top of page

דרופשיפינג באיביי: איך למכור באינטרנט מבלי להחזיק מוצר אחד [2022]

עודכן: 9 בינו׳ 2022


דרופשיפינג באיביי הוא הדבר הכי חם היום במסחר באינטרנט. רוצים להיכנס לתחום ולא יודעים מאיפה להתחיל? כל הפרטים במאמר הבא.

דרופשיפינג באיביי

מה זה דרופשיפינג?

אחת השיטות המרכזיות על איך לעשות כסף באינטרנט היא מסחר בדרופשיפינג. דרופשיפינג הוא מצב בו מוכר(הדרופשיפר) מתקשר עם יצרן או ספק של מוצר, כדי שזה האחרון ישלח אותו לקונה של המוכר. במצב הזה המוכר לא נוגע במוצר, הוא לא זה שמחזיק אותו במלאי והוא לא זה שמייצר אותו. הוא רק המתווך בין הקונה לספק\יצרן.


עכשיו אתם בטח שואלים, למה הקונה פשוט לא ניגש ליצרן וקונה את המוצר ממנו? אז לפעמים ליצרן אין את אמצעי השיווק והפרסום המתאימים כדי להגיע לקונה, או שפשוט הקונה מעדיף את השירות והפלטפורמה שלכם (זהו המצב העיקרי באיביי, הקונה מעדיף לקנות באתר מסוים אפילו אם המוצר שהוא רוצה, נמצא במקום אחר במחיר זול יותר).


איך הדרופשיפרים נכנסים לתמונה?

על הדרופשיפרים לנצל מצב זה, ובעצם לדאוג לכך שהמוצרים של היצרן\ספק ייחשפו לקונים פוטנציאלים רבים. בין אם זה ליצור קשר עם ספק מיוחד בסין או לשלוף מוצרים מאתרים כמו עליאקספרס ובנגוד ועד ספקים אמריקאים שונים כמו אמזון, וואל-מארט ואחרים.

דוגמא: נניח ושעון ממותג מעלי אקספרס עולה 10 ש"ח כולל השילוח ללקוח, הדרופשיפר יכול להעלות אותו למכירה באיביי באיזה במחיר שיירצה על מנת להרוויח (לאחר קיזוז הוצאות ועמלות).


מבחינת הקונה, אתם הוא המוכר והספק של המוצר, כך שבכל בעיה עם המוצר, אתם הכתובת. לכן חשוב לבחור ספקים אמינים עם מוצרים איכותיים כדי שהקונים שלכם לא יתלוננו על בעיות. במאמרים הבאים נמליץ על כמה ספקים כאלה, ועל סגנון מוצרים שלדעתנו עדיף יותר למכור אותם בדרופשיפינג וכאלו שממש לא רצוי למכור בדרופשיפ.

איך עובד דרופשיפינג באיביי
איך עובד מודל הדרופשיפינג

למה דרופשיפינג היא דרך מעולה ליצירת הכנסה נוספת מהאינטרנט?

  1. פשטות: לאחר שתמצאו מוצר שאתם רוצים לנסות למכור, כל תהליך העלאת המוצר למכירה באיביי אורך 15 דקות בממוצע (אצל המנוסים פחות, אצל המתחילים קצת יותר).

  2. סיכון והוצאות: חינם! להעלות מוצר לאיביי לא עולה לכם שקל אחד (50 מוצרים ראשונים הם בחינם, לאחר מכן כל העלאת מוצר עולה 30 סנט). בנוסף, אתם לא צריכים לייצר את המוצר, לא להחזיק אותו ואפילו לא לשלוח אותו. את כל זה עושה עבורכם הספק\היצרן. אתם מתחילים לשלם רק לאחר שהקונה הזמין את המוצר שהעליתם. לכן, עם הכסף שהקונה זה עתה העביר לכם, אתם רוכשים את המוצר מהספק, מזינים את כתובתו ומותירים בידכם את ההפרש בין מחיר המוצר אצל הספק למחיר המוצר כשהעליתם אותו לאיביי.

  3. רווחיות: אתם משלמים רק כשהמוצר שהעליתם נמכר! מהסיבה שרוב העלויות נופלות על הספק, ובידכם מחיר המוצר הסופי כולל השילוח, יש לכם את החופש לקבוע את מחיר המוצר שתעלו לאיביי. כמובן שיש להתחשב בשוק עצמו, כמה ביקוש יש למוצר והתחרותיות בו. אך בידכם הכוח לקבוע עם כמה רווח תישארו בהנחה שהמוצר יימכר. זו בהחלט יכולה להיות מכונה שמייצרת מזומנים.

החסרונות בשיטת הדרופישפינג

  1. תלות בפלטפורמה שבה אתם פועלים: כאשר אנו פועלים בדרופשיפינג באיביי, אנחנו נתונים למלוא חסדיה ורחמיה של איביי. לפעמים בחוסר ידיעה, יכול לקרות מצב שנפר את אחד מסעיפי התקנון, דבר שיגרום לחסימת המשתמש שלנו באיביי לאלתר. ב- 4.7.16 ישראלים רבים דיווחו שאיביי אף הסירה אותם ללא סיבה והפסיקה את פעילותם הענפה כחלק מהתייעלות שביצעה באתר. עם זאת, יש מגוון דרכים למזער נזקים ולהימנע מחסימות החשבון, אותם נפרט במאמרים הבאים.

  2. עמלות גבוהות: עמלות המכירה באיביי גבוהות ועומדות על כ- 15-20% ממחיר המוצר שנעלה לאיביי. יש הטוענים שעמלות אלו גבוהות במיוחד. כלומר, ברגע שמוצר נמכר, ישנה עמלה קבועה של 10% + 4.3% עמלת פייפאל (+ 1.2₪ שקל אם אתם מוכרים לקהל מחוץ לישראל). כמובן שישנם גם עמלות על משיכת הכסף מפייפאל לחשבון הבנק. מוכרים רבים נטשו את איביי ועברו לבדוק את אפשרות בניית חנות אינטרנטית עצמאית בשופיפיי.

  3. תחרותיות: שוק הדרופשינג מאוד תחרותי, ומאות אלפי ישראלים ומשתמשים בעולם יתחרו בכם על המחירים ועל מוצרים שונים. זה הזמן להיות יצירתיים, לבדל את עצמכם ולמצוא ספקים אמינים עם מוצרים איכותיים.

  4. תלות בספק: מאחר ואינכם היצרנים ואף לא השולחים של המוצר, אתם נתונים לחסדיו של הספק שבחרתם. אם המוצר לא טוב, או שהספק שלח את המוצר לא כראוי או באיחור ניכר, אתם האחראים על הנזק הזה כלפי הלקוח. בנוסף, אם הספק לא עדכן אתכם שנגמר לו המלאי של מוצר מסוים, וקרה וקונה הזמין אותו ממכם, תיאלצו לבטל מכירה ולספוג עונש של דירוג נמוך יותר מאיביי. עם זאת, גם כאן יש דרכים למזער נזקים ואף למנוע מצבים כאלה.

סיכומון - דרופשיפינג באיביי למי שרוצה להרוויח

ענף הדרופשיפינג מאוד משגשג בארץ, ועבודה נכונה בתחום הזה תוכל להניב לכם הכנסה נוספת בעבודה מהבית. אם דרופשיפינג מעניין אתכם, הישארו מעודכנים בבלוג שלנו, בהמשך נסביר שלב אחר שלב כיצד מעלים מוצר לאיביי ואף נשתף בטיפים ועצות מכירה באיביי.

2,569 צפיות0 תגובות

רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page