top of page

איך לזהות את המטבע הוירטואלי שיהיה הביטקוין, האיתריום או הריפל הבא

עודכן: 20 בינו׳ 2023

עולם הקריפטו לא מפסיק להפתיע ומדי יום משוחררים לאוויר עוד ועוד מטבעות דיגיטליים חדשים ומשופרים.


השקעה במטבע וירטואלי מבטיח בתחילת דרכו יכולה לייצר לנו רווחים של מאות ואלפי אחוזים לחשבון העו"ש שלנו.


איך נידע איזה מטבע וירטואלי יכול להיות הביטקוין או האיתריום הבא? הנה 8 טיפים חשובים שיוכלו לסייע.

איך לבחור מטבע דיגיטלי להשקעה

ביטקוין, קארדנו, איתריום ודומיהם הפכו את המשקיעים הראשוניים שלהם לעשירים מאוד תוך זמן קצר במיוחד. אחרים שהשקיעו לאחר מכן במטבעות הללו, גם עשו כסף, אך אפילו לא קרוב למה שהרוויחו אלו שזיהו אותם היישר מההתחלה.


זיהוי המטבע הוירטואלי הבא

לדעת לזהות באיזה מטבע וירטואלי כדאי להשקיע, זו לא מלאכה פשוטה בכלל ויש דברים שצריך לדעת לפני שמשקיעים בביטקוין כמו הסיכון וחוסר הוודאות השוררים בשוק. אחת הסיבות המרכזיות לכך, היא העובדה שנכון להיום - 15.3.2018 (מועד פרסום הכתבה), קיימים 1,565 מטבעות וירטואלים ונראה שאין הבדלים משמעותיים בין כל מטבע ומטבע.

*עם סיום החצי הראשון של שנת 2021, מס' המטבעות עומד על 10,676.

**בפתיחת 2023, ישנם 22,320 מטבעות קריפטו שונים.


נדמה שכל יום יוצא מטבע דיגיטלי חדש, כאשר בהרבה מהמקרים מדובר ברצון לעשות כסף על המשקיעים התמימים.

סיבה אחרת היא חוסר בכלים נפוצים לניתוח המטבעות כגון דוחות כספיים של החברה המפתחת, מדדי סיכון, פרופיל הצוות המפתח וכו'. לעיתים כל מה שיש לנו על מטבע, זה אתר האינטרנט שלו, שבדרך כלל גם נראה מדהים ומעוצב להפליא (אך זה ממש לא משליך על הצלחת המטבע), ומבטיח לכולם שמדובר במטבע הדיגיטלי שהולך לשנות את העולם.

באיזה מטבע וירטואלי כדאי להשקיע

אז איך נידע איזה מטבע דיגיטלי כדאי לקנות? ובכן, ישנם כמה טיפים וכלים שיכולים לסייע לנו להעריך את הפוטנציאל של מטבע מסוים לצמוח במהרה ולהבטיח תשואה למשקיעים.

אז הנה זה מגיע, 8 טיפים שיעזרו לכם למצוא את המטבע עם הפוטנציאל להפוך לאיתריום, הריפל או הBnB הבא.איך לבחור באיזה מטבע דיגיטלי כדאי להשקיע 🤑

1. מחיר המטבע הדיגיטלי

חפשו מטבעות דיגיטליים הנסחרים במחיר של פחות מ- 1$. למה? ובכן סיבה אחת היא שמטבע כזה מספק מעין אשליה בקרב משקיעים, שמדובר במטבע זול ומה שניתן לקנות בזול אפשר למכור אחרי זה ביוקר. סיבה נוספת היא שלמטבע כזה יש את הפוטנציאל להכפיל ולשלש את שוויו במהירות בניגוד למטבעות במחירים גבוהים יותר. ראינו מגוון מטבעות כאלה בשנת 2017 שסיפקו למשקיעיהם רווחים אסטרונומיים כמו הריפל, המונרו ועוד. גם ב- 2021 ראינו את זה עם הקארדנו.2. מי הצוות שמאחורי פיתוח מטבע הקריפטו

בידקו מי הצוות שפיתח את המטבע, מה הוא השיג עד כה, והאם היו לאנשיו הצלחות בעבר. בדיקת צוות הפיתוח היא דבר חשוב במיוחד שכן אף מטבע לא יכול להתקדם משמעותית ללא הצוות שעומד מאחוריו. איך עושים את זה? באתר הבית של המטבע יוצג צוות המפתחים, גגלו אחר אנשי הצוות וגלו מיהם. סקאם ידוע הוא כאשר באתר הבית של מטבע מסוים מופיעים שמות של מפתחים מוכרים ונחשבים, כאילו הם הצוות המפתח, כאשר בפועל אין להם כל קשר למטבע – חיפוש פשוט בגוגל יחסל לכם את החשש הזה.

צוות הפיתוח של המטבע

3. אתר הבית של המטבע

בחנו את אתר הבית של המטבע ואת ה- White Paper (שהוא בעצם מתווה העקרונות והמטרות של המיזם) כדי לנסות להבין מה הוא מציע, ולמה כדאי לבחור בו. תוכלו להסתייע במדד האמינות שלנו לבחינת אתר אינטרנט, כדי לגלות האם מדובר באתר אמין, וכן כמה אנשים נכנסים אליו מדי חודש וזאת כדי לבחון האם יש עניין רב סביבו שיכול להתפתח למשהו גדול יום אחד.

4. האם למטבע הקריפטו יש קהילה איתנה?

בדקו את הקהילה סביב המטבע הוירטואלי. בקרו בקבוצות הפייסבוק והבלוגים כדי לזהות על איזה מטבעות יש באז והייפ תקשורתי. בידקו האם יש להם קבוצות\ערוצי טלגרם ומה מידת המעורבות שם בנוגע למטבע. מטבעות פוטנציאליים רווחים הם מטבעות שהרבה אנשים מדברים עליהם.

אל תלכו לאיבוד בשיטפון המידע שברשת, ונסו לזקק את המידע הרלוונטי בנוגע למטבע שהתעניינתם בו. חשוב גם לעיין בפרופיל העסקי של המטבע ואף בפרופיל של מפתחי המטבע, ברשתות החברתיות השונות כדי לבחון האם הם משקיעים בשיווק, כמה עוקבים יש להם וכדי לדעת ראשונים אם תצא הכרזה כלשהי שיכולה להשפיע על התנהגות המטבע.

5. היצע וביקוש בקריפטו

חפשו מטבעות שהביקוש אליהם יכול לעלות עקב היצע נמוך. כמעט לכל מטבע ישנה כמות מטבעות הנסחרת כרגע וכמה מטבעות יהיו בסה"כ. נסו לחפש מטבעות שההיצע הנותר הוא נמוך ומוגבל, מהסיבה הפשוטה שמחיר השוק בדרך כלל עולה כאשר ההיצע הוא נמוך. בדוגמא למטה למשל, למטבע הסטים (Steem) נותר רק עוד 6% של היצע מטבעות שיונפקו (לכן אגב, הוא גם נכנס לרשימת מטבעות קריפטו מומלצים).

היצע וביקוש של מטבע וירטואלי
מטבע ה- Steem

6. כמות מטבעות בסירקולציה

בחנו היטב מטבע עם כמות מטבעות גבוהה במיוחד (למשל מעל מיליארד יחידות) ושאלו את עצמכם האם אתם צופים לו עלייה משמעותית. חישבו על זה שאחת הסיבות לעלייתו העצומה של הביטקוין והאיתריום היא הכמות המוגבלת של מטבעות קיימים – 21 מיליון לביטקוין ו- 97 מיליון לאיתריום. אפילו הריפל, שנחשב לאחד המטבעות המבטיחים במיוחד, לא הצליח לצמוח מעל רף 3$ (בשיא שלו) ויש האומרים שסיבה מרכזית לכך היא כמות המטבעות העצומה שלו – מעל 99 מיליארד אשר רובם מוחזקים ע"י מנהלי החברה.


7. מפת דרכים לבחינת הפוטנציאל העתידי של המטבע

בדקו באיזה שלב פיתוח נמצא המטבע, האם צפויים לו שדרוגים, פיצולים וכדו' שיכולים להעלות את ערכו (או שמא להוריד אותו). בנוסף, גששו האם המטבע עתיד להיסחר בבורסה חדשה – בדרך כלל הדבר גורם לעליה בביקוש וקפיצה בשער המטבע. המידע יכול להופיע במגוון מקומות כגון, בפוסט של מפתח המטבע באחת הרשתות החברתיות, בדף העדכונים והחדשות של בורסה מסוימת, באתר הבית של המטבע, בבלוגים וכו'.

8. מה תכליתו של המטבע

בדקו מה צוות הפיתוח רוצה להשיג, איזה בעיה או צורך המטבע נועד לפתור? האם יש ברשותו טכנולוגיה חדשה ומעניינת? רוב המטבעות הדיגיטליים לא שווים כלום (באמת❗) ומנסים לחקות הצלחות של מטבעות אחרים כדי להרוויח כסף על גב המשקיעים.

לכן, כדי לא להפסיד כסף, רצוי להשקיע במטבע שאתם מתחברים ומאמינים בו ולאחר שבדקתם מה המטבע מספק ומה הצוות רוצה להשיג באמצעותו. נניח והוא מציע אנונימיות מוחלטת? איך ומה החידוש בטכנולוגיה הזו – הרי גם המונרו והדאש מציעים טכנולוגיית פרטיות מאובטחת וחדישה, אז למה להשקיע "בעוד" מטבע שאינו מציע כל חידוש. הוא מציע מהירות ביצוע עסקאות גבוהה יותר? בכמה גבוהה יותר, במה הוא שונה? גם הביטקוין קאש מציע גודל בלוק של 8 מגה כך שעסקאות מתבצעות באופן מהיר יותר מהביטקוין.


נסו להתחקות אחר השינויים והפיתוחים שהמטבע מציע, כדי לזהות האם יכול להיות שמדובר ב"שוס" רציני שכאשר יתגלה יקפיץ את המטבע לשחקים.

איך לבחור מטבע וירטואלי
טיפים לבחירת מטבע וירטואלי - סיכום


איך מזהים את המטבע הדיגיטלי שינצח את השוק

אז הנה לכם 8 הטיפים לבחירת מטבע וירטואלי להשקעה. כמובן שההמלצה שלנו היא לעשות שימוש ברוב הטיפים ולא להשתמש בטיפ אחד ולדלג על השני.

מה הכוונה? אל תשקיעו במטבע ששוויו נמוך מ-1$ (טיפ 1) אך ההיצע שלו כמעט ואין סופי (טיפ 6). חשוב להבין שהטיפים הללו לא יכולים להבטיח רווחים, מאחר וההשקעה בביטקוין ובמטבעות הדיגיטליים עדיין נחשבת מסוכנת ונפיצה במיוחד וכן תלויה מאוד באסטרטגיית הניהול של כל משקיע. עם זאת, הם בהחלט יכולים לשים אתכם על המסלול הנכון ולתת לכם הכוונה כיצד לנווט באוקיינוס הקריפטוגרפי ולבחור מטבע וירטואלי שבסבירות גבוהה יותר צפוי לצמוח.

יש לכם טיפ חשוב שראוי להוסיף לרשימה שלנו? שתפו אותנו כאן למטה 🤗

*המאמר הינו דעתו האישית של הכותב בהסתמך על מספר מקורות וניסיון אישי ואינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ השקעה מגורם רלוונטי.


994 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page