top of page
 • תמונת הסופר/תAdmin

למה אתרי וויקס איטיים? ואיך להטיס אותם ב-5 פעולות פשוטות

מרגיש שהאתר של בוויקס זוחל כמו צב איטי במירוץ הדיגיטלי? גורם למבקרים פוטנציאליים לברוח? משפיע על דירוג ה-SEO שלך לרעה?


בעידן של המודרניזציה, פוסט Covid וקדושת חווית המשתמש, מהירות האתר היא חשובה במיוחד.

למרבה המזל, פלטפורמת וויקס, כלי בניית האתרים מהפופולריים בעולם, עשתה צעדים משמעותיים כדי לשפר את מהירות האתר של לקוחותיה.


במאמר זה, נסקור את הסיבות מדוע אתרי וויקס עשויים להיות איטיים ונספק לכם מדריך מקיף איך לשפר את מהירות האתר, נדגיש מדוע מהירות טעינת האתר חשובה וכיצד Wix שיפרה את התשתית שלה כדי לעזור לבעלי אתרים להטיס את מהירות האתר שלהם. ביצועים, ביצועים, ביצועים!

למה אתרי וויקס איטיים כל כך

למה מהירות אתר חשובה כל כך?

בעולם שבו הזמן הוא המהות, מהירות האתר משחקת תפקיד מכריע. המבקרים מצפים לאינטראקציות חלקות ומהירות עם האתר שלכם. אתרים שנטענים לאט לא רק מעצבנים משתמשים, אלא יכולים גם להשפיע לרעה על הדירוג שלכם בגוגל.מחקרים הראו ש-53% מהמשתמשים בנייד עוזבים אתרים שלוקח להם יותר מ-3 שניות להיטען. מחקרים אחרים, קצת יותר נדיבים ומכריעים שאם לאתר לוקח מעל 6 שניות להיטען, 50% מהמשתמשים ינטשו אותו. אנחנו מצדדים בצד המחמיר (שכן גוגל פירסמה את הנתון הראשון), חשוב לתת עדיפות לביצועי המהירות - כדי להבטיח שהאתר שלכם יעוף באוויר.


המדריך להאצת מהירות אתר

חשוב לנו לציין, את הטיפים והמידע שנספק כאן, לא כתבנו על בסיס חירטוטים ותיאוריה. כתבנו את זה על בסיס ניסיון אישי לאורך שנים. אנחנו מחזיקים באתר דיגיטל יזמות בשנבנה בוויקס כבר למעלה מ- 7 שנים. האתר מושך למעלה מ-10,000 כניסות בגוגל בצורה אורגנית לחלוטין.

בנוסף, עריכת ופרסום הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מומחה ה-SEO - קייל פלייס, הפעיל בתעשית קידום האתרים זמן רב.


בדיקת איטיות הטעינה של אתר וויקס

לפני שצוללים לטכניקות אופטימיזציה, חשוב לאבחן את הבעיה. תוכלו להשתמש בכלי Page Speed Insights של גוגל או לבדוק את מהירות הדף שלכם ב-Wix Analytics אשר נמצא בדשבורד(מערכת הניהול) של האתר. כלים אלה מספקים תובנות חשובות, מדוע אתר ה- Wix שלכם עשוי להיות איטי, ומציעים מידע רב ערך כיצד לטפל בזה ובמקביל נותנים לכם הערכת מהירות מהירה.

גוגל ממליצה על זמני טעינה מתחת ל-2 שניות. אם האתר שלך חורג מהסף הזה, זה נחשב לאיטי.

הבנת בעיות המהירות של אתר Wix

לאתרי Wix היה פעם מוניטין של מהירויות טעינה איטיות, אבל חשוב להבין שזה כבר לא המצב היום. על אף העובדה שהצוות הטכני של Wix עשה קפיצה משמעותית בנושא בכל הקשור לביצועי האתר, עדיין חיוני להבין את הסיבות השורשיות.

היכנסו לפאנל הניהול בוויקס >> לחצו על Analytics & Report >> ואז על SiteSpeed. שם תוכלו לקבל תובנות ייחודיות לגבי אתרכם וכיצד לשפר את מהירותו.

בדיקת מהירות אתר בוויקס
בדיקת מהירות אתר בוויקסהבעיות המרכזיות למהירות אתר איטית בוויקס

לא כל אתרי Wix הם איטיים, הסיבה מספר 1 לאתר Wix איטי היא בגלל תמונות וקבצי מדיה כבדים. לכן, זה חיוני לזהות את הבעיות ולטפל בהן אם אתם חווים בעיות מהירות.

הבעיות הנפוצות ביותר עבור מהירות אתר איטית כוללות:


 1. תמונות גדולות מדי (אם אתם לא עסק שמוכר שירותי צילום, כל התמונות באתר שלכם צריכות להיות פחות מ-100KB)

 2. הפעלה אוטומטית של סרטונים במיקום גבוה בעמוד.

 3. תבניות אתר ישנות יותר

 4. יותר מדי סוגי גופנים באתר.

 5. שימוש כבד ב-Javascript (או Velo) וקודי HTML של צד שלישי.6 טיפים להגברת מהירות טעינת אתר Wix עוד היום


1. כווצו את משקל התמונות באתר

אפשר לשמור על איכות התמונה תוך הפחתת גודל הקובץ על ידי דחיסת תמונות לפני העלאה. שלב פשוט זה יכול לחסוך זמן טעינה יקר. השתמשו בקובצי JPEG על פני PNG: תמונות JPEG מותאמות באופן טבעי לאתרים ונטענות מהר יותר בהשוואה לקובצי PNG.


איך עושים את זה? זה מאוד קל עם כלי כמו https://tinyjpg.com/. פשוט מעלים את התמונה והכלי מקטין אותה אוטומטית, תוך פגיעה מועטה מאוד באיכות.


אם אתם שואלים את עצמכם מה לגבי כל התמונות שכבר העליתם לאתר מבלי לכווץ, אז התשובה המרה היא כן. אתם צריכים להוריד אותן למחשב, להעלות לכלי הכיווץ ולהעלות מחדש לאתר שלכם (כל ה...🤬, אבל זה יעזור לכם משמעותית בהמשך!).

הנה דוגמא- את 2 תמונות המסך הקודמות במאמר זה, דחסנו באמצעות הכלי הזה.

(אגב, לא לשכוח אופטימיזציית SEO לתמונות באתר כדי לדרג את התמונות שלכם טוב יותר בתוצאות החיפוש בגוגל תמונות)

(עובדה מהנה: Wix אוטומטית תטמיע טעינה עצלנית (Lazy Load) ותדחס תמונות כשהן מועלות. אבל עדיין מומלץ לדחוס אותן בעצמכם לפני ההעלאה)


2. טפלו בסרטונים בחוכמה

במקום להעלות סרטונים ישירות לאתר הוויקס שלכם, העלו אותם בפלטפורמות של צד שלישי כמו YouTube או Vimeo ואז תטמיעו אותם באתר שלכם. גישה זו מפחיתה את העומס על שרתי האתר שלכם. הימנעו הפיצ'ר של הפעלה אוטומטית של סרטונים, כדי למנוע עיכובי טעינה מיותרים.3. הגבילו שימוש בקובצי GIF באתרכם

קובצי GIF מונפשים יכולים להיות מרתקים ומהנים, אבל הם קבצים גדולים שמעכבים את זמני הטעינה. צמצמו את השימוש בהם, במיוחד בדפים קריטיים. אם אתה חייב להשתמש בהם, נסו לשים אותם לקראת סוף העמוד.4. צמצמו את מספר האפליקציות של צד שלישי

עודף אפליקציות של צד שלישי עלולות להכביד על האתר שלכם. העריכו את הנחיצות של כל אפליקציה והסירו כל קוד מיותר. בחרו באפליקציות Wix במידת האפשר, מכיוון שהן מותאמות לפלטפורמה.5. אופטימיזציה של גופנים

הימנעו משימוש ביותר מדי סוגי גופנים. היצמדו לסוג אחד או שניים של גופנים. זה אולי יפתיע אתכם, אבל גם לטקסטים והתוכן הכתוב באתר שלכם יש משקל מכביד מסוים על טעינת האתר. ככל שיש יותר סוגי גופנים, כך יש צורך לתת יותר זמן טעינה לכל גופן - מה שכמובן מכביד על מהירות הטעינה.


אופטימיזציה של פונטים באתר
אופטימיזציה של פונטים באתר


6. ותרו על אנימציות והנפשות מוגזמות

זה מגניב ויפה לראות טקסט או תמונה גולשים פנימה מימין או באים בספירלה סיבובית. בפועל, יש לזה השפעה ממש קטנה על הגולש (אם בכלל) והשפעה רעה במיוחד על זמן הטעינה. לכן עשו בזה שימוש רק אם זה ממש ממש חשוב לכם. אם כן, נסו לעשות את זה בחלק אמצעי\תחתון באתר ולא ממש למעלה.

*גילוי נאות - מודים, גם אנחנו חטאנו בזה - ראו את דף הבית של סוכנות הדיגיטל שלנו, אבל הטמענו את ההנפשה רק אחרי תקופה ארוכה שבה הרווחנו את דירוג אורגני גבוה בגוגל ולא מייד על ההתחלה.


אופטימיזציה של הנפשות באתר
אנחנו יודעים שזה מגניב, אבל אולי כדאי לוותר על הנפשות באתר חדש


6. פשטו את דף הבית

דף הבית שלכם קובע את הרושם הראשוני. שמרו עליונקי עם עיצוב ופריסה מותאמים למהירות, במיוחד במכשירים ניידים.
טריקים נוספים לשדרוג מהירות אתר וויקס איטית


1. אופטימיזציה לנייד

רוב בעלי עסקים מתחילים לעצב אתר במחשב ושוכחים לגמרי מאיך האתר נראה במובייל. התמקדו באופטימיזציה של האתר שלכם למשתמשים ניידים, מכיוון שהם מהווים חלק עיקרי מקהל האתר. אופטימיזציה והתאמת דפי האתר למובייל, צמצום תמונות ושמירה על עיצוב פשוט.
2. שדרגו את תכנית האתר שלכם

השקיעו בתוכנית המציעה יותר אחסון ורוחב פס לשיפור הביצועים. ייתכן שתוכניות חינמיות או תכניות מאוד בסיסיות לא יספקו את המהירות הרצויה לכם.


3. הפעילו שמירה במטמון (Cache)

אחסון במטמון יוצר אחסון זמני, ומפחית את זמני הטעינה של מבקרים חוזרים. ודאו שהמטמון מופעל כדי להאיץ את אתר הוויקס שלכם.

רוצו לאפטמז ולהטיס את האתר שלכם


מהירות הטעינה של אתר הוויקס שלכם משחקת תפקיד חשוב בחוויית המשתמש ובדירוג מנועי החיפוש. על ידי ביצוע הטיפים האלה, תוכלו לזהות ולטפל בגורמים התורמים לזמני טעינה איטיים. המהירות חשובה בעולם הדיגיטלי של 2023, וביצוע אופטימיזציה לאתר היא משימת חובה להצלחה.זכרו, אתר אינטרנט מהיר יותר לא רק משמח את הגולשים אלא גם את הסורקים של גוגל, מה שמבטיח שהמיקום שלכם בתוצאות החיפוש לא ייפול למטה.


 • ראו השוואות היסטוריות של מהירות דפים של בוני אתרים שונים בדוח Core Web Vital Technology מאת https://httparchive.org/.

שאלות נפוצות על מהירות אתרי Wix


1. איך אוכל להגביר את מהירות אתר הוויקס שלי?

 • הגבל את השימוש באפליקציות של צד שלישי.

 • הפחתת אפקטים חזותיים ואנימציות מוגזמות

 • תיעדוף של תוכן טקסט על פני תמונות וגיפים.

 • דחיסת תמונות לפני העלאה.


2. האם וויקס איטית יותר מוורדפרס?

לא, לאתרי וויקס יש 69% יותר אתרי משתמשים שעוברים בהצלחה את מבחני הCore Web Vitals של גוגל, בהשוואה לוורדפרס.


השוואת מבחני מהירות פלטפורמות לבניית אתרים
השוואת מבחני מהירות פלטפורמות לבניית אתרים3. האם אתר וויקס איטי יותר מאתר על פלטפורמת Weebly?

לא, למעשה ל-Wix יש 31% יותר אתרי משתמשים שעוברים את מבחני הPages Speed ו- Core Web Vitals של גוגל בהשוואה ל-Weebly.4. האם אתר וויקס איטי יותר מ- Squarespace?

גם פה לא, אתרי המשתמשים של וויקס עוברים ב-40% יותר את מבחני המהירות של גוגל בהשוואה ל-Squarespace.


השוואת מבחני Coreweb בפלטפורמות לבניית אתרים
השוואת מבחני Coreweb בפלטפורמות לבניית אתרים

129 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page