טיפים לעבודה מהבית: 10 עצות זהב שיעזרו לעבוד בצורה יעילה יותר מהבית [2022]

עודכן: 6 בפבר׳

יותר ויותר ישראלים הפכו את העבודה מהבית לדרך ההכנסה העיקרית שלהם. עם זאת, כדי לא להתנוון, לשמור על הבריאות ולהמשיך לייצר הכנסה קבועה, יש צורך לסגל לעצמנו אורך חיים שונה. במאמר הבא נסקור בפניכם 10 חוקים שכל עובד מהבית חייב להכיר וליישם.

אישה עובדת מהבית

לאנשים רבים עבודה מהבית נשמעת כמו דבר חלומי – אין בוס על הראש, עבודה בשעות הנוחות לנו ומאיפה שאנחנו רוצים, שליטה בחיים שלנו והכי חשוב זמן פנוי ועצמאיות. בסקר אחרון שנעשה, נמצא כי 28% מהישראלים עובדים מהבית ורובם חושבים כי דרך זו יעילה יותר.

היום, בעידן הקורונה שנחת עלינו ואין לדעת מתי יסתיים, יותר ויותר אנשים, עצמאיים ושכירים, מוצאים את עצמם עובדים מהבית כדי לייצר את המשכורת הבאה.


כשניתן לבצע כמעט הכל דרך האינטרנט, וכל מה שצריך זה חיבור פשוט ל- WiFi, אין זו הפתעה שיותר ויותר ישראלים בוחרים את העבודה מן הבית כדרך חיים. עם זאת, דעו כי עבודה מהבית גוררת בצידה הסחות רבות שיכולות לפגוע ביעילות ובפרודקטיביות שלכם - מה שלבסוף יכול לפגוע בהכנסות.

לשם כך, עבדיכם הנאמנים הכינו רשימת כללים שתסייע לכם לשמור על פרודקטיביות גבוהה ותעזור לכם להתמודד עם כל ההשלכות של דרך החיים המסקרנת שכובשת את העולם.


קשור: 9 קורסים דיגיטליים בחינם שאפשר ללמוד מהבית בזמן הקורונה


10 טיפים לעבודה מהבית כדי לייצר תפורה אפקטיבית יותר


1. התלבשו וסדרו את המיטה

הפעולה הראשונה שתבצעו בבוקר, משפיעה רבות על המשך היום ולכן רצוי להתחיל עם משהו שיתרום לסדר היום. זה אולי נראה זניח, אבל יש לכך אפקט מסוים, לראות את המיטה מסודרת ומוכנה במשך כל היום, תורמת למצב הרוח שלנו. הדבר השני שצריך לעשות, זה להתלבש כאילו אתם הולכים לעבודה במשרד עם אנשים. אל תישארו עם פיג'מה או אותו לבוש מאתמול בלילה, זה יפגע בפרודקטיביות ובמצב הרוח שלכם מבלי שתשימו לב.


2. ייצרו סביבת עבודה נוחה

אם אתם עובדים מהבית ואין לכם עמדת עבודה שקטה ונוחה שהיא רק שלכם, תוך זמן קצר תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד בבלאגן של עצמכם. לא רק שעמדת עבודה אישית תסייע לכם לשמור על כל הדברים שלכם במקום אחד, זהו צעד חשוב שיעזור לכם להיכנס ל"מוד"( Mode) הנכון של "אני בעבודה עכשיו". גם אם אין לכם חדר עבודה אישי, ניתן לייצר עמדת עבודה בכל חלק פנוי של הבית, כל מה שצריך זה שולחן ייעודי, כיסא נוח ועיצוב מעניין– היו יצירתיים ומצאו לכם חלל עבודה שיעזור לכם להיות הכי פרודקטיביים ויעילים. כמובן שלא רצוי להקים עמדה "נוחה מידיי", כמו הספה בסלון למשל. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נרדמים אחרי 7 דקות של עבודה.

עמדת עבודה בבית

3. שמרו על שעות קבועות

הטעות הראשונה שאנשים עושים היא לשנות את שעות העבודה שלהם. מכיוון שאנחנו בבית, זה ייראה לנו בסדר להגיד "אני אסיים את הקמפיין הדיגיטלי בפייסבוק איך שאגמור לשטוף את הבית" – טעות ביסודה. רק בגלל שאתם עובדים מהבית, זה לא אומר שכל שאר העולם גם פועל כמוכם. אם אתם רוצים להיות מסונכרנים עם הקהל והלקוחות הפונטציאליים שלכם, רצוי שתסגלו שעות עבודה מתאימות וק