top of page

איך לסחור בהצלחה במטבעות וירטואלים – המדריך למתחיל

עודכן: 20 בינו׳ 2023

בשנים האחרונות ההד התקשורתי סביב הביטקוין והמטבעות הוירטואלים מסרב להירגע ומדי תקופה חוזר השיח התקשורתי לסקר את החדשות בנושא. מסחר בשוק הקריפטו אינה מתאים לכל אחד ובמאמר הבא נרכז 7 טיפים שיסייעו לכם לסחור בהצלחה במטבעות האלטקוין ולהצליח.

מטבע לייטקוין להשקעה

מטבע הביטקוין קיים כבר 14 שנים והמסחר בו החל כ-10 חודשים לאחר היווצרו בבורסה הראשונה שנקראה “New Liberty Standard”. בורסה זו קבעה את שער החליפין הראשון לביטקוין ברמה של 2,300 ביטקוינים בעבור דולר אחד. כלומר אם היינו שמים אז בשנת 2009, 4 שקלים ו-10 אגורות בביטקוין (שער הדולר בשנת 2009), היום היה בידינו 2,300 ביטקוינים בשווי כולל של 9.3 מיליון דולר. 🤑

ב-5 השנים האחרונות ועם עליית הבאז סביב המטבע, החלו להיווצר עוד ועוד מטבעות וירטואליים להשקעה (מה שנקרא אלטקוין - כל מטבע שאינו מטבע ה- Bitcoin). אלו קראו תיגר על הביטקוין או הציעו פיתוחים ותועלות שונות שהביטקוין לכאורה, לא נתן מענה עליהם. נכון למועד כתיבת פוסט זה, קיימים 2171 מטבעות אלטקוין שונים כאשר הביטקוין חולש על 50% מהשוק (נכון לתאריך 20.01.2023, מספר המטבעות עלה ל- 22,328). רוב המשקיעים מכירים את האלטקויינים הפופולריים כמו ריפל, מונרו, קארדנו ואיתריום.

אך רק סוחרים מנוסים יותר משקיעים גם במטבעות קטנים בעלי פוטנציאל צמיחה רווחי גבוה.

איך להשקיע במטבעות קריפטו

שלא כמו פעם, מסחר בבורסות הקריפטו הוא תהליך פשוט למדי. הצעד הנדרש בשביל להתחיל ולסחור, זה להירשם עם כתובת דוא"ל, לאמת מספר פרטים אישיים בסיסיים, להפקיד מטבעות דיגיטליים ולהתחיל במסחר. חלק מהבורסות ידרשו גם העלאת צילום ת.ז. או פספורט.

חשוב לציין כי לא ניתן להפקיד כסף פיאט (דולרים או שקלים) לרוב הבורסאות השונות ונדרש לרכוש תחילה את אחד המטבעות הפופולריים כגון ביטקוין, איתריום, ריפל ולייטקוין לשם התחלת המסחר.מסחר במטבעות קריפטו שונה במעט מהשקעה במניות, אג"ח, מט"ח או כל כלי פיננסי אחר שאנו מכירים עד כה. לכן, בשביל להיות סוחר מוצלח ולהשיג רווחים נאים יש לעמוד על כמה כללים חשובים.

אז הנה 7 כללי אצבע שיסייעו לכם להיות סוחרי קריפטו מוצלחים:

1. הכירו את משפיעי הדעה עקבו אחריהם

עולם הביטקוין מתנהל ברובו בטוויטר או בבלוגים הלועזיים. עקבו אחרי משפיעי דעה, למדו מהם והבינו דרכם לאן השוק הולך בכל רגע נתון.

אנשים אלו, בד"כ מפרסמים על פרויקטים עתידיים או את מגמות השוק העתידיות הנראות על פי דעתם.

כצעד ראשון ההמלצה היא לעקוב בטוויטר אחרי Vitalik Buterin מייסד מטבע האיתריום, Charlie Lee מייסד מטבע לייטקוין. , Laura Shin כותבת במגזין פורבס על מטבעות דיגיטליים, Nick Szabo מדען מחשב ממובילי מטבע הביטקוין.

2. נתקו רגש כאשר אתם סוחרים בקריפטו

שוק הקריפטו תנודתי מאוד. אין מקום לסוחרים אימפולסיבים במקצוע זה. לכן, נתקו את הרגש, בחרו מחיר תקרה בו תמכרו את המטבע ומחיר רצפה בו תפטרו מההשקעה. ברוב מקרי הבוחן בהם נתקלנו, סוחרים שפעלו מהרגש הפסידו את כל כספם.

3. עקבו אחר נכס הבסיס ואחר נפח השוק

נכס הבסיס הוא כמובן הביטקוין ולפי שווי שוק כלל המטבעות נראים את תנועת מחירי שאר האלטקויינים. עקבו אחר שני פרמטרים אלו. כאשר אלו עולים סביר להניח ששאר המטבעות יעלו וכאשר אלו יורדים סביר להניח שתיראו אדום ביתר הגרפים.


4. וודאו נזילות

אחת הטעויות הגדולות של סוחרים מתחילים היא אי בדיקת נזילות המטבע. לעיתים מטבע יורד באלפי אחוזים וסוחרים מזדרזים לרכוש בתקווה כי הוא יתקן כלפי מעלה. אך הם אינם בודקים את נזילות המטבע ולפעמים נתקעים עם מטבעות ללא נפח שוק שאותם קשה מאוד למכור.

בשביל לבדוק את נזילות המטבע יש להיכנס למידע אודותיו באתר coinmarketcap ולבחון את נתון Volume 24h. מידע זה מספק את נפח המסחר במטבע ב24 שעות האחרונות.

ניתן גם לשנות את טווחי הזמן ולבחון את נפח המסחר בתקופות שונות. אם נפח המסחר גבוה לאורך זמן, המשמעות היא כי למטבע אכן יש נזילות ותוכלו למכור ולממש רווחים במהירות גבוהה יותר.

5. הכירו את טכנולוגיות המטבעות הוירטואלים

הצעד הראשון בשביל להיות סוחר מוצלח הוא להעמיק בהבנת המטבעות. רבים המשקיעים שנוטים להשקיע במטבע שרירותי בלי להבין את הטכנולוגיה העומדת מאחוריו וזוהי טעות גדולה! יש הרבה מטבעות שם בשוק וניתן לומר שהרבה מהם לא שווה כלום (מה שנקרא "שיטקוין").

עם הבנת המרכיבים של המטבע ניתן לזהות פוטנציאל צמיחה, להבין הודעות ופרסומים של חברות המטבעות או להיזהר ממטבעות סקאם. בשביל להכיר את טכנולוגיית המטבעות, מומלץ לקרוא בלוגים, אתרי תוכן בנושא ולהיות בקיאים בדף הלבן (ה- White Paper) של המטבע.


6. התחילו לסחור בקטן

החלטתם שאם רוצים להשקיע בקריפטו? סכנו תחילה סכומי כסף נמוכים, זאת בשביל לחוש את השוק, ללמוד את הבורסות השונות ולהיות בטוח בפעולות העתיד. לאחר מספר טריידים כאשר תרגישו בטוחים בעצמכם, העלו את סכומי ההשקעה, אך לעולם אל תשקיעו כסף שאין ביכולתכם להפסידו.

7. משכו רווחים לארנק הקריפטו הפרטי

מסחר באלטים מתנהל ברובו בבורסות המסחר השונות (המוכרת בהם בורסת ביננאס). ההמלצה הרווחת היא למשוך את הרווחים לארנק קריפטו פרטי בסוף כל טרייד. זה יעזור לכם במלחמה הפסיכולוגית, ובשמירת הרווחים בצורה יעילה. מה גם שזה יגן עליכם מפני פריצות לבורסאות הקריפטו וגניבת הכסף.

משיכת המטבעות לארנק הפרטי

מסחר בקריפטו בישראל

לסיכום, נראה כי ההשקעות בשוק האלטים של המטבעות הוירטואלים מולידות סוג סוחרים חדש. כולם רוצים לאכול מן העוגה וכך קמו להם גם עשרות קבוצות פייסבוק לסוחרים מתחילים ומנוסים. עם זאת, אנו רק בתחילת הדרך ובעזרת ניסיון מוקדם ניתן להגיע לרווחים נאים בעתיד. לימדו, קיראו וחקרו את השוק כדי להבין אם אתם מתאימים להיות סוחרי קריפטו מוצלחים.


כותב המאמר הינו ארז יוסף, עורך התוכן באתר מאקרוביט המתמחה בחדשות, מדריכים ומידע מעולם המטבעות הדיגיטליים.

הבהרה: אין באמור כל המלצה לייעוץ השקעות או מסחר. דעו כי מסחר במטבעות דיגיטליים יכול להיות מסוכן ואתם עלולים להפסיד את כספכם.

4,935 צפיות0 תגובות

Commentaires


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page