איביי - למכור מוצרים ברווח, בקניון הגדול בעולם.

דרכים >> מכירות באינטרנט >> מכירה באיביי

הרעיון:

כידוע, אתר איביי מאגד בתוכו למעלה מ-500 מיליון מוצרים ממוכרים שונים ברחבי העולם. כיום, כל אחד יכול להיכנס לאיביי, בין אם אתם אנשים פרטיים ובין אם אתם עסקים, ותוך 20 דקות להעלות מוצר לאיביי למכירה. רבים הישראלים שהפכו את המכירה באיביי, לעבודה מהבית לכל דבר ועניין ואף מתפרנסים יפה מכך. חשוב לדעת שזה לא כסף קל וגם לא כסף מהיר, היזהרו מפרסומים שקריים שמבטיחים לכם את זה. למכור באיביי זה כמו עסק לכל דבר וכדי להרוויח יפה צריך להשקיע זמן ולפעמים גם כסף.

למה למכור באיביי ?

איביי הוא אחד מ -3 אתרי הקניות הגדולים ביותר בעולם, בעל פרסום ותפוצה בינלאומית מדהימה, כך שכל מוצר שתעלו למכירה יכול להיחשף לקהל עצום של קונים, דבר המאפשר לכם לחשוף את המוצרים שלכם למגוון רחב של קונים מבלי להשקיע שקל.

איך למכור באיביי?

אחרי שיש לכם מוצר למכירה ואתם יודעים איך לספק אותו ללקוח, היכנסו לאתר איביי ולחצו על Sell. משם מתחילים להעלות את המוצר, מכותרת ועד מפרט טכני, תמונות, תנאי שילוח והחזרה וכו'. תוכלו להיעזר במדריכים הרבים שלנו בבלוג, המכילים מידע רב על תהליכי המכירה באיביי. ישנם גם מגוון תוכנות וכלים אוטומטיים למחקר ואיתור מוצרים למכירה שיכולים להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

למכור באיביי

מה אפשר למכור?

אז מה אפשר למכור באינטרנט? ובכן האפשרויות הינן אינסופיות, אתם יכולים להעלות למכירה באיביי כמעט הכל (כמובן שיש כמה הגבלות כמו איסור להעלות מוצרי נשק, טבק, זיופי מותגים ועוד מספר דברים בסגנון).

נפרט לכם 3 סוגי מוצרים שניתן להתחיל למכור עוד היום באיביי:

  1. מוצרים פיזיים בביתכם: ניתן להעלות לאיביי כל מוצר שברשותכם בין אם הוא חדש ובין אם הוא משומש. למשל, ישראלי אחד הצליח למכור גרביים משומשות באיביי, כן כן! פעם אחת נמכרו באיביי אבנים מארץ הקודש ופעם אחרת חול ים. אבל אפשר למכור גם תחתיות לקפה, דיסקים ישנים, בולים וכו'. נסו להיות יצירתיים. 

  2. מלאי עסקי: אם יש לכם חנות עם מלאי מוצרים או לחילופין, יש לכם קשר עסקי למישהו עם מלאי מוצרים, צרו שיתוף פעולה: קנו ממנו את המוצרים והעלו אותם לאיביי למכירה. אם תהיה מכירה כל מה שצריך לעשות זה רק לשלוח לקונה את המוצר (תוכלו גם לסגור עם בעל המלאי העסקי כי הוא ידאג לשילוח וכו' או שתקנו ממנו מוצרים רק אם הם יימכרו באיביי כך תמזערו סיכונים).

  3. דרופשיפינג: תעשיית הדרופשיפינג היא בין המשגשגות בארץ והמון ישראלים מצליחים להרוויח הכנסות יפות במיוחד. מהו דרופשיפינג? מדובר על מכירה של מוצר שאינו בבעלותך כלל. מה הכוונה? אתם "לוקחים" פרטי מוצר מסוים מאתר הספק (למשל מאמזון או מעלי אקפסרס), מעלים אותו למכירה באיביי ברווח מסוים ורק כאשר מישהו קונה מכם באיביי, אתם מזמינים את המוצר מאמזון לקונה מאיביי. אמזון הם שדואגים לכל עניין השילוח כך שאין לכם מה להתעסק עם אריזה ומשלוח בכלל. כך נשארנו עם רווח שהוא ההפרש בין מחיר המוצר באמזון למחיר המוצר שהעלינו באיביי (לאחר קיזוז עמלות).

  4. מכירת תמונות: אם יש לכם תמונות יפות או מיוחדות, ויראליות או מעניינות ואתם הבעלים של התמונות הללו למה שלא תנסו למכור אותם באיביי? כן, גם תמונות אפשר למכור באיביי וזה קל במיוחד, שכן המכירה היא של הקובץ עצמו בלבד ואין צורך להתעסק עם ענייני דואר וכד', מאחר ואת קובץ התמונה שולחים במייל לקונה. שימו לב שכדאי מאוד להגדיר בתיאור "המוצר" מה הלקוח יקבל - איכות התמונה, גודל, היכן צולמה וכד'. בנוסף, חשוב לזכור שברגע שתמכרו אותה, מי שקנה אותה יוכל להשתמש ולהציג אותה כאוות נפשו בין אם למטרות מסחריות או פרטיות, מאחר ואינכם יותר בעלי הזכויות היחידים של התמונה.

איך מקבלים את הכסף שהרווחתי?

כל הרווחים נצברים בחשבון הפייפאל שהזנתם בהליך הרישום לאיביי. בתחילת הדרך כמוכרים, פייפאל מעכבת את הכספים לתקופה של כ-30-45 יום (כדי לוודא שהקונה באמת קיבל את המוצר ולא מדובר ברמאות). כסף שזמין בפייפאל ניתן למשוך בכל עת. על משיכה של סכום נמוך מ- 1,000 ש"ח תשלמו 8 שקלים עמלה ש"ח ואם עברם את ה-1,000 ש"ח לא תשלמו עמלה, לכאורה. שימו לב שמאחר והכסף הצבור בפייפאל הוא דולר וחשבון הבנק שלכם הוא בדר"כ שקל, פייפאל ממירה לנו את הכסף בשער מעט נמוך יותר מהשער היציג ובכך מרוויחה את העמלה שלה.

שורה תחתונה:

מדובר בתחום פורח במיוחד והמוני ישראלים עוטים על הענף, כמו נשרים. מעריכת כנסים למאות אנשים ועד בניית קורסים אונליין למתחילים ומתקדמים. לא פעם אנחנו שומעים שהשוק רווי ומוצף מידי וכל מי שייכנס עכשיו רק יפסיד. זה לא בדיוק נכון, זה פשוט נהיה קצת קשה יותר להצליח אבל אין זה אומר שזה בלתי אפשרי ומי שבאמת רוצה וישקיע  גם ירוויח בהתאם. מומלץ לעקוב אחרי הבלוג שלנו לעדכונים וכתבות נוספות בתחום.

למכור באיביי - תשובות לשאלות ששלחו לנו

האם עולה כסף להעלות מוצר למכירה באיביי?


על 50 המוצרים הראשונים שנעלה לאיביי, אין עמלת העלאת מוצר. מהמוצר ה- 51, העמלה היא 0.3 דולר (בין אם הצלחת למכור את המוצר או לא).
כמה עולה למכור באיביי?


אם המוצר שלכם נמכר לקונה ישראלי, פייפאל גובה עמלה של 3.4% מסכום העסקה + 1.20₪ ואיביי גובה 10% ממחיר המוצר (למעט מוצרים בקטגוריות מיוחדות).

אם המוצר נמכר לקונה מחוץ לישראל, העמלה שפייפאל גובה נעה בין 4.4-5.4% מהעסקה + עמלה קבועה בהתאם למדינה שבה נמצא הקונה.

מומלץ לעיין בטבלת העמלות המלאה של פייפאל.

שימו ♥️ שאיביי גובה את העמלה באופן מרוכז אחת לחודש, בעוד פייפאל גובה את העמלה מייד עם המכירה.
האם חייב פייפאל כדי למכור באיביי?


בגדול, לא. אבל ההמלצה היא להשתמש בפייפאל. כך רוב הקונים ברחבי העולם יכולים לשלם. אם לא תאפשרו תשלום בפייפאל, איביי תוריד את החשיפה למוצרים שלכם. לכן, מומלץ להירשם לפייפאל ולחבר אותו לחשבון האיביי שלכם.
מאיפה אתם עושים דרופשיפינג לאיביי?


אנחנו לא יכולים לחשוף את הספק שאנחנו עובדים איתו, אך רק נאמר שהוא קטן במיוחד, נמצא בארה"ב, מבצע משלוח מהיר עם מס' מעקב ומספק קטגוריית מוצרים ספציפית אחת. לכן הוא מומחה בפריטים האלה, המוצרים שלו איכותיים ושירות הלקוחות ומדיניות החזרת המוצרים מעולה.

יש לנו 100% פידבק חיובי מקונים, מאחר והספק שלנו עומד מאחורי המוצרים שלו ב-100%. היה ולקוח מעוניין להחזיר מוצר, הספק מקבל ומחזיר את הכסף מיידית. היה והגיע מוצר פגום לקונה, הספק שולח מיידית חדש.

עם זאת החיסרון היחיד הוא שזה קטגוריית מוצרים מצומצמת במיוחד, ולכן נפח המכירות שלנו יותר נמוך. אנחנו ממשיכים לנסות למצוא ספקים קטנים ואיכותיים כאלו כל הזמן.
איפה מוצאים ספקים לדרופשיפינג?


מציאת ספקים איכותיים, היא כנראה החלק הכי קריטי בשיטת הדרופשיפינג. עלינו למצוא ספק מעולה עם מוצרים טובים, שירות לקוחות נוח ומדיניות החזרת מוצרים רחבה. אפשר לעשות דרופ מאתרים כמו אליאקספרס, Banggood, אמזון, Etsy, Walmart, הום דיפו וכדו'. אפשר גם לנסות לחפש ספקים קטנים יותר מהארץ או מהעולם שמוכרים מוצרי בוטיק מכל מיני תחומים ועושים משלוח בינלאומי.
איך עושים דרופשיפינג מעליבאבא?


עליבאבא היא חברת האם של אלי אקספרס ואתר קניות עצום, בו אפשר למצוא כמעט כל מוצר קיים. עם זאת, האתר מאפשר מכירה סיטונאית בלבד, מה שאומר שצריך להזמין מינימום של מאות או אלפי יחידות מהמוצר. לכן, דרופשיפינג מעליבאבא בצורה הרגילה, הוא לא אפשרי שכן לא תוכלו להזמין בצורה יחידנית. אפשר לנסות לחשוב בדרכים יצירתיות, איך כן לעבוד עם עליבאבא על ידי דרופשיפינג בסיטונאות. צריך להבין, דרופשיפינג יכול להתבצע גם במכירה המונית, עליכם פשוט למצוא את הפלטפורמה הנכונה למכור בצורה כזו. לדוגמא, ניתן לפתוח חנות שופיפיי ולהעלות מוצרי סיטונאות ספציפיים מעליבאבא ולמתג אותם כראות עיניכם.
אפשר לקנות מאותו חשבון באיביי לכמה כתובות?


השאלה בעצם נוגעת להאם אפשר, מחשבון איביי אחד לשלוח מוצר לכתובות שונות, מהכתובת שהוגדרה בפתיחת החשבון. התשובה היא ללא ספק כן. בהחלט ניתן וללא הגבלה.
הצלחתי למכור מוצר, אבל פייפאל מעכבת לי את הכסף ל 21 יום. למה ומה עושים?


מוכרים חדשים שמתחילים למכור באיביי, נתונים למעין תקופת מבחן בה איביי ופייפאל בוחנות את החשבון. צריך להבין שבעקבות הרבה סקאמים, איביי לא ממהרת לשחרר כספים. היא רוצה לוודא שהמוכר אכן שלח מוצר לקונה ורק לאחר מכן היא משחררת את הכסף. כלומר, רק לאחר שתצברו מס' מכירות טובות, שהקונים לא דיווחו על תקלה או מוצר שלא הגיע, או שנתנו לכם פידבק חיובי, עיכוב הכסף יבוטל. כשאיביי יבינו שאתם מוכרים טובים ולא מחפשים לרמות, היא תבטל את עיכוב הכספים לתמיד, כך שבמכירות העתידיות לא תצטרכו לסבול מזה.
האם יש דרך לזרז את עיכוב הכסף?


אפשר לנסות לשלוח מייל לאיביי ולהציג להם קבלות על כך שרכשתם את המוצר עבור הקונה ושלחתם לו אותו. אם שלחתם את המוצר עם מס' מעקב, לאחר שראיתם שהמוצר הגיע, אפשר לשלוח לקונה הודעה ולבקש ממנו להשאיר פידבק חיובי. כך זה יאותת לאיביי שהמוצר תקין ואתם כמוכרים עשיתם עבודה טובה. מוזמנים לעיין בכתבה שלנו על שירות לקוחות שמביא מכירות ולהוריד קובץ תבנית הודעות מוכן.
האם בדרופישפינג חייב להתחיל במכירת מוצרים מהבית?


אין שום צורך או חובה למכור מוצרים מהבית גם לא בהתחלה.
היתרון של זה, זה אולי העניין שזה מוצרים יותר ייחודיים. מה גם שאיביי פשוט פחות אוהבת דרופשיפרים.
לך ישר על הדרופשיפינג, מצא ספק איכותי וטוב או נישת מוצרים ייחודית וחמה ותתחיל להעלות מוצרים למכירה. יש לך 50 העלאות בחינם באיביי.
אין מה לשבור את הראש הרבה.
איזה תוכנה מומלצת לדרופשיפינג באיביי?


ישנם מיליון ואחת תוכנות דרופשיפינג לאתרי המכירות הגדולים. לפני שנתיים נתקלנו בתוכנה מדהימה ואיכותית שפיתח אחד המנטורים הגדולים למכירות באיביי, שאנו עוקבים אחריו באדיקות.

לתוכנה קוראים זיק אנליטיקס ויש לה פיצ'רים יעילים ואפקטיביים למיקסום המכירות והרווחים שלכם. איך למצוא מוצרים ונישות מכירה, כיצד לשלוח קמפיין ניוזלטר לקונים באיביי, איך לאתר מוכרים מעניינים כדי לעקוב ולחקות אותם ועוד.
האם קל למכור מוצר באיביי?


לא, אך זה בהחלט אפשרי.. התחרות מאוד גברה בשנים האחרונות. אך אם יש לכם רצון, התמדה גבוהה ומוצר מנצח אין שום סיבה שלא תצליחו.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך