top of page

למכור מוצרים באמזון - ענקית הקניות האינטרנטית

דרכים >> מכירות באינטרנט >> למכור באמזון

מה זה בכלל אמזון?

אמזון היא חברה אמריקאית למסחר אלקטרוני ברשת והייתה אחת מהראשונות בעולם המסחר באינטרנט. באמזון ניתן למצוא מלאי מוצרים עצום מכל הקטגוריות הקיימות ומדי יום מתבצעים בה רכישות בהיקף של מיליוני דולרים. כיום, אמזון היא אחת מ-3 פלטפורמות הקניות הגדולות ביותר בעולם ובדרך להפוך לאחת החברות הרווחיות ביותר בגלובוס. לכן זה לא פלא שישראלים רבים מנסים לתפוס נתח מהשוק הזה ומחפשים דרכים איך לעשות כסף מאמזון.

למה למכור באמזון?

 1. חשיפה מטורפת: אמאזון היא ענקית קניות מקוונת המדורגת בשלישייה הפותחת העולמית ויש הטוענים כי היא במקום הראשון. תבינו, אנשים רבים אף פונים לחפש מוצר באמזון עוד לפני שהם מחפשים אותו בגוגל. אלו שכן מחפשים בגוגל מוצר, נתקלים באמזון בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש. על כן, אמזון מקבלת טראפיק עצום מהגולשים.

 2. אמזון רוצה אתכם: אמזון מאפשרת לכל אחד למכור בפלטפורמה שלה וליהנות מכמות הגולשים העצומה שלה. כמובן שזה לא קורה בחינם, שכן כדי לתת למוכרים שלה כלים ייחודיים שיסייעו להם למכור יותר וכדי לשמר מוכרים איכותיים ישנה, עלות חודשית זניחה לכל מי שמוכר באמזון.

 3. מכירה ב- FBA של אמזון: כל אחד יכול להתחיל להעלות מוצרים דרך ה-FBA של אמזון כך שבדף המוצר שלו יהיה רשום Fulfilled By Amazon וממוצרים שיגיעו ללקוחות שלו תוך 48 שעות. מכירה ב- FBA אומרת שאמזון דואגת ל-85% מתהליך המכירה שלנו ללקוח- מקבלת ההזמנה ועד שליחת המוצר תוך 48 שעות ישירות אליו.

מכירות באמזון.jpg

אז מזה בעצם תכנית השילוח של אמזון – Fulfilled By Amazon:

כדי לפשט את הדברים, נתאר לכם צעד אחר צעד את תהליך המכירה באמזון FBA, ונפרט מה אמזון עושה בשבילנו ומה אנחנו צריכים לעשות:

 1. אנו צריכים לחקור ולמצוא מוצר למכירה באמאזון.

 2. אנו רושמים את המוצר למכירה באמזון (הוא טרם ניתן לצפייה ע"י לקוחות).

 3. אנו מכינים את המוצר לשילוח למחסני אמזון.

 4. אנו שולחים את המוצרים למחסני אמזון.

 5. אמזון פורקת את המשלוחים לתוך המחסנים שלה.

 6. המוצר שלנו עולה לאוויר, בהתאם למה שרשמנו בשלב 2.

 7. המוצר שלנו מופיע כמוצר Prime ו- Fulfilled by Amazon.

 8. לקוח מזמין מאיתנו מוצר.

 9. אמזון מאתרת את המוצר במחסנים ושולחת אותו ללקוח.

 10. הלקוח מקבל את המוצר תוך 48 שעות (אם הוא לקוח פריים).

 11. הלקוח מבסוט מאושר ומשאיר פידבק חיובי.

כפי שניתן לראות, אנחנו אחראיים על מציאת המוצרים, רישומם באמזון ושליחתם למחסנים. מרגע שהעברנו את המוצרים לאמזון, הם עושים את כל השאר בשבילנו 💰.

כאשר לקוח הזמין מוצר שלכם, העובדים של אמזון מאתרים אותו במחסנים ודואגים שיגיע בזמן ללקוח.

מכירה בשיטה הזו, מקצצת הרבה עלויות וזמן שכן אינכם טרודים בכל הטיפול הלוגיסטי מרגע הגעת המוצר לאמזון ושליחתו לקונה ואפילו שירות הלקוחות, מוסר מכתפיכם  והוא באחריות אמזון.

מה היתרון הגדול של מכירה באמזון FBA ?

היתרון הכי גדול של מכירה ב- FBA הוא לאו דווקא כל עניין תהליך הטיפול של אמזון במוצר, כפי שתיארנו לעיל. אלא זה, שעכשיו המוצרים שלנו הופכים להיות Prime Eligible. מזה אומר בעצם? שאתם מעלים את המוצרים שלכם לאתר עם תנועה של 2 מיליארד משתמשים בחודש, שמקדם מוצרי פריים וזוכים לחשיפה מטורפת! יחס ההמרה שלכם קופץ משמעותית.

לאמזון יש מעל 65 מיליון משתמשי פריים קבועים, היא משקיעה הון בקידום תכנית הפריים שלה ומעודדת את המשתמשים באתר לקנות מוצרי פריים. אז למה לא לנסות לקטוף מההצלחה הזאת?

איך מתחילים למכור באמזון FBA?

הצעד הראשון כדי להתחיל למכור באמזון כמו גדולים הוא להירשם לחשבון המוכרים של אמזון. היכנסו לכאן- sellercentral.amazon.com ולחצו על Register now . אם יש לכם חשבון קונה באמזון, תוכלו להתחבר איתו ורק למלא פרטים נוספים שאמזון דורשת עבור מוכרים באתר שלה. אם אין לכם חשבון באמזון או שאינכם רוצים להירשם עם חשבון הקונה שלכם, פשוט הירשמו מחדש.

איך נידע איזה מוצר למכור באמזון?

לפני שאנחנו מתחילים להתפרע, עלינו לגלות איזה מוצר בכלל נרצה להעלות לאמזון. עלינו לבצע מחקר שוק מתאים ולאתר מוצרים שיש להם ביקוש גבוה ובו בזמן שהתחרות בין המוכרים בנישה, לא גבוהה. זו אינה מלאכה קלה, איתור מוצר למכירה באמזון FBA הוא אחד הצעדים היותר מורכבים ויזמים רבים נתקלים בקושי הזה. עלינו לחדד את החושים, לחפש מידע וביקוש ולדעת להעריך את הסיכונים אל מול הסיכויים.

איך לתמחר מכירה של מוצר באמזון: שימוש במחשבון ה-FBA.

שימוש במחשבון המוכר של אמזון היא הדרך הטובה ביותר לדעת האם מכירה באמזון של מוצר מסוים תניב לכם מספיק רווחים. המחשבון יספק לכם את כל העלויות והעמלות של כל מוצר שתבחרו, כך שתוכלו לדעת האם משתלם למכור אותו בתכנית ה- FBA של אמאזון.

חפשו איזה מוצר אתם רוצים למכור והחלו להזין את הנתונים במקומות המתאימים. הכניסו את מחיר המוצר הסופי שתרצו למכור באמזון (העיגול הכתום), כמה יעלה לכם לשלוח את המוצר למחסני אמזון (העיגול האדום) וכמה עולה לכם כל יחידה של המוצר (העיגול הירוק). המחשבון יציג לכם בדיוק את העלות של כל ההוצאות והעמלות וכן כמה רווח יוותר לכם.

חשוב להריץ כל מוצר שאתם מעונינים למכור באמזון דרך המחשבון על מנת לוודא שאכן כדאי לכם למכור אותו. באמצעות המחשבון תוכלו לדעת עם כמה כסף תישארו בדיוק אחרי כל ההוצאות והעלויות.

מחשבון עמלות באמזון מכירה.jpg

האם כדאי לי להתחיל למכור באמזון?

יש אנשים שמתחברים לאמזון ויש אנשים שלא סובלים את הפלטפורמה הזאת. אם קראתם עד עכשיו והתחברתם לזה, תנו לזה הזדמנות – אולי תופתעו ממה שתגלו. הקדישו לזה כמה שעות טובות ופרודקטיביות, ותוכלו להבין האם זה מתאים לכם או לא. מה שבטוח חשוב לפתח ציפיות ריאליות, אל תתפתו לקורס אמזון שמציע הכנסה בטוחה בכלום מאמץ או בשעה שעתיים ביום – אין דבר כזה. הכל תלוי במידת ההשקעה שלנו, היצירתיות, הזמן. והיכולת.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

bottom of page