כלים לקידום אתרים: 12 כלים שיקחו את האתר שלכם קדימה

עודכן: 26 במאי

בעידן האינטרנט, בניית אתרים מהווה דרך מרכזית לייצור הכנסה בעבודה מהבית. עם זאת, כדי להביא את האתר שלנו לעמודים הראשונים בגוגל ולהרוויח יותר תנועה של גולשים, יש צורך לעבוד על אופטימיזציה של האתר בגוגל. בכתבה הבאה נסקור 12 כלים לקידום אתרים, חינמיים ועוצמתיים, שיסייעו לכם להגשים את המטרה הזו!

קידום אתר בגוגל

תחום בניית האתרים התקדם משמעותית בשנים האחרונות וכיום כל אחד יכול לבנות אתר אינטרנט יפהפה בכמה צעדים פשוטים (פשוט היכנסו למדריך המפורט שלנו כאן) והכל בעבודה מהבית. חשוב לדעת שהקמת אתר אינטרנט, היא בדרך כלל המלאכה "הפשוטה" יותר, לקדם את האתר בגוגל ולשווק אותו לקהל הרלוונטי, ובו בזמן לנהל את העסק באופן שוטף, היא העניין המורכב יותר.למה צריך להשתמש בכלים לקידום אתרים

בכל שנייה ביום (כן כן שניה) מתבצעים כ- 89,159 חיפושים בגוגל, כך שבכל יום מתבצעים כ- 6.5 מיליארד חיפושים (מקור: LiveStats). כאשר הוא מציג תוצאות חיפוש, האלגוריתם של גוגל מתחשב בכ- 200 גורמים שונים לדירוג אתרים וכל זה מתבצע תוך שנייה וחצי (מקור: Backlinko).

מנוע החיפוש השולט בישראל הוא גוגל, ו- 97% מהגולשים משתמשים בו. עשרות אלפי אתרים בישראל נלחמים כדי להופיע בתוצאות החיפוש, כאשר בדף התוצאות הראשון יש בסה"כ 9 מקומות פנויים.

לכן, כדי להצליח להתברג בעמוד הראשון עלינו להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להביא את האתר שלנו קדימה ולהציג אותו בפני קהל המשתמשים הרלוונטי.

וסתם לידע כללי, השאלה הכי מחופשת בגוגל לשנת 2019 בישראל היא "איך מצביעים בבחירות", תיראו מופתעים 😉😜 (מקור: Google Trends).


מה זה קידום אתרים seo?

אם טרם שמעתם, הגיע הזמן שתכירו את ראשי התיבות הכי מדוברים בתחום הזה, ה- SEO. ביצוע אופטימיזציה למנוע החיפוש (או Search Engine Optimization) באופן שוטף, תניע את האתר לעמודים הראשונים בגוגל ותסייע ליותר גולשים ולקוחות רלוונטיים להגיע אליכם. רוב הגולשים מגיעים לאתרי האינטרנט, דרך בעיה או שאלה שחיפשו בגוגל, אם האתר שלכם לא יופיע בעמוד הראשון או השני, כנראה שילך לאיבוד אי שם בנבכי הרשת.


אז איך עובדים על אופטימיזציית האתר? איפה מתחילים? מה עושים? במה משתמשים? אל דאגה, אנחנו כאן בשבילכם. תחילה רצוי לעבור על 10 הטיפים שלנו לקידום אתר בגוגל שתוכלו לבצע כבר מהיום.

בכתבה זו נסקור 11 כלים, שיסייעו לכם להביא אתר אינטרנט היישר לעמודים הראשונים בגוגל ב- 2022.


12 כלים לקידום אתרים - איתם אפשר להגיע לעמוד ה-1 בגוגל

1. איך לאנדקס את האתר במנוע החיפוש של גוגל בצורה הכי מהירה

הכירו את ה- Search Console, כלי יעיל מבית היוצר של גוגל (מכירים אותם?😉), שמאנדקס את האתר בגוגל ומחובתו של כל בעל האתר להפעיל אם הוא רוצה להתקדם במנוע החיפוש. ברגע שתאמתו את האתר בקונסול, תקבלו גישה למגוון הפיצ'רים שהכלי מציע לשיפור ה- SEO כמו דוחות הסורקים של גוגל, העלאת מפת אתר ועו'. בנוסף, תוכלו לצפות בדוחות על חיפוש האתר בגוגל – כגון אילו עמודים מקבלים הכי הרבה תוצאות ובאיזה מילות מפתח נעשים שימוש. באמצעות המידע הזה תוכלו למקד יותר תוכן בהתאם למילים הללו וכן לבנות עמודים נוספים כדי "לפגוע" במילים הנכונות או במילים קרובות להן וכך להרוויח עוד ועוד תנועה.

איך מחברים אתר לגוגל סרץ' קונסול? פשוט. היכנסו לכאן, התחברו עם הג'ימייל שלכם, ועקבו אחר ההוראות. ישנם כמה אפשרויות לחיבור האתר, ותוכלו לנקוט באיזה דרך שתבחרו.

התחברות לגוגל סרץ קונסול
התחברות לגוגל סרץ קונסול

2. איך לדעת ולנתח את תנועת הגולשים בתוך האתר

גוגל אנליטקס זהו עוד כלי עוצמתי של גוגל, המנתח את ביצועי האתר שלכם מאספקטים שונים. האנליטיקס מציג כמה משתמשים מבקרים באתר מדי יום או חודש, באיזה בעמודים הם מבקרים, כמה זמן הם מבקרים באתר, כמה מבקרים חוזרים וכמה מבקרים חדשים, איך הם הגיעו לאתר, מהירות טעינת האתר ועוד המון סטטיסטיקות נוספות. לדעת לעבוד עם הנתונים זהו הליך חשוב בקידום אורגני לאתרים.

למשל, אם מהירות טעינת האתר איטית, אנליטיקס יתן לכם הצעות איך לשפר זאת. אם תגלו כי יש עמודים ספציפיים שזוכים לתשומת לב רבה יותר, נסו לפתח אותם וליצור דפים נוספים בתחום הזה (לחילופין, אם יש דפים שלא זוכים לביקורים כלל, אולי שווה לשפר ולהעשיר אותם ואם גם זה לא עובד אז למחוק אותם).