רשימת מטבעות דיגיטליים: 10 המטבעות החזקים בשוק הקריפטו

עודכן: 13 במאי

ביטקוין או ריפל? איתריום או ביאנדבי? או שאולי בכלל עדיף את הטטר והדוג'קוין? ישנם עשרות אלפי סוגי מטבעות דיגיטליים בשוק הקריפטו מה שיכול לבלבל אנשים רבים שרוצים להשקיע. במאמר הבא הכנו רשימת מטבעות דיגיטליים פופולריים במיוחד שכדאי לשים עליהם עין.


כדי לעזור לכם להתמצא בשוק העמוס הזה, נציין את 10 המטבעות הכי חזקים לפי שווי השוק שלהם נכון להיום.

יודעים מה משותף לדולנד טראמפ, ולאדימיר פוטין והחתול החמוד כאן מעל?

לשלושתם יש מטבע דיגיטלי על שמם. מטבעות ה- Trump, PutinCoin ו- CatCoin, הן רק חלק קטן מהשוק העצום הזה המכיל (נכון לעכשיו) 19,423 סוגי מטבעות שונים ומושך את תשומת ליבם של המשקיעים.


המטבעות הדיגיטלים החזקים בשוק

אז למטבעות הגדולים בשוק יש בדרך כלל לאורך זמן, גדילה משמעותית בערך המטבע. מי שהחזיק בהם תקופה ארוכה - לבטח עשה תשואה יחסית נכבדת. השקעה במטבעות הקטנים והיותר ספקולטיביים, שמורה לאוהבי הסיכונים, כאשר בקלות אפשר לאבד את ההשקעה תוך זמן קצר. מצד שני אפשר גם להרוויח המון, אך הסיכון הוא כידוע, גבוה.


באופן כללי, יש 4 שאלות מרכזיות שכדאי לשאול לפני השקעה במטבעות דיגיטליים:

 1. מה המטרה של המטבע?

 2. מה הצעת הערך שלו? (היתרון, החידוש לעומת האחרים?)

 3. מה הוא בא לשנות או לפתור בעולם?

 4. מי הצוות שעומד מאחורי פיתוח המטבע?

ברגע שתחקרו ברשת את התשובות לכך, בנוגע למטבע שאתם מעוניינים להשקיע בו, תוכלו לבצע החלטה חכמה יותר. עוד מידע שיסייע לכם, על איך לבחור מטבע דיגיטלי ניתן לקרוא כאן.


רשימת מטבעות דיגיטליים הכי חמים נכון ל- 2022

כפי שציינו ישנם עשרות אלפים של מטבעות וירטואלים, הרעבים לכספים שלכם - המשקיעים, כאשר רובם המוחלט ללא כל פוטנציאל וערך ממשי.

לכן, הכנו רשימת מטבעות דיגיטליים מתעדכנת המכילה את ה- 10 הכי חזקים. אנחנו נעדכן את הרשימה הזו מדי חודש ולכן מומלץ לבקר פה מדי תקופה.


1. מטבע הביטקוין - BTC: (שווי שוק של $579,003,596,072 מיליארד דולר)

הרשימה כמובן מתחילה עם האחד והיחיד, ביטקוין. הביטקוין נוצר כדי לשמש כמערכת תשלום דיגיטלית עצמאית ונפרדת, המבוססת על רשת הבלוקצ'יין ואינה תלויה בגורמים ממשלתיים ובנקאיים.

על אף העובדה שהוא לא הכי מתקדם מבחינה טכנולוגית, יש לו דבר אחד שלעולם לא יהיה לאחרים. הוא החלוץ הראשוני שהתחיל את כל הדבר הזה שנקרא בלוקצ'יין, כסף דיגיטלי וכו' ולכן נהנה מרמת אמינות, פופולריות ומודעות הכי גבוהה כיום בשוק הקריפטו. אחד הדברים המרכזיים שמעניקים ערך גבוה לכסף (הן דיגיטלי והן כסף רגיל), הוא האמון של האנשים בו. מאחר והוא הכי ותיק וגם הראשון - הבעת האמון בו ניכרת במיוחד. הוא מהווה כמעט חצי מערך כל שוק המטבעות הדיגיטליים ביחד.

 1. שער הביטקוין ב- 2016: 500$

 2. שער הביטקוין היום: $30,412

 • איפה אפשר לקנות? כל זירת מסחר בקריפטו. כמו למשל Kraken או CEX.

קשור: איך קונים ביטקוין ושורדים לספר על זה לילדים?2. מטבע איתריום - ETH (שווי שוק: $250,798,052,799 מיליארד דולר)

האיתריום הוא המטבע השני בגודלו בשוק, הוא מבוסס על רשת איתריום, מערכת קוד פתוח בבלוקצ'יין. עליה, מפתחים יכולים לבנות אפליקציות, חוזים ועוד סוגים שונים של קריפטו. מדובר בטכנולוגיה סופר חדישה שאנליסטים רבים צופים לה גדולות.

תַּקְבִּילוּ את זה לוורדפרס או אנדרואיד, הפופולריות של המערכות הללו צמחו מאוד, עקב הפיתוחים השונים של קהילות המפתחים בעולם. מה שיכול להעיד על האימוץ והפופולריות הגודלת של האיתריום.

 1. שער האיתריום ב- 2016: 11$

 2. שער האיתריום היום: 2,085$

 • איך ואיפה קונים איתריום? רוב זירות הקריפטו יאפשר לכם לרכוש, המועדפת עלינו היא Kraken.
3. מטבע טטר - USDT (שווי שוק: $79,316,658,116 מיליארד דולר)

הטטר הוא "מטבע יציב" (StableCoin) שערכו נקשר למטבע הדולר. כלומר, לא משנה מה, בעוד הביטקוין ויתר המטבעות עולים ויורדים בתנודתיות גבוהה, השער של הטטר יהיה תמיד שווה 1$. משקיעים רבים חובבים אותו בגלל היציבות שלו, והעובדה שאפשר להעביר אליו את הכסף כאשר השוק סובל מתנודתיות גבוהה.


 • איך קונים מטבע טטר? אפשר לבצע קנייה בבורסת Kraken או Cex.


4. מטבע ביאנדבי - BNB (שווי שוק: $49,531,257,152 מיליארד דולר)

במקור, מטבע הבינאנס נוצר בשנת 2017, כדי לאפשר קנייה ומכירה של קריפטו