קידום אורגני בגוגל: 15 טיפים ל- SEO שמטיס אתרים קדימה [2022]

עודכן: 9 ביולי

קידום אורגני בגוגל הוא מלאכה שוטפת שיש לבצע בכל אתר אם רוצים להופיע בחיפושים רלוונטיים בגוגל. להופיע בעמוד ה-1 בביטויים רלוונטיים, יכול להביא לכם גולשים איכותיים לאתר. הנה 15 טיפים שיסייעו לכם להגשים מטרה זו.

אופטימיזציה וקידום למנוע החיפוש של גוגל

החלום הכי רטוב של כל בעל האתר, הוא להגיע לעמוד הראשון בגוגל. כדי שהאתר שלכם ידורג גבוה במנוע החיפוש כמו גוגל, עליכם להבין קצת בקידום אתרים אורגני והעולם הזה שנקרא SEO - אופטימיזציה למנועי החיפוש (Search Engine Optimization).

גם אם אין לכם עדיין אתר, המאמר יוכל לעזור ולהכין אתכם לרגע שבו תממשו את הרעיון לאתר, שעדיין במעמקי המחשבות.

מזה קידום אורגני בגוגל?

בעוד הרבה אנשים נבהלים מצירוף המילים קידום אורגני בגוגל ו- SEO, חשוב להבין שלא מדובר במפלצת כה מפחידה כפי שרבים תופסים אותה. בגדול, זה אומר לבצע פעולות באתר שנועדו לעזור לסורקים של גוגל לנתח את האתר שלכם בצורה אופטימלית ביותר. זאת כדי לקדם אותו בצורה אורגנית למקומות המתאימים בתוצאות החיפוש. קידום אתרים אורגני מתבסס על 3 פרמטרים מרכזיים (שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו):

  1. אופטימיזציית SEO בתוך האתר ומחוצה לו (מה שנקרא Seo On Page ו - Seo Off Page).

  2. ייצור תוכן מעניין ובעל ערך לגולשים.

  3. השגת קישורים חיצוניים שמפנים לאתר שלנו.


ההבדל בין קידום אורגני לקידום ממומן בגוגל

קידום אתר במנוע החיפוש של גוגל מתחלק לשניים, יש את הפרסום האורגני ויש את הפרסום הממומן.

  1. הקידום הממומן (Google Ads) אומר שאנחנו שמים X תקציב פר יום וגוגל תציג אותנו בהתאם, באזור המודעות הממומנות בתוצאות החיפוש.

  2. קידום אורגני, זה לבצע אופטימיזציית Seo באתר (מבלי לשלם כסף לגוגל), כדי להופיע ממש מתחת למודעות שבתשלום.
למה חשוב לבצע קידום אורגני בגוגל?

97% מהישראלים הגולשים באינטרנט (וכ-89% מהגולשים בעולם), משתמשים בגוגל כמנוע חיפוש, כדי למצוא מה שהם צריכים. אם אתם לא תהיו שם, אתם מאבדים נתח לקוחות גדול מאוד.

סיבה נוספת היא העובדה, שבניגוד לפרסומות רגילות שבהן אנחנו מציקים למשתמשים (כמו מודעות בפייסבוק, באנרים באתרים וכו'), בגוגל המצב שונה. היוזר מחפש את השירות שלנו, פתרון לכאב כלשהו, מענה לשאלה - ושם אנחנו קופצים.


איך לקדם אתר בגוגל?

עם כל כך הרבה אתרים שם בחוץ, בכל תחום קיים כמעט, אין דרך מושלמת ובטוחה שתוביל לכך שהאתר שלכם ידורג במקום ה -1 בגוגל. עם זאת, יש מגוון דרכים שניתן לנקוט אשר בהחלט יכולים לשפר את הסיכויים לכך שהאתר יוביל בתוצאות החיפוש.

המאמר נכתב על בסיס ניסיוננו האישי בקידום אתרים אורגני, קריאת בלוגים בינלאומיים של מובילי דעה בתחום וההנחיות שגוגל עצמה מפרסמת לבעלי האתרים.


קידום אורגני בגוגל: 14 טיפים פרקטיים ליישום שיביאו לכם תוצאות


1. צרו כותרות SEO ותיאורי מטא לכל דף

ידעתם שאפשר לרשום כותרת ייחודית ותיאור לכל עמוד באתר (Seo Title ו- Meta Description)? אלו טקסטים קצרים שמתארים בדיוק רב יותר מה המטרה של העסק\האתר. לכן רצוי לשלב שם גם ביטוי מפתח בתחום. עברתם פעם עם העכבר על לשונית של האתר בדפדפן שלכם? המשפט הקצר שמופיע הינו כותרת ה- SEO של העמוד.