top of page

טיפים לעבודה מהבית: 10 עצות זהב שיעזרו לעבוד בצורה יעילה יותר מהבית

עודכן: לפני 12 שעות

יותר ויותר ישראלים הפכו את העבודה מהבית לדרך ההכנסה העיקרית שלהם. עם זאת, כדי לא להתנוון, לשמור על הבריאות ולהמשיך לייצר הכנסה קבועה, יש צורך לסגל לעצמנו אורך חיים שונה. במאמר הבא נסקור בפניכם 10 חוקים שכל עובד מהבית חייב להכיר וליישם.

אישה עובדת מהבית

לאנשים רבים עבודה מהבית נשמעת כמו דבר חלומי – אין בוס על הראש, עבודה בשעות הנוחות לנו ומאיפה שאנחנו רוצים, שליטה בחיים שלנו והכי חשוב זמן פנוי ועצמאיות. בסקר אחרון שנעשה, נמצא כי 28% מהישראלים עובדים מהבית ורובם חושבים כי דרך זו יעילה יותר.

היום, בעידן הקורונה שנחת עלינו ואין לדעת מתי יסתיים, יותר ויותר אנשים, עצמאיים ושכירים, מוצאים את עצמם עובדים מהבית כדי לייצר את המשכורת הבאה.


כשניתן לבצע כמעט הכל דרך האינטרנט, וכל מה שצריך זה חיבור פשוט ל- WiFi, אין זו הפתעה שיותר ויותר ישראלים בוחרים את העבודה מן הבית כדרך חיים. עם זאת, דעו כי עבודה מהבית גוררת בצידה הסחות רבות שיכולות לפגוע ביעילות ובפרודקטיביות שלכם - מה שלבסוף יכול לפגוע בהכנסות.

לשם כך, עבדיכם הנאמנים הכינו רשימת כללים שתסייע לכם לשמור על פרודקטיביות גבוהה ותעזור לכם להתמודד עם כל ההשלכות של דרך החיים המסקרנת שכובשת את העולם.10 טיפים לעבודה מהבית כדי לייצר תפורה אפקטיבית יותר


1. התלבשו וסדרו את המיטה

הפעולה הראשונה שתבצעו בבוקר, משפיעה רבות על המשך היום ולכן רצוי להתחיל עם משהו שיתרום לסדר היום. זה אולי נראה זניח, אבל יש לכך אפקט מסוים, לראות את המיטה מסודרת ומוכנה במשך כל היום, תורמת למצב הרוח שלנו. הדבר השני שצריך לעשות, זה להתלבש כאילו אתם הולכים לעבודה במשרד עם אנשים. אל תישארו עם פיג'מה או אותו לבוש מאתמול בלילה, זה יפגע בפרודקטיביות ובמצב הרוח שלכם מבלי שתשימו לב.


2. ייצרו סביבת עבודה נוחה

אם אתם עובדים מהבית ואין לכם עמדת עבודה שקטה ונוחה שהיא רק שלכם, תוך זמן קצר תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד בבלאגן של עצמכם. לא רק שעמדת עבודה אישית תסייע לכם לשמור על כל הדברים שלכם במקום אחד, זהו צעד חשוב שיעזור לכם להיכנס ל"מוד"( Mode) הנכון של "אני בעבודה עכשיו". גם אם אין לכם חדר עבודה אישי, ניתן לייצר עמדת עבודה בכל חלק פנוי של הבית, כל מה שצריך זה שולחן ייעודי, כיסא נוח ועיצוב מעניין– היו יצירתיים ומצאו לכם חלל עבודה שיעזור לכם להיות הכי פרודקטיביים ויעילים. כמובן שלא רצוי להקים עמדה "נוחה מידיי", כמו הספה בסלון למשל. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נרדמים אחרי 7 דקות של עבודה.

עמדת עבודה בבית

3. שמרו על שעות קבועות

הטעות הראשונה שאנשים עושים היא לשנות את שעות העבודה שלהם. מכיוון שאנחנו בבית, זה ייראה לנו בסדר להגיד "אני אסיים את הקמפיין הדיגיטלי בפייסבוק איך שאגמור לשטוף את הבית" – טעות ביסודה. רק בגלל שאתם עובדים מהבית, זה לא אומר שכל שאר העולם גם פועל כמוכם. אם אתם רוצים להיות מסונכרנים עם הקהל והלקוחות הפונטציאליים שלכם, רצוי שתסגלו שעות עבודה מתאימות וקשיחות כדי שלא תפספסו הזדמנויות לחיבור עם הקהל שלכם. למשל אם יש לכם חנות אינטרנטית שמוכרת מוצרים ללקוחות מארה"ב, שירות הלקוחות ושיווק החנות צריך לעבוד בהתאם לשעון האמריקאי.

4. שבירת שגרה שבועית

לפעמים לשנות קצת את סדר היום או הסביבה יכול לתרום לנו הרבה. לעיתים, כשאנו חשים חסומים או "בתוך הקופסא" רצוי לצאת מהבית ולחפש חלל עבודה אחר. לכן מומלץ לפחות יום בשבוע, לעבוד בסביבת עבודה שונה מהבית. אתם יכולים לקפוץ לפארק, לבר קפה בעיר או למצוא מרחבי עבודה משותפים בקרבתכם, מה שיסייע לכם לשבור שגרה ולצאת מן ה"חסימה" וגם לקיים אינטראקציה עם אנשים בסביבה (דבר שלא קיים בתוך חלל ביתכם).

קפה אינטרנט

5. עדכנו את דיירי הבית

אם אתם גרים עם שותפים או משפחה, רצוי מאוד לעדכן אותם בנוגע לשעות העבודה שלכם ולהסביר את המצב. אם לא תקבעו להם גבולות וכללים מסויימים, תוך זמן קצר תפוקת העבודה שלכם תירד משמעותית עקב הפרעות חוזרות של השותפים או שמא סביבת העבודה תהפוך למגרש המשחקים של ילדיכם הקטנים.

אז נכון, בעידן הקורונה בו כולם בבית, קצת מקשה על העניין, לכן מומלץ למצוא עיסוק כלשהו עבור הדיירים הקטנים במשפחה.

6. התרחקו מפיתויים

בעבודה במשרד רגיל, אין לנו את האופציה להסתלבט קצת ולצפות למשל בעונה ה-3 של פאודה (אפילו העונה החדשה באמת מדהימה, רוב הסיכויים שהבוס יתעצבן לא ככה?). מצד שני, בעבודה מהבית כל הפיתויים הללו ועוד רבים אחרים קורצים וממתינים שניפול ואין באמת מה שעוצר בעדנו מלשחק עכשיו קנדי-קראש איזה 20 דקות. לכן, הטיפ הבא הוא מנטרה- "אל תיכנע\י לפיתוי, הוא יחכה לי", ממש ככה. נצלו את הזמן שלכם כראוי וכשתסיימו את המשימות, גשו לסיים את השלב הבא בקנדיקראש (אל דאגה ליאור רז, עידן עמדי ומייסדי קנדיקראש לא יתבאסו עליכם). מבטיחים לכם שכך גם תיהנו מהם יותר!

להימנע מפיתויים

7."מה הלוז"?

כשאתם הבוס של עצמכם, אתם לא צריכים לקבל יותר הוראות ומטלות מאנשים אחרים. אבל זה לא אומר שאתם לא צריכים לתכנן לוז שבועי קבוע ובאמת לעמוד בו. לכל אחד יש העדפה אחרת, אך חשוב להקפיד על מבנה סדור כלשהו של לוז שעתי, שבועי או אפילו לוז חודשי בו מפורטים מטלות ומשימות שיש לסיים. שמירה על הלוז והמטלות שלכם, יסייע לכם להשלים יעדים לביצוע ויפחית מכם את הלחץ והעומס. לכל מטלה אשר קשורה לעבודה יש מקום בלוז שלכם, גם המטלה הכי קטנה כמו שליחת מייל ללקוח איקס לגבי משלוח Y. בעבודה מהבית כמו כל עבודה, אל תשכחו שמגיע לכם גם הפסקת מרעננת מפעם לפעם. לכן פנו מקום גם להפסקת אוכל או אפילו קצת זמן לנקות את הראש. לבניית לו"ז תוכלו להשתמש בתוכנות כמו GOOGLE TASKS או Google Calender או אף בתבניות האקסל המובנות בווינדוס.

8. שמרו על תזונה נכונה

כשאתם עובדים מהבית חשוב לשמור על אורח חיים בריא יותר שכן הפיתויים הקיימים בבית גדולים יותר מהעבודה במשרד. נסו להפחית בקניית ממתקים חטיפים ושאר הג'אנקפוד ולהגדיל את כמות הפירות והירקות הטבעיים בבית. נכון, ממתקים ושוקולד מקפיצים אותנו למעלה ומחדדים את החושים, אך מדובר בפיק של מס' דקות שלאחריו הירידה למטה תלולה ותמצאו את עצמכם שוב עייפים וחלשים. בשונה מכך, בסוכרים הטבעיים העלייה והירידה של האנרגיה שלנו היא איטית והדרגתית ולכן מומלצת הרבה יותר. נסו להחליף את השוקולד בתמר או חטיף בריאות של אנרג'י, את האקסל בקפה או מים, את הממתקים בפירות כמו תפוח, מנגו ואגסים ואת החטיפים בשקדים או אגוזים וכו'. אין ספק שתרגישו ותיראו הרבה יותר טוב.

תזונה נכונה כשעובדים מהבית

9. צאו להפסקות פרודקטיביות

שהייה ממושכת מול המחשב לפעמים מרוקנת לנו את המצברים ומעייפת לנו את המוח, מה שמוביל לתשומת לב לא מפוקסת, חוסר חשק וירידה בתפוקה. איך מרפאים את זה? לוקחים הפסקות קצרות ואיכותיות בזמן העבודה שלכם.

מזה הפסקה איכותית? הפסקה ללא סמאטרפון, אינטרנט או מחשב! תפסו גיטרה, ספינר, איזה קוביה הונגרית או רדו לכמה שכיבות שמיכה. אחרי ההפסקה, תוכלו לחזור שוב לתפוקה מלאה. לפני שתשימו לב, תגבירו את הביצועים ואולי אף תייצרו לרפרטואר שלכם כשרון חדש.

צאו להפסקות פרודקטיביות בזמן העבודה מהבית

10. הקיפו את עצמכם בהשראה ובסביבה בונה

החלק הכי כיפי בלעבוד הבית הוא שאתם אלה שבונים את "המשרד" וקובעים את דרך העבודה. חשוב לייצר סביבה בונה עם השראה ויצירתיות, אשר יועילו לפיתוח המחשבה היצירתית שלכם. לדוגמא, ניתן לתלות תמונות מעוררות השראה על הקיר, לנעוץ משפטי יזמות על לוח המודעות שלכם, להדביק ציטוטים של אנשי מפתח ויזמים חשובים על שולחן העבודה או לשמוע מוזיקה נעימה ויצירתית ברקע (לחצו ביוטיוב- inspiring music) ועוד.

משפטי השראה ליזמיםלעבוד מהבית בצורה אפקטיבית יותר

העבודה מהבית היא בהחלט סגנון חיים מפתה וחסכוני, בו חופש הבחירה והעצמאות משחקים תפקיד חשוב. לחלקנו זה נכפה בגלל המצב במדינה ובעולם, וחלק האחר זו דרך חיים מבחירה.

אם אין לכם מושג איך מתחילים בכלל, העצה הראשונה שלנו היא לבסס לכם מעין נכס אינטרטי שיהווה מקור תנועה למשתמשים – זה יכול להיות עמוד פייסבוק, אתר, פרופיל אינסטגרם ועו'. בנוסף, תוכלו לתמיד לבקר באתר שלנו המציג כל הזמן דרכים חדשות לייצור הכנסה מהאינטרנט וכן להתעדכן במגוון המאמרים והמדריכים בבלוג שלנו.

עם זאת, חשוב להבין שהסגנון הזה אינו מתאים לכל אחד ורק הממושמעים וחדורי הרצון וההתמדה יוכלו לתרגם את זה לפרודקטיביות והכנסה כספית. יישום הטיפים שלנו יסייע לכם להתנהל ביעילות ולהפיק את המירב כאשר אתם עובדים מהבית.

רוצים לשתף אותנו בטיפ נוסף? הגיבו לנו כאן למטה. 😊

1,718 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page