6 רעיונות לפתיחת עסק אינטרנטי בהשקעה נמוכה או אפסית

עודכן: 3 בפבר׳

הקמת עסק בישראל יכולה להיראות לעיני המתבונן כהר של פעולות ומשימות שצריך לבצע ועלויות שיש לשלם. עם זאת, פתיחת עסק אינטרנטי היא משהו שונה לחלוטין. הנה 6 רעיונות לעסקים אינטרנטיים שאפשר להתחיל לבצע עוד היום.

רעיונות עסקיים בהשקעה נמוכה

כיום, ישנם עשרות אפשרויות להקמת עסק אינטרנטי, שאינן דורשות סכומים גבוהים וזמן בלתי נדלה להשקעה, או אפילו שתתפטרו מהעבודה שלכם כשכירים. לא כל העסקים, צריכים לנהל מלאי, מחסנים ותחזוקה פיזית שוטפת.

הרעיונות שאספנו לכם מצויינים להתחלה, אינם דורשים סכומי השקעה גבוהים ואפשר גם לנהל אותם מבלי להשקיע את כל החיים שלכם בזה.

אבל, וזה אבל גדול, הם גם לא מבטיחים כסף מהיר, רגל על רגל או עבודה של שעה ביום על ערסל בקופנגן. עדיין צריך לתת מעצמכם, להוציא כסף, לצאת מאזור הנוחות שאתם רגילים אליו, להשקיע זמן ומאמץ ולפעמים גם לספק שירות לקוחות מצויין.

הנה הם 6 רעיונות לעסק אינטרנטי, בהשקעה נמוכה שיכולים להניב הכנסה נוספת או עיקרית

1. דרופשיפינג

מאז ומעולם כשהיינו רוצים למכור מוצר, היינו צריכים לבצע תהליך ארוך ויקר שמורכב בדרך כלל מהשלבים הבאים:

ייצור או ייבוא של המוצר ⏪ אחסון ⏪ שיווק ⏪ מכירה ⏪ אריזה ושילוח ⏪ שירות לקוחות שוטף.

כיום התהליך עדיין קיים, אך מעטים מאוד משתמשים בו, עקב העלויות הרבות בדרך.

בדרופ-שיפינג אנחנו מסירים את השלבים שעולים ים כסף, ומתמקדים באלו שכמעט ולא עולים כלום. מה הכוונה? מוצאים ספק עם מוצר מצוין ומשווקים אותו (לרוב אפילו בחינם) באחת מהפלטפורמות הרבות שהרשת מציעה. רק לאחר מכירה וכשקיבלנו כסף מלקוח, אנו נעביר את ההזמנה לספק שלנו, שידאג לכל השילוח והאספקה של המוצר לקונה. כל שנותר הוא לדאוג לשירות הלקוחות ונותרנו עם רווח בלי השקעה רבה. לעיתים בלי השקעת כסף בכלל.

איזה פלטפורמות מאפשרות להעלות מוצרים למכירה בחינם? איביי, אמזון, אטסי – לא חסר. רוצים לקחת את זה יותר רחוק? תוכלו גם לעמול על בניית חנות אינטרנטית משלכם, של מוצרי דרופשיפינג.

איך לדעת עם איזה ספק לעבוד ואיזה מוצר בכלל למכור?

ובכן, זו שאלה לא פשוטה. מציאת ספק איכותי, עם מוצר עוד יותר איכותי ומבוקש, היא מלאכה מורכבת. דעו כי כמות הספקים הקיימת בארץ ובעולם היא בלתי נגמרת ויש לכם אפשרות לעבוד עם כל אחד מהם אם רק תיצרו איתו קשר. תוכלו גם לאתר מוכר בפייבר שימצא לכם ספק איכותי בהתאם לפרמטרים שתקבעו לו.

ישנם גם מגוון כלים באינטרנט למדידת ביקושים וטרנדים של מוצרים ונישות שונות, כמו Google Trends אבל השכל הישר, החוש העסקי והיכולת לזהות הזדמנויות הם מנשמת אפו של כל דרופשיפר.

דרופשיפינג היא דרך מעולה ויחסית פשוטה לבדוק את הבשלות שלכם במכירת מוצרים באינטרנט לפני שאתם פותחים עסק עצמאי של ממש (עם מוצרים משלכם למשל). כך גם ניתן לבדוק האם יש ביקוש למוצר מסויים מבלי שהשקעתם כסף רב או בכלל.


2. דרופשיפינג מקומי

בשונה מהאופציה הקודמת, כעת נחפש חנות בארץ שאין לה נוכחות ברשת (כן כן יש עדיין כאלה) או כזו שלא מוכרת באיביי\אמזון ונדרשפ את המוצרים שלה בעולם. זהו תחום עולה בשנתיים האחרונות בו ישראלים רבים פונים לעסקים מקומיים (ולהיפך) ומציעים להם אפשרויות חשיפה בינלאומיות. כמובן שתצטרכו לעשות מחקר שוק רציני ולבדוק האם יש ביקוש למוצרים הללו בטרם תתחילו להשקיע מזמנכם.

3. עיצוב ומכירה של הדפסים (PRINT ON DEMAND) על מוצרים

הרעיון הבא דומה מאוד לדרופשיפינג, עם טוויסט קטן בעלילה – אתם אלו שמעצבים ומתכננים את המוצר. היתר זהה לחלוטין, הספק ייצר לכם את המוצר ויישלח אותו ללקוח. הדגש כאן הוא על קריאייטיב ויצירה של משהו מקורי.

זה יכול להיות כמעט הכל, חולצות, כובעים, קייסים לפלא, תיקים, כוסות וכו' וכו'. הם כולם נתונים לחסדי היצירתיות שלכם. אז בין אם יש לכם כישרון ציורי או ניחנתם בכשרון בכתיבת סלוגנים ומשפטים מושכים ו"ממים" נפו