסים בדמות של מטבע הסטים, ולהעביר תשלום בקלות בין המשתמשים כמו לעשות לייק בפייסבוק או Follow באינסטגרם.

זו המטרה, משתמש ירוויח כסף ממשתמשים שיתמכו בפוסטים שלו, דבר המתמרץ יצירה של תוכן איכותי. בכך היא שונה מהביטקוין, אשר רק בהליך של כרייה וכוח מחשובי עצום, משתמשים מרוויחים כסף. זה אולי נשמע קצת לא רציני ואולי ילדותי, אבל ההיפך הוא הנכון. בעידן שבו יש ים של מידע ותוכן רב אשר רובו לעיתים בעל ערך נמוך שאינו תורם לגולש, סטים שואפת להפוך את היוצרות ולעודד ייצור תוכן בעל ערך ממשי ברשת. בנוסף, משתמשים ירוויחו כסף על תוכן שתורם לקהילה, מאחר והקהילה היא זו שבוחרת האם יוצר התוכן ירוויח כסף. חלוקת הרווחים מתבצעת כך ש-85% הולך למשתמשים והיתר משמש לצורך תפעול ותחזוקת התשתית.

שער המטבע במאי 2017: 0.6$

שער המטבע כיום: 4.34$

שווי שוק: 1,081,633,33$

כמה מטבעות קיימים: 249,431,748

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 266,119,509

איך קונים סטים: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את סטים (סימול המטבע הוא STEEM), הזירות האהובות עלינו הן: Binance ו- HitBTC.

קארדנו - Cardano

רבים סוברים כי קארדנו, שמאחוריו צוות פיתוח משגשג, פלטפורמה טכנולוגית מבטיחה ומימון גבוה, מהווה מתחרה ראוי מאוד לאיתריום. קארדנו עומד בטופ-טן של טבלת המטבעות הוירטואלים ובמקום החמישי לפני הלייטקוין.

אז מה כל הרעש על קארדנו? ובכן מדובר במטבע הדיגיטלי הראשון שפותח ע"י

קבוצה של מהנדסים ומומחים רבים מכל העולם, מתוך גישה פילוסופית מדעית המונעת ממחקר תחום הקריפטוגרפיה והכלכלה. בנוסף, קארדנו הוא מטבע דיגיטלי מבוזר על רשת הבלוקצ'יין בעלת קוד פתוח, אשר מפתחיו רוצים להבטיח כי הוא הולך להיות מערכת חוזים חכמה בעלת פיצ'רים ואפשרויות מתקדמות ראשונות בתחומן ושלא קיימים באף מטבע אחר. בנוסף לאבטחת פרטיות גבוהה במיוחד, הייחודיות של קארדנו מתבטאת אף בעובדה כי המטבע יתוכנת ליהיות ידידותי לרגולטור(מבחינת ניכויי מס ודיווח). מה שיכול להקל מאוד על מדינות וממשלות לאמץ אותו לכלכלה שלהם, כך שיהיה בשימוש של מיליוני בני אדם.

שער המטבע באוקטובר 2017: 0.025$

שער המטבע כיום: 0.393$

שווי שוק: 10,206,813,567$

כמה מטבעות קיימים: 25,927,070,538

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 31,112,483,745

איך לקנות קארדנו: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את קארדנו (סימול המטבע הוא ADA), הזירות האהובות עלינו הם: Binance ו- Bittrex.

ביטקוין קאש - BitcoinCash

הביטקוין קאש נחשב למטבע וירטואלי חדש יחסית מאחר ונוצר רק באוגוסט 2017, ע"י קבוצת מפתחים, כתוצאה מפיצול יסודי ברשת הביטקוין. כיום, עומדים מאחורי המטבע מס' צוותי פיתוח עצמאיים מכל העולם. מדובר בעצם בגרסא חדשה של הביטקוין, אשר צוות הפיתוח שלה טוען שזו גרסא משופרת וטובה יותר.

רשת הבלוקצ'יין של הביטקוין קאש מכילה בלוקים גדולים יותר משל הביטקוין, ולכן ניתן לבצע יותר עסקאות לבלוק אחד ואף ליהנות מעמלות נמוכות יותר ומהירות עסקאות גבוהה יותר. מנגד, חסידי הביטקוין טוענים, כי הגדלת גודל הבלוק יכול לסכן את טבעו המבוזר של המטבע ע"י ריכוז כוח גדול יותר לקבוצת כורים. אין ספק שמדובר במטבע חם במיוחד, והיחיד שבעל ערך גבוה במיוחד לעומת יתר המטבעות שנוצרו מפיצולים בביטקוין. מה שבטוח, הוא בחמישייה הפותחת של המטבעות הוירטואלים החזקים ביותר כבר תקופה ארוכה.

שער המטבע ביולי 2017: 555.89$

שער המטבע כיום: 1,536.69$

שווי שוק: 26,084,313,902$

כמה מטבעות קיימים: 16,974,350

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 21,000,000

איך קונים ביטקוין קאש: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את הביטקוין קאש (סימול המטבע הוא BCH), הזירות האהובות עלינו הן: Binance (בזירה זו סימול המטבע הינו BCC) או HitBTC. ניתן לקנות ביטקוין קאש גם דרך אתר המסחר CEX, באמצעות כסף פיאט בלבד.

פירקוין - PeerCoin

החזון של פירקוין הוא להעניק את רשת התשלום המאובטחת ביותר במחיר הזול ביותר, תוך תגמול המחזיקים במטבע, בדיבידנד שנתי של 1% מערך המטבע שלהם. כן כן, שמעתם נכון, פירקוין רוצה לשלם לכם, רק כדי שתחזיקו את

המטבע. פירקוין משתמשת באלגוריתם של ביטקוין כדי ליצור מטבעות חדשים (PROOF OF WORK), כלומר ע"י כריה וכוח מחשובי רב. עם זאת, היא הראשונה שהכניסה לשוק הדיגיטלי את שיטת PROOF OF STAKE לאבטחת המטבעות הדיגיטליים ברשת, המבוססת על אחזקת מטבעות שוטפת וחיבור קיים לרשת הפירקוין.

שער המטבע בתחילת 2017: 0.23$

שער המטבע כיום: 4.16$

שווי שוק: 102,512,023$

כמה מטבעות קיימים: 24,622,899

איך קונים פיר-קוין: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואלים מציעה את פירקוין (סימול המטבע הוא PPC), הזירות האהובות עלינו הן: Binance או Poloniex.

הפחד מלהחמיץ (או יותר נכון FOMO – ראו ערך במילון הקריפטו הגדול), יכול להשפיע בצורה מסוכנת על השקעותינו הכלכליות. טענה עיקרית כנגד שוק הקריפטו היא העובדה שהמון משקיעים שאין להם מושג מה זה בכלל ביטקוין, בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים, נכנסים לשוק ומשקיעים את מיטב כספם רק כדי לא להחמיץ את האפשרות שאולי ירוויחו כסף בקלות. כולם רוצים לגלות איזה מטבע יהיה הביטקוין הבא ואיזה מטבע יוכל להניב למשקיעים שלו את הכסף הגדול.

בזמנים מעורפלים אלו, כשהשוק קצת מטולטל עקב שמועות שליליות והרבה FUD, אין ספק שהביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי שאנו רוצים להחזיק בו. עם זאת, חשוב להבין שגם למטבעות וירטואלים אחרים יש הרבה פוטנציאל לגדול בשנים הקרובות עם עליות אחוזים מכובדות. השוק נמצא בחיתוליו, והחכמים לא בורחים מקצת ירידות, פחדים ושמועות.

אם הביטקוין והמטבעות הוירטואלים כבדים לכם מידי, תוכלו לחפש דרכים אחרות לעשות באמצעותם כסף באינטרנט, פשוט לחצו כאן.

באיזה מטבע דיגיטלי אתם מושקעים? חולקים על דעתנו? שתפו אותנו כאן למטה 😀💰

#ביטקוין

2391 צפיות

רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2021? השאר\י מייל כאן והוא יחכה לך בתיבת הדוא"ל!

באנר בניית אתר לעסק.

רוצה להירשם לניוזלטר שלנו?  מדי תקופה אנו שולחים מייל מושקע עם מידע על עבודה מהבית ושיווק באינטרנט.

שימושי:

המאמרים האחרונים:

הכי פופולרי:

דיגיטל יזמות: עבודה מהבית ושיווק באינטרנט

אתר דיגיטל יזמות הוקם מתוך רצון לסייע לאנשים רבים להתמודד עם יוקר המחייה ע"י עבודה מהבית בזמן הפנוי ובדרך לחופש הכלכלי. כל הדרכים באתר, נבדקו אישית ע"י בעלי האתר. בנוסף ערכנו בדיקות לבחינת אמינות האתרים, כגון בדיקת כמות כניסות לאתר בחודש ע"י משתמשים ברחבי הארץ והעולם, כתבות, ביקורות והוכחות תשלום ברשת. עם השנים, צברנו ידע רב בתחום השיווק בדיגיטל והבאנו את האתר להיות מדורג ראשון בגוגל במגוון ביטויי חיפוש. לאורך הזמן, גילינו גם צורך בקרב בעלי עסקים ואתרים, הזקוקים לשירותי דיגיטל, אך אינם יכולים לעמוד בהוצאה הגבוהה על כך. לכן התחלנו ליצור מוצרי דיגיטל שונים במחירים נוחים על מנת לתת מענה גם לעסקים הקטנים המעוניינים לבסס את הנוכחות הדיגיטלית שלהם באינטרנט.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאתר דיגיטל יזמות. אין להעתיק מידע, תוכן ותמונות ללא אישור מפורש מבעלי האתר.

כתובתינו במייל: HavodaMehabait@gmail.com