כתיבת מאמרים לקידום אתרים: 20 טיפים לכתיבת תוכן כדי להגיע לעמוד ה-1 בגוגל

עודכן: 20 במאי

כתיבת תוכן איכותי לאתר היא דרך מצויינת למשוך מבקרים מגוגל שמחפשים משהו שיש לכם להציע. במאמר הבא נעבור איתכם על 20 טיפים, המחולקים ל-4 שלבים, שצריך ליישם כדי לכתוב תוכן שמגיע לעמוד הראשון בגוגל.

כתיבת תוכן לאתר

כל בעל אתר, בין אם זה חנות אינטרנטית, אתר לעסק, אתר שיווק שותפים, או כל בלוג אחר ברשת, חייב לתת עדיפות גבוהה במיוחד (אם לא הראשונה) לייצור התוכן. תוכן איכותי, שעוזר, תורם או מחדש לקורא, יכול להניע את סילוני האתר שלכם לעמודים הראשונים בגוגל ולהישאר שם לאורך זמן. כתיבת מאמרים לקידום אתרים בבלוג שלכם מגשימה בדיוק את המטרה הזו.


למה כדאי לקרוא את המאמר עד הסוף

מבלי להשוויץ (באמת :)), הגענו במגוון ביטויי חיפוש פופולריים לעמוד הראשון בגוגל. במאמר נשתף את כל הטיפים והכללים שעליהם אנחנו מתבססים, כדי לכתוב תוכן איכותי שגוגל אוהב ומקדם במנוע החיפוש לעבר העמודים הראשונים. נעבור על מה שצריך לדעת ולעשות לפני שמתחילים לכתוב, דברים שצריך ליישם בזמן הכתיבה עצמה ולבסוף נעבור על פעולות שמומלץ לבצע לאחר שסיימנו את כתיבת התוכן.

נתונים מעניינים על תוכן באינטרנט

1. מנועי חיפוש מניעים 93% מהכניסות לאתרים באינטרנט (מקור: Omni).

2. בשנת 2019 נכתבו ברחבי העולם 3 מיליון מאמרים בבלוגים מדי יום (מקור: internetlivestats.com).

3. בוורדפרס לבדה, 409 מיליון בני אדם קוראים למעלה מ- 20 מיליארד עמודים בחודש אחד (מקור: Wordpress).

4. 80% מהמבקרים בבלוג יקראו כותרת של מאמר ורק 20% יקראו את כולו (מקור: Copyblogger).

4. בדרך כלל לוקח כ- 3 שעות לכתוב מאמר תוכן בבלוג ועוד קצת זמן לעצב אותו, לסגנן אותו כראוי ולבצע לו SEO מקיף (מקור: אנחנו 🙃)

ה- SEO בכתיבת מאמרים לקידום אתרים

חשוב להבין שלצד כתיבת התוכן לאתר, עלינו לשמור על כללי האופטימזציה למנועי החיפוש (SEO). כך שמעבר לתוכן מעולה, אתם צריכים לשמור על הטכניקה שתעזור לסורקים של גוגל לקרוא אותו ולדרג אותו גבוה יותר.

אז בין אם אתם כותבים מאמרים לקידום אתרים בבלוג, דף תיאור למוצר או שירות שאתם מוכרים, או אפילו מאמר לשיווק שותפים, 20 הכללים והטיפים הבאים תקפים לכולם. התחלנו ⏱️

לפני כתיבת מאמר לאתר צריך 🤓

1. בצעו מחקר וסיעור מוחות על מה אתם רוצים לכתוב

בין אם יש לכם נושא למאמר (או תיאור מוצר) או לא, מחקר רשת וסיעור מחשבתי טרם הכתיבה עצמה הוא חשוב לכתיבת התוכן באתר. בדקו מה המתחרים או אתרים דומים רשמו על נושא המאמר שלכם וחפשו גם באתרים סמכותיים גדולים כדי לאסוף עוד ועוד מידע. רשמו לעצמכם נקודות שחזרו על עצמם בכמה אתרים, מה אפשר לשפר, מה הייתם מוסיפים שיכול לתרום ועוד. כעת שבו וארגנו לעצמכם בנקודות כיצד ייראה המאמר והמבנה שלו. זה לא חייב להיות משהו מפורט עם גרפים ותרשימים, אבל שתדעו את הכיוון הכללי - כדי שלא נתפזר.

כתיבת תוכן לאתרים

2. בדקו איזה סוג מאמר\פוסט אתם רוצים לכתוב

הגדירו לעצמכם לפני הכתיבה, איזה מאמר אתם רוצים לכתוב לנושא שבחרתם. האם זה יהיה מדריך צעד אחר צעד? מאמר של רשימה ממוספרת? או אולי מאמר תוכן רגיל עם כותרות משנה. טיפ קטן: גגלו את נושא המאמר בגוגל ובדקו איזה סוגי מאמר, גוגל מציגה יותר בעמוד הראשון. לדוגמא: גיגלנו את נושא המאמר שאתם קוראים עכשיו, וראינו גם מאמרי רשימה וגם מאמרי מדריכים. לכן עשינו מעין שילוב של השניים. רשימה ממוספרת אך עם כותרות משנה של השלבים כך שהמאמר נראה גם מדריך צעד אחר צעד וגם רשימה ממסופרת.


3. אתרו את הייחודיות שלכם

אז בתכלית האיסור, אל תעתיקו תכנים מאתרים אחרים ואל תתרגמו לעברית מילה במילה תוכן מעניין שראיתם באתר אמריקאי. מעבר לזה שאתם מסתבכים בתביעה כספית על הפרת זכויות יוצרים, גם גוגל תידע להעניש אתכם בהתאם.