5 מטבעות וירטואלים מומלצים שאסור לכם להחמיץ [מעודכן ל- 2020]

עודכן ב: ינו 19


פריצת הביטקוין והטכנולוגיה שמאחוריו, החל סוחף אחריו גל של מטבעות דיגיטליים נוספים (כרגע כ- 5,036 סוגי מטבעות) וכל אחד מהם טוען לכתר ומכריז כי הוא יהיה המטבע הדיגיטלי הבא שערכו יקפוץ לשחקים. במאמר הבא נסקור 5 מטבעות וירטואלים מומלצים שבהחלט יש להם הפוטנציאל להיות המטבע שיכבוש את השוק.

עודכן לאחרונה בתאריך 19/01/2020.


בעידן של היום, כסף אינו מתבטא רק בחשבונות, מניות, מזומן, כרטיסי אשראי וכו'. למעשה, ישנו כסף חדש שנכנס לשוק ומאיים לכבוש אותנו במהרה ברמה הגלובלית. כסף שהוא בינלאומי כמו דולר, אך אינו נשלט ע"י אף גורם ספציפי או ממשלתי, אלא ע"י רשת של אנשים מכל העולם, להבדיל מגורם אינטרנסטי אחד. כל זה קורה ברשת ולכסף הזה קוראים מטבעות קריפטוגרפים.


המאמר הזה, נכתב לפני קצת למעלה משנתיים (29/12/17 ליתק דיוק). המטבעות שציינו כאן למטה איבדו נתח שוק גדול, כמו כל שוק הקריפטו שספג הפסדים כבדים. עם זאת, הם עדיין נותרו (בייחוד עכשיו כשהם למטה) מטבעות מרכזיים בשוק שיכולים להיות השקעה מעולה.

אז על הביטקוין בטח כבר שמעתם (ואם לא תוכלו לקרוא על איך לקנות ביטקוין בישראל כאן) ולכן במאמר הבא, הוא לא הולך להיות האישיו. חשוב להבין שטכנולוגיית הבלוקצ'יין הביאה עימה גל חדש של מטבעות וירטואלים נוספים המנסים להתחקות ואף לעלות על הביטקוין (ויש כמה אשר בהחלט מאיימים עליו).

ישנם כ-1,300 מטבעות דיגיטליים שם ברשת (נכון ל- 19/01/2020 המספר עלה ל- 5,036 מטבעות), לחלקם הקטן יש פוטנציאל גבוה להפוך לביטקוין הבא ולמטבע הדיגיטלי המרכזי בעולם (וכך לזכות את המשקיעים בו ברווחים של אלפי אחוזים) ורובם מאוד רחוקים מזה.

במאמר הבא נסקור 5 מטבעות וירטואלים מומלצים שבהחלט רצוי שתחשבו האם כדאי לכם להוסיף אותם לתיק ההשקעות שלכם.

1. הלייטקוין - LiteCoin

הלייטקוין שוחרר בשנת 2011, היה אחד הראשונים לפרוץ לאחר הביטקוין ולעיתים סומן כמס' 2. אם נמשיל את הביטקוין לזהב אז הלייטקוין הוא הכסף. הלייטקוין מבוסס על מערכת תשלום רשתית בעלת קוד פתוח שאינה נשלטת ע"י גורם מרכזי, ומשתמשת בסקריפטים כהוכחה לביצוע עסקאות, המקודדים בעזרת מחשבים רגילים מכל העולם. ללייטקוין יש מערכת בלוק מהירה יותר ולכן עסקאות עמית לעמית וכריית המטבעות מתבצעת במהירות גבוהה יותר. אין ספק שמדובר במטבע פחות ספוקלטיבי ממטבעות דיגיטליים אחרים עקב יציבותו והטכנולוגיה החזקה העומדת מאחוריו וכיום הוא מהווה את אחד המטבעות העיקריים המאיימים על הביטקוין.

שער המטבע בתחילת 2017: 3.88$

שער המטבע כיום (29.12.2017): 319.69$

שווי שוק: 16,588,289,280$

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 84,000,000

היכן קונים לייטקוין: כמעט כל זירת מסחר למטבעות וירטואליים (סימול המטבע הוא LTC), הזירות האהובות עלינו הם: Binance או Polonyx.

איתריום - Ethereum

מטבע האיתריום, שיצא לשוק בשנת 2015, מורכב מתוכנה מבוזרת המאפשרת לייצר חוזים חכמים ויישומים מבוזרים בין בני אדם או בין בני אדם למכונות וזאת ללא רמאויות, זמני ביצוע ארוכים והכי חשוב ללא שליטה של גורם מתווך דומיננטי. החזון של איתריום הוא לאפשר לכל אחד, אנשים פרטיים או עסקים, לייצר בעצמו חוזים חכמים ולאכוף אותם. לדוגמא, נניח ולדני יש שטח חניה בתל אביב והוא רוצה להשכיר אותו בין השעות 8 בבוקר ועד 12 בצהריים, מערכת האיתריום תאפשר לו ליצור חוזה חכם שבו, כאשר אדם מסוים ייכנס לחנייה שלו בין השעות האלה, כסף יועבר מכתובת הארנק של האדם המחנה לכתובת הארנק של דני. כיום מטבע האיתריום הוא השני בגודלו, לאחר הביטקוין, בשוק המטבעות הדיגיטליים.

שער המטבע בתחילת 2017: 10.71$

שער המטבע כיום (29.12.2017): 743.26$

שווי שוק: 66,085,431,199$

היכן קונים איתריום: בכל זירת מסחר למטבעות וירטואליים תמצאו את איתריום (או בסימול ETH), בין הזירות מומלצות תוכלו למצוא את: Binance ו- Cex.

ריפל - Ripple

בניגוד למטבעות הוירטואלים האחרים הסולדים מהמערכת הבנקאית, ריפל הולכת לכיוון שונה כאשר היא מכוונת את המטבע שלה עבור הבנקים. למעשה, ריפל נוצרה בעבור בנקים כדי לאפשר העברת כספים מהירה, זולה ויעילה יותר. כאשר הבנק רוצה להעביר כסף ממדינה למדינה, יש צורך להעבירו באמצעות גורם מתווך הגוזר עמלה ומאריך את זמן ביצוע העסקה. ריפל מציעה אלטרניטיבה יעילה ומהירה יותר. כאשר לקוח בבנק בישראל רוצה להעביר כסף ללקוח בבנק סיני למשל, ריפל מיידית בודקת את הפרוצדורה והעמלות הכרוכות בכך ע"י 2 הבנקים ומבצעת את ההעברה תוך דקות. על כן, ריפל מאפשרת לבנק להציע אפשרויות העברות תשלום רחבות ומהירות יותר ללקוחותיו בין בנקים במדינות שונות. בנוסף בשונה משאר המטבעות הדיגיטליים, הריפל אינו ניתן לכרייה ולכן חוסך בהוצאות חשמל וממזער את זמן אחזור הרשת. עם זאת, מהסיבה שריפל נועד עבור הבנקים ועתידים להיות 100 מיליארד מטבעות ממנו (מס' גבוה במיוחד), רבים סוברים כי לא צפויה לו עליית שער מאסיבית.

שער המטבע בתחילת 2017: 0.006398$

שער המטבע כיום (29.12.2017): 0.7392$

שווי שוק: $29,521,010,374

כמה מטבעות קיימים: 38,739,144,847

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 99,993,093,880

היכן קונים ריפל: הרבה זירות מסחר מציעות את מטבע הריפל (או בסימול XRP), נסו את: Binance.

מונרו - Monero

מטבע המונרו הפועל במערכת קוד פתוח, תוכנן כדי להעניק למשתמשים בו פרטיות מלאה על הכסף שלהם. העסקאות במטבע הן שקופות באופן סלקטיבי, כלומר המשתמש מחליט אילו עסקאות פתוחות לעיון ואלו לא. מונרו משתמש בחותמות טבעת וכתובות סמויות כדי לטשטש את כתובות העברות התשלום של המשתמשים. בדומה למטבעות המרכזיים, גם המונרו פועל על רשת מבוזרת וקהילת מפתחים חזקה.

שער המטבע בתחילת 2017: 13.52$

שער המטבע כיום (29.12.2017): 359.26$

שווי שוק: $4,868,892,898

כמה מטבעות קיימים: 15,481,770

איך קונים מונרו: מבחר זירות מסחר מוכרים וקונים מטבע מונרו (בסימול XMR), מומלץ דרך בורסת Binance או Bittrex.

קיו - טאם QTUM​

מטבע ה- QTUM מתמקד בתשלום לבתי עסק, ע"י שילוב אספקטים נרחבים ממערכת הביטקוין ומרשת הבלוקצ'יין של איתריום. הדבר מאפשר לעסקים לייצר חוזים חכמים בקלות, בעבור ניהול אוטומציית מסחר פשוטה ותשלום בין עסקים. החזון הוא ייצור פלטפורמה לחוזים חכמים הכוללת תכניות מובנות לסוגי עסקים שונים ופיתוח טכנולוגיה שמתרגמת את החוזים הללו משפת תיכנות לשפה פשוטה שאנשים מבינים. הדגש של QTUM הוא ליצור ממשק פשוט ונוח בו כל אחד יוכל לעשות שימוש, מתוך רצון להטמיע את המערכת בצורה מהירה יותר בקהל הרחב.

שער המטבע ביוני 2017: 6.42$

שער המטבע כיום (29.12.2017): 47.54$

שווי שוק: $2,204,856,749

כמה מטבעות קיימים: 73,736,836

כמה מטבעות יהיו בסה"כ: 100,236,836

היכן קונים QTUM: ניתן לרכוש את מטבע ה- QTUM בזירת המסחר של Binance.

משהו גדול קורה בעולם

הביטקוין ממשיך לצעוד בראש ענף המטבעות הדיגיטליים, הן מבחינת שווי השוק ושער המטבע והן מבחינת הפופולריות ואהדת המשקיעים. עם זאת, שווה להשקיע גם במטבעות דיגיטליים אחרים, המתחילים לחזור לצבור תאוצה, עם טכנולוגיות משופרות וממשק משתמש נוח יותר, ולכן נותנות פייט של ממש לביטקוין.

דבר אחד בטוח, המטבעות הדיגיטליים הם בשורה עולמית חדשה המתפשטת ברחבי העולם ואינה הולכת להיעלם. כיום ישנם מעל 5,000 מטבעות וירטואליים, הרבה מעבר למה שהשוק צריך, אלו מהם יישארו? רק הזמן והטכנולוגיה יכריעו. אלו שכן יישארו, יניבו למשקיעים שלהם רווחים יפים.

מה איתכם? רוצים להשקיע בביטקוין בלבד? או במטבעות וירטואלים נוספים?

שתפו אותנו כאן למטה.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ השקעה, אין להסתמך על כך באופן בלעדי ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעה מקצועי.

#ביטקוין #כסף

7988 צפיות

רוצה להצטרף ל- 18,258 נרשמים, המקבלים עדכונים וחדשות על עבודה מהבית ושיווק באינטרנט?

קורסים דיגיטליים ללמידה מהבית.jpg

דיגיטל יזמות: עבודה מהבית ושיווק באינטרנט

אתר דיגיטל יזמות הוקם מתוך רצון לסייע לאנשים רבים להתמודד עם יוקר המחייה ע"י עבודה מהבית בזמן הפנוי ובדרך לחופש הכלכלי. כל הדרכים באתר, נבדקו אישית ע"י בעלי האתר. בנוסף ערכנו בדיקות לבחינת אמינות האתרים, כגון בדיקת כמות כניסות לאתר בחודש ע"י משתמשים ברחבי הארץ והעולם, כתבות, ביקורות והוכחות תשלום ברשת. עם השנים, צברנו ידע רב בתחום השיווק בדיגיטל והבאנו את האתר להיות מדורג ראשון בגוגל במגוון ביטויי חיפוש. לאורך הזמן, גילינו גם צורך בקרב בעלי עסקים ואתרים, הזקוקים לשירותי דיגיטל, אך אינם יכולים לעמוד בהוצאה הגבוהה על כך. לכן התחלנו ליצור מוצרי דיגיטל שונים במחירים נוחים על מנת לתת מענה גם לעסקים הקטנים המעוניינים לבסס את הנוכחות הדיגיטלית שלהם באינטרנט.

רוצה להירשם לניוזלטר שלנו? 18,258 משתמשים רשומים, מקבלים עדכונים על עבודה מהבית ושיווק באינטרנט.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאתר דיגיטל יזמות. אין להעתיק מידע, תוכן ותמונות ללא אישור מפורש מבעלי האתר.

כתובתינו במייל: HavodaMehabait@gmail.com