top of page

איביי - למכור מוצרים ברווח, בקניון הגדול בעולם.

דרכים >> מכירות באינטרנט >> מכירה באיביי

הרעיון:

כידוע, אתר איביי מאגד בתוכו למעלה מ-500 מיליון מוצרים ממוכרים שונים ברחבי העולם. כיום, כל אחד יכול להיכנס לאיביי, בין אם אתם אנשים פרטיים ובין אם אתם עסקים, ותוך 20 דקות להעלות מוצר לאיביי למכירה. רבים הישראלים שהפכו את המכירה באיביי, לעבודה מהבית לכל דבר ועניין ואף מתפרנסים יפה מכך. חשוב לדעת שזה לא כסף קל וגם לא כסף מהיר, היזהרו מפרסומים שקריים שמבטיחים לכם את זה. למכור באיביי זה כמו עסק לכל דבר וכדי להרוויח יפה צריך להשקיע זמן ולפעמים גם כסף.

למה למכור באיביי ?

איביי הוא אחד מ -3 אתרי הקניות הגדולים ביותר בעולם, בעל פרסום ותפוצה בינלאומית מדהימה, כך שכל מוצר שתעלו למכירה יכול להיחשף לקהל עצום של קונים, דבר המאפשר לכם לחשוף את המוצרים שלכם למגוון רחב של קונים מבלי להשקיע שקל.

איך למכור באיביי?

אחרי שיש לכם מוצר למכירה ואתם יודעים איך לספק אותו ללקוח, היכנסו לאתר איביי ולחצו על Sell. משם מתחילים להעלות את המוצר, מכותרת ועד מפרט טכני, תמונות, תנאי שילוח והחזרה וכו'. תוכלו להיעזר במדריכים הרבים שלנו בבלוג, המכילים מידע רב על תהליכי המכירה באתר. ישנם גם מגוון תוכנות וכלים אוטומטיים לאיביי למחקר ואיתור מוצרים למכירה שיכולים להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

למכור באיביי

מה אפשר למכור?

אז מה אפשר למכור באינטרנט? ובכן האפשרויות הינן אינסופיות, אתם יכולים להעלות למכירה באיביי כמעט הכל (כמובן שיש כמה הגבלות כמו איסור להעלות מוצרי נשק, טבק, זיופי מותגים ועוד מספר דברים בסגנון).

נפרט לכם 3 סוגי מוצרים שניתן להתחיל למכור עוד היום באיביי:

 1. מוצרים פיזיים בביתכם: ניתן להעלות לאיביי כל מוצר שברשותכם בין אם הוא חדש ובין אם הוא משומש. למשל, ישראלי אחד הצליח למכור גרביים משומשות באיביי, כן כן! פעם אחת נמכרו באיביי אבנים מארץ הקודש ופעם אחרת חול ים. אבל אפשר למכור גם תחתיות לקפה, דיסקים ישנים, בולים וכו'. נסו להיות יצירתיים. 

 2. מלאי עסקי: אם יש לכם חנות עם מלאי מוצרים או לחילופין, יש לכם קשר עסקי למישהו עם מלאי מוצרים, צרו שיתוף פעולה: קנו ממנו את המוצרים והעלו אותם לאיביי למכירה. אם תהיה מכירה כל מה שצריך לעשות זה רק לשלוח לקונה את המוצר (תוכלו גם לסגור עם בעל המלאי העסקי כי הוא ידאג לשילוח וכו' או שתקנו ממנו מוצרים רק אם הם יימכרו באיביי כך תמזערו סיכונים).

 3. דרופשיפינג: תעשיית הדרופשיפינג היא בין המשגשגות בארץ והמון ישראלים מצליחים להרוויח הכנסות יפות במיוחד. מהו דרופשיפינג? מדובר על מכירה של מוצר שאינו בבעלותך כלל. מה הכוונה? אתם "לוקחים" פרטי מוצר מסוים מאתר הספק (למשל מאמזון או מעלי אקפסרס), מעלים אותו למכירה באיביי ברווח מסוים ורק כאשר מישהו קונה מכם באיביי, אתם מזמינים את המוצר מאמזון לקונה מאיביי. אמזון הם שדואגים לכל עניין השילוח כך שאין לכם מה להתעסק עם אריזה ומשלוח בכלל. כך נשארנו עם רווח שהוא ההפרש בין מחיר המוצר באמזון למחיר המוצר שהעלינו באיביי (לאחר קיזוז עמלות).

 4. מכירת תמונות: אם יש לכם תמונות יפות או מיוחדות, ויראליות או מעניינות ואתם הבעלים של התמונות הללו למה שלא תנסו למכור אותם באיביי? כן, גם תמונות אפשר למכור באיביי וזה קל במיוחד, שכן המכירה היא של הקובץ עצמו בלבד ואין צורך להתעסק עם ענייני דואר וכד', מאחר ואת קובץ התמונה שולחים במייל לקונה. שימו לב שכדאי מאוד להגדיר בתיאור "המוצר" מה הלקוח יקבל - איכות התמונה, גודל, היכן צולמה וכד'. בנוסף, חשוב לזכור שברגע שתמכרו אותה, מי שקנה אותה יוכל להשתמש ולהציג אותה כאוות נפשו בין אם למטרות מסחריות או פרטיות, מאחר ואינכם יותר בעלי הזכויות היחידים של התמונה.

איך מקבלים את הכסף שהרווחתי?

כל הרווחים נצברים בחשבון הפייפאל שהזנתם בהליך הרישום לאיביי. בתחילת הדרך כמוכרים, פייפאל מעכבת את הכספים לתקופה של כ-30-45 יום (כדי לוודא שהקונה באמת קיבל את המוצר ולא מדובר ברמאות). כסף שזמין בפייפאל ניתן למשוך בכל עת. על משיכה של סכום נמוך מ- 1,000 ש"ח תשלמו 8 שקלים עמלה ש"ח ואם עברם את ה-1,000 ש"ח לא תשלמו עמלה, לכאורה. שימו לב שמאחר והכסף הצבור בפייפאל הוא דולר וחשבון הבנק שלכם הוא בדר"כ שקל, פייפאל ממירה לנו את הכסף בשער מעט נמוך יותר מהשער היציג ובכך מרוויחה את העמלה שלה.

שורה תחתונה:

מדובר בתחום פורח במיוחד והמוני ישראלים עוטים על הענף, כמו נשרים. מעריכת כנסים למאות אנשים ועד בניית קורסים אונליין למתחילים ומתקדמים. לא פעם אנחנו שומעים שהשוק רווי ומוצף מידי וכל מי שייכנס עכשיו רק יפסיד. זה לא בדיוק נכון, זה פשוט נהיה קצת קשה יותר להצליח אבל אין זה אומר שזה בלתי אפשרי ומי שבאמת רוצה וישקיע  גם ירוויח בהתאם. מומלץ לעקוב אחרי הבלוג שלנו לעדכונים וכתבות נוספות בתחום.

 • איך נרשמים לשיווק שותפים אמזון והאם יקבלו אותי?
  נכנסים לאתר ועוקבים אחר מדריך ההרשמה שלנו לאמזון. אם יש לכם אמצעי להבאת תנועה לאתר אמזון, אין כל סיבה שהיא לא תאשר אתכם. עם זאת, לאחר האישור הראשוני, אתם נמצאים בתקופת מבחן בה האתר שלכם נבדק ועליכם לייצר לפחות 3 מכירות בתקופה של 180 יום.
 • איך לעשות שיווק שותפים באמזון?
  לאחר ההרשמה לתכנית, ניצור קישורי אפיליאייט, מודעות, באנרים, ווידג'טים חכמים, כתבות וכו' ונפרסם אותם בקרב קהל העוקבים\חברים שלנו. ניתן לשווק בכל הערוצים האפשריים כמו - פייסבוק, וואצפ, יוטיוב, אתר, אפליקציה, אינסטגרם וכו'. לאחר שמשתמשים ירכשו מקישורי האפיליאייט, נתחיל לצבור עמלות ורווחים שאותם ניתן למשוך אחת לחודש.
 • איך מקבלים קישור שותף לאמזון?
  לאחר שאמזון אישרה אתכם תתווסף לכם לשונית עליונה באתר אמזון לייצור קישורים, ה- SiteStripe. גשו לעמוד באמזון שתרצו ליצור לו קישור שותף, לחצו על הלשונית העליונה (Text) ותקבלו לינק ייחודי שלכם. תוכלו לבקר בכל עמוד קטגוריה או מוצר (ואפילו דף הבית), ללחוץ על הלשונית העליונה וליצור קישור. לאפשרויות נוספות, עלו למעלה במדריך שלנו.
 • כמה עמלה מרוויחים על כל מוצר בשיווק שותפים של אמזון?
  העמלה משתנה בין קטגוריה לקטגוריה. למשל, על צעצועים העמלה היא 3% ועל ספרים קשיחים 4.5%. כל העמלות מפורטות בעמוד העמלות של תכנית השותפים.
 • כמה כסף אפשר להרוויח מתכנית השותפים של אמזון?
  אתם יכולים להרוויח כל חודש בין 0$ ועד 25,000$. כמובן שבחודש הראשון ובהתחלה בכלל, תרוויחו סכומים קטנים. אך ככל שתשקיעו יותר זמן, תגדילו את הנכסים האינטרנטים שלכם ואת הקשר עם הקהילה, תוכלו לייצר סכומים יותר ויותר גבוהים.
 • האם אמזון משלמת לי בכל פעם שמישהו לחץ על קישור האפיליאייט ונכנס לאמזון?
  לא. אמזון לא משלמת על קליקים (Clicks). היא משלמת רק כאשר משתמש לחץ על קישור שלכם והזמין מוצר.
 • אין לי אתר! האם עדיין אפשר להירשם לתכנית השותפים של אמזון?
  כן. גם אם אין לכם אתר, עדיין אפשר להיות משווק שותפים. אמזון מקבלת גם בעלי ערוצי יוטיוב, אינסטוש, פייסבוק וכו', העיקר שתייצרו תנועה אמיתית וכנה. המלצה שלנו? אין על אתר או בלוג עם תוכן מעניין- זוהי דרך מעולה להמיר משתמשים ללקוחות משלמים.
 • האם מותר לי לרכוש מוצרים בעצמי מקישורי האפיליאייט שלי?
  עם כל הבאסה, אמזון פירסמה בתקנון שלה, שאינה מאשרת למשווקי השותפים לרכוש מוצרים דרך קישורי האפיליאייט של עצמם וכך בעצם להרוויח את העמלה על הרכישה שלהם.
 • לכמה זמן נשמרת העוגייה (Cookie) בתכנית השותפים?
  אמזון נותנת זמן עוגיה של 24 שעות מהלחיצה על קישור האפיליאייט.
 • אם מישהו לחץ על קישור שלי, אך קנה רק לאחר שבוע את המוצר. האם עדיין אני זכאי לעמלה?"
  התשובה הכללית היא לא. השאלה בעצם נוגעת לזמן העוגיה (Cookie) שנשמר לנו כאשר משתמש לוחץ על לינק אפיליאייט שייצרנו. זמן העוגיה באמזון שותפים הוא 24 שעות בלבד. כלומר, אם משתמש לחץ על לינק שלכם, אבל קנה את המוצר יומיים אחרי - לא תקבלו עמלה. אבל! יש לזה חריג. אם המשתמש שלכם, נכנס ללינק, שם את המוצר בעגלת הקניות וקנה אחרי שבוע - במקרה זה כן תקבלו עמלת שותפים. כלומר, כדי שהקנייה של הגולש, תישמר לכם, הוא צריך להכניס את המוצר ל- Shopping Cart שלו. אם הוא הכניס, יש לכם זמן עוגיה של 90 יום! משמע גם אם קנה את המוצר חודשיים וחצי אחרי - אתם מרוויחים.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

bottom of page