איך למכור באיביי ולהרוויח כסף מהבית: 26 טיפים למכירה מוצלחת באיביי

עודכן: 26 במרץ

העלתם מוצר למכירה באיביי? מזל טוב! כדי להתחיל להרוויח כסף מאיביי יש צורך ליישם טיפים ודרכי פעולה בכל הנוגע להתנהלות שלכם, מהעלאת המוצר ואפילו עד אחרי שהמוצר כבר הגיע לקונה. כל הפרטים בפנים.

טיפים וסודות למכירה באיביי

בכל 3.5 שניות, יש שראלי שמוכר מוצר באיביי. כן כן, שמעתם טוב כל 3.5 שניות (מקור: וואלה)!

חנות או משתמש מוכר באיביי יכולה להפוך בקלות להיות נכס דיגיטלי שמייצר לכם כל חודש הכנסה קבועה וגודלת. דרופשיפינג באיביי הוא לא תחום מורכב ברובו, אך כדי לייצר מכירות ורווחים יש כללים ואמצעי זהירות שאתם חייבים ליישם.

לכן לפני שאתם מעלים מוצר לאיביי, כדאי שתעברו על 23 הטיפים הבאים שכתבנו, על איך למכור מוצרים באיביי ואשכרה להרוויח כסף מהאינטרנט. מומלץ גם לעיין במאמר הקודם שלנו המסביר צעד אחר צעד איך מעלים מוצר למכירה באיביי בצורה נכונה ואפקטיבית.

כדי לעשות סדר בדברים, חילקנו עבורכם את הטיפים למספר תתי נושאים.

טיפים לדף מוצר באיביי

1. כותרת מוצר חזקה

באיביי יש למעלה מ-800 מיליון מוצרים וכ-250 מיליון קונים פעילים. אם אתם רוצים שהמוצרים שלכם ייחשפו ליותר קונים, בנו כותרת חזקה למוצר. בכותרת יש לכלול מילות מפתח הקשורות למוצר שאתם מוכרים ולהימנע ממילים מיותרות. רצוי להימנע גם ממילים מפוצצות מידיי, כגון best, great, special, וכו'. מניסיוננו זה ממש לא עושה רושם על הקונה, מבזבז לכם מקום בכותרת ולא משפר את אחוז המכירות. תוכלו להיעזר בכלי הבא – Title Builder, הנותן לכם הצעות למילות מפתח בהתאם לשם המוצר שהקלדתם.

טיפ קטן: אל תכתבו בכותרת שלכם מילים שלמות באותיות גדולות, זה לא מבליט את המוצר שלכם ואף לא מקדם אותו בתוצאות החיפוש של איביי, מספיק אות גדולה בכל תחילת מילה בלבד.

2. 12 תמונות טובות\איכותיות

תמונות הם חלק מאוד חשוב בתיאור המוצר, הלקוח רוצה לדעת מה הוא מזמין. כמה שיותר תמונות יספקו לו תחושת אמינות גבוהה יותר לגבי המוצר וכך הסיכויי למכירה עולה. בנוסף, מנוע החיפוש של איביי מדרג גבוה יותר מוצרים שמספקים יותר תמונות (12 זו המכסה). טיפ קטן: טרם העלאת התמונות, העתיקו את כותרת המוצר שלכם והדביקו אותה בשמות הקבצים של התמונות - זה תורם לקידום של המוצר בגוגל, כאשר גולש מחפש אותו.

3. מפרט מוצר - Item Specifics

מנוע החיפוש של איביי מדרג גבוה יותר מוצרים שנותנים תיאור מלא ואינפורמטיבי כמה שיותר על המוצר שלהם. מה שנקרא ה- Item Specifics. הקפידו למלא כמה שיותר פרטים על המוצר שאתם מוכרים, כגון, מידות, משקל, חומר, פיצ'רים מיוחדים וכו'.

מילוי פרטי המוצר באופן אינפורמטיבי

4. שימוש במוטיבים שמשדרים אמינות

השתמשו בסימנים או סמלים על מנת לתת לקונה שלכם תחושת בטחון ואמון גבוהה יותר כאשר הוא צופה במוצר שלכם. לדוג'- אנו מקפידי להוסיף תו אמון לתמונה הראשית לכל מוצא שאנחנו מעלים לאיביי (עריכה פשוטה בפוטושופ).

זה מספק לקונים תחושת אמון ובטחון שהמוכר עומד מאחורי המוצר שלו ושמדובר במוצר איכותי. בנוסף, זה מבליט את המוצר בתוצאות החיפוש (בתמונה, מצד שמאל למעלה).

תו אמון למוצר באיביי

5. בדקו שהליסט שלכם הוא Mobile Friendly

ביוני 2017 וכחלק מלמידת ההתנהגות הצרכנית של הקונים, איביי החליטו להסיר מוצרים שאינם מותאמים לצפייה בסמארטפון. לכן חובה, לוודא שדף המוצר שלכם מותאם לפלאפון. איך בודקים האם הליסט תואם למובייל? בדף עריכת המוצר, האפשרות מופיעה ממש מעל ה- Item Description, מצד ימין - Mobile Friendly Checker.​​​​​​

בדיקה האם עמוד המוצר מתאים למובייל

6. העלו מוצרים ב-Good Til Cancel

מומלץ להעלות מוצרים בדרך זו ולא לתקופה מוגבלת, שכן כך נשמרת לכם היסטוריית המכירות. קונים מעדיפים לקנות מוצרים כאשר הם רואים שהמוצר כבר נקנה בעבר – זה משדר להם אמינות. בנוסף, דאגו לרשום שיש לכם רק יחידה אחת במלאי, כדי ליצור מעין תחושת חוסר במלאי שידרבן את הקונה לבצע רכישה על מנת לא לפספס את המוצר.

היסטוריית מכירות באיביי


טיפים למכירה באיביי

7. שירות לקוחות מצויין

העניקו שירות לקוחות מקצועי, אמין וזמין. מעבר לעובדה שהלקוח ירכוש לכם כבוד, דעו כי איביי מנטרת את כל הפעילות שלכם באתר, כולל תוכן ההודעות בין קונים ומוכרים. אם תספקו שירות אמין, תפתרו בעיות ללקוחות, תהיו מנומסים ותענו לשאלות קונים במהירות תקבלו דירוג גבוה יותר באיביי והמוצרים שלכם ייחשפו ליותר קונים. איביי רוצה לשמר את המוכרים האיכותיים שלה.

8. ספקו מדיניות החזרת מוצרים רחבה

הקפידו לרשום מדיניות החזרת מוצרים תקינה. תחושת האמון והביטחון שיש לקונה כאשר הוא יודע שאם יש בעיה עם המוצר הוא יכול להחזיר אותו היא חשובה (בדרך כלל רצוי מדיניות החזרה עד 30 יום). בנוסף איביי תדרג אתכם גבוה יותר.