top of page
 • תמונת הסופר/תAdmin

אחסון אתרים מהיר: איך לבחור אחסון שיטיס את האתר שלך

מה זה אחסון אתרים מהיר? איך יודעים מה מתאים לי? ומה חשוב לוודא שחברת האחסון תספק?


במאמר הבא ניצא עם כל המידע שצריך לדעת כדי לקבל אחסון אתרים שיספק פתרון מושלם למי שרוצים להרים לאוויר אתר אינטרנט.

אחסון אתרים מהיר

תוכן עניינים לניווט במאמר:הידעתם? כל שנייה נוספת שהאתר שלכם לא נטען בצורה מלאה, מגדיל באופן ניכר את שיעור הנטישה של הגולשים, מקטין את אחוז ההמרה באתר ומוריד את שביעות הרצון של הגולש? כלומר, גולש לוחץ על לינק לאתרכם (בין אם בחיפוש בגוגל\מודעה בפייסבוק או בין אם הקיש אותו בשורות הכתובות), הזמן שעובר עד שהאתר נטען במלואו משפיע באופן ישיר על התנהגות הגולש.


נחזור על המסקנה הזו שוב. כל חלקיק שנייה נוסף שהאתר שלכם נטען (כלומר ככל שהוא יותר איטי), כך עולים הסיכויים שהגולש ייצא מהאתר מהר, לא יבצע רכישה\ לא ישאיר ליד ויעבור לאתר אחר שמהיר יותר. (קישור למקור הנתונים בסוף המאמר).
מה משפיע על מהירות טעינת אתר

ישנם הרבה גורמים שמשפיעים על מהירות טעינת האתר, הבה נמנה אותם לפי סדר החשיבות:

 1. אחסון אתרים מהיר - שרת האחסון מהווה את הגורם הראשון והמרכזי למהירות טעינת האתר. ככל שחברת האחסון שבה בחרתם היא איכותית יותר, מספקת שרת מאובטח, נקי ומהיר כך עולה ומשתפרת משמעותית מהירות טעינת האתר.

 2. אופטימיזציית אתר - כמעט באותה דרגת חשיבות, אופטימיזציה של האתר והתאמתו לדרישות המהירות של גוגל, קשורה באופן ישיר למהירות הטעינה. ככל שתקפידו על תמונות בגודל תקין, מינימום אלמנטים גרפיים ותכנותיים, טעינת פונטים, Lazy Loading, התקנת פלאגינים של קאש וכו'. כתבנו על זה בהרחבה במדריך בניית אתר וורדפרס שלנו ובטיפים לקידום אתר בגוגל.

 3. מיקום הגולש - ככל שהגולש קרוב יותר למיקום השרת שלכם, כך זמן טעינת האתר יהיה קטן יותר.


במדריך הבא נתרכז בסעיף הראשון ונסקור 7 טיפים לבחירת אחסון אתרים מהיר כדי שתוכלו לבנות אתר עוצמתי לעסק או לייצר הכנסה מהמחשב.מה זה אחסון אתרים?

כשאומרים אחסון אתרים מתכוונים לחברת שמאחסנת, מתחזקת ומפעילה שרתי אחסון וירטואלים עליהם ניתן לבנות נכסים דיגיטליים כמו אתרים ואפליקציות, כך שגולשים באינטרנט מכל רחבי העולם יכולים להיחשף אליהם.

כאשר אתם, הלקוח, פונים לחברת אחסון אתרים מהיר, אתם למעשה "שוכרים" שטח בשרת האחסון שלהם. אתם מבקשים מהחברה שטח לשים בו את כל הקבצים שלכם, המידע, התמונות, התוכן, קבצי ה-HTML וה-CSS, קבצי קוד וכו' וכו'.

כדי שהאתר שלכם יוכל להיות זמין לכל מי שגולש באינטרנט מכל מקום בעולם, הקבצים המצויים באתר, צריכים להיות מאוחסנים בשרת אחסון ייעודי שמתאים לעסק שלכם.


מה זה אחסון אתרים
מה זה אחסון אתרים


מה כולל אחסון אתרים מהיר ואיכותי?

ובכן, יש עשרות אלפי חברות אחסון אתרים בארץ ובעולם ולא תמיד אנשים יודעים במה לבחור.

לכן כדאי שהאחסון שתבחרו יכיל לפחות:

 • גיבויים יומיים\שבועיים שנשמרים ל-30 יום לפחות

 • תקן אבטחה וניטור מפני תקיפות והאקרים

 • תעודת SSL להתקנה בחינם.

 • תמיכה בצ'אט 24/7

 • פאנל ניהול נוח לעבודה

 • תמיכה ב-CDN ו-SSD7 טיפים לבחירת חברת אחסון אתרים מהיר


1. הגדרת צרכי אחסון

עליכם לבחון מיהו קהל היעד שלכם, והאם הוא נמצא בישראל או בחו"ל. קהל היעד ישפיע על צרכי האתר בפן של אירוח האתרים. בנוסף, עד כמה גדול הולך להיות האתר שלכם? מעל 50 עמודים? עליכם לבדוק גם מה תהיה כמות תעבורת הגולשים הצפויה באתר, כמה נפח אחסון אתם צריכים, מספר תיבות דואר אלקטרוני להן אתם זקוקים ועוד. לפרמטרים האלו ישנה השפעה על הבחירה שלכם בשטח האחסון.2. חברת אחסון בארץ או בחו"ל

היתרון בבחירה בחברת אחסון אתרים מהיר עם שרתים בישראל, היא שלרוב, תגובת השרת תתקצר ובהתאם לכך גם זמן טעינת האתר. בנוסף, שירות הלקוחות יהיה בעברית, ולעיתים גם ממשק הניהול יהיה בעברית. היתרון בבחירה בחברה ששרתיה נמצאים בחו"ל, יהיה בגודל חבילת האחסון שהלקוח יקבל, ומי שמעוניין לאחסן מספר גדול של אתרים במחירים טובים -עדיף יהיה לו לבחור בחברה עם שרתים בחו"ל.


3. מהירות עליית האתר

מי שגולש באינטרנט ונכנס לאתרים, רוצה לקבל את המידע בצורה הכי מהירה בלי לחכות (הסברנו למה בתחילת המאמר וצירפנו מקור לזה בסופ המאמר 🦸‍♂️). לכן, המהירות בה יעלה האתר תלויה בעומס שקיים על השרת והמרחק הפיזי ממנו, וכמו כן גם גודל הדף האינטרנטי ופרמטרים נוספים. לכן, תרצו לבחור בחברת אחסון אתרים שתיתן לכם ביצועים טובים של מהירות עליית האתר, תשתמש בטכנולגיית SSD ו- CDN ונפח תעבורה של לפחות 40GB.


מהירות עליית האתר


4. אחסון אתרים חינמי

לרוב, מי שמעוניין לאחסן את אתרו בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, בטח כשמדובר באתר העסק, לא ירצה לבחור באחסון אתרים חינמי. ישנן סיבות רבות לכך, בין היתר משום שאיכות השרת ומהירות הטעינה של האתר תהיה רעועה ואיטית יותר והתמיכה הטכנית שתתקבל מחברת אחסון שכזו תהיה דלה ומעצבנת. בנוסף, טיב אבטחת המידע באחסון כזה איננו ברור, וברוב המקרים פרסומות או באנרים ישולבו באתר ולא ניתן יהיה להסירם. לכן, אחסון אתרים מהיר חינמי מתאים בעיקר למי שמעוניין לפתוח בלוג עם מס' עמודים בודד, ולא לאתרים עסקיים המכוונים לייצור הכנסה.5. תמיכה טכנית

כדי לבחור חברת אחסון אתרים מהיר, עליכם לוודא שהיא מספקת לכם שירותי תמיכה 24/7, ושזמן תגובת עובדי התמיכה מהיר גם הוא. ישנה חשיבות מרכזית לכך, כדי שתקלות באחסון לא יתקעו את הגלישה באתרכם, בעיקר באתרים מסחריים עם תעבורת גולשים גבוהה. עם זאת, מהירות תגובת הנציגים אינה הדבר העיקרי, חשוב לוודא שהם גם מקצועיים ואדיבים. לכן, מומלץ לעשות חיפוש על שם החברה בגוגל ולוודא שיש לה ביקורות טובות, הן על איכות השרתים והן על איכות שירות הלקוחות. לעיתים, במהלך בנייה ותחזוק אתר תיתקלו בתקלות שרק חסדי התמיכה של הנציגים הם אלו שיושיעו אתכם.6. אבטחה לאחסון אתרים מהיר

לפני שבוחרים, צריך לבדוק עד כמה השרתים מאובטחים, מה איכות האבטחה ואילו פיצ'רים להגנה מפני תקיפות החברה מספקת. לכן הקפידו לבדוק שיש לחברה הגנת DDoS, חומת אש לשרת, גיבויים אוטומטיים, תעודת SSL עדכנית וכו'. מדובר בנושא חשוב מאוד, משום שישנם אתרים רבים כמו חנויות מקוונות בהם אנשים מבצעים רכישות דרך האשראי או באמצעי תשלום אחרים, ואם האתר לא יהיה מאובטח - ככל הנראה, הגולשים לא ירצו לקנות ממנו.
7. גמישות חברת האחסון

בידקו מול החברה, האם תוכלו להגדיל את שטח האחסון, הזיכרון או התעבורה במידה ותזדקקו לביצועים גדולים יותר. שטח אחסון גדול יותר מאפשר לאתר לגדול ולהעלות אליו קבצים נוספים כמו סרטונים או תמונות.עם איזה אחסון אתרים אנחנו עובדים ועל מה ממליצים?

ובכן, את אתר דיגיטל יזמות הקמנו בשנת 2017, עם וויקס והאחסון בה הוא Build In בחבילה (לא ניתן להחליף או לבחור אחסון אחר אם בונים אתר בוויקס). זאת בשונה מבנייה בוורדפרס, שם תוכלו לבחור כל חברת אחסון שתרצו ולהחליף ביניהם גם לאחר בניית האתר והיותו באוויר. מה שמאפשר לכם כל הזמן להתקדם לאחסון אתרים מהיר וטכנולוגי יותר עם השנים.

זה לא שוויקס גרועים או משהו, האתר סה"כ זז "בסדר" ויש לנו למעלה מ- 10,000 גולשים בחודש עם זמן שהייה גבוה במיוחד של מעל דקה בעמוד.

אבל יש 2 דברים שגורמים לנו לרצות לעזוב אותם:

 1. נכשלנו בבדיקות המהירות של גוגל - בבדיקת PagesSpeed של גוגל, אנחנו לא עוברים בציון הדסקטופ ואין מה לעשות עם זה.

 2. אחסון האתר יכול להיות מהיר יותר - העובדה שאתרים אחרים שמאוד דומים לשלנו ועם יותר עמודים, הם מהירים יותר בגלל שהאחסון שלהם שונה - היא מתסכלת. הקלות הזו שבוורדפרס אפשר להחליף כל הזמן חברות אחסון וכך להשיג מחירים וביצועים טובים יותר, מאוד מושכת.באיזה אחסון אתרים מהיר אנחנו מנהלים אתרים של לקוחות?

לאחר בחינה של הרבה פרמטרים טכניים, בדיקות מהירות, בדיקה ברשתות, מעקב אחרי אושיות SEO הן בפייסבוק והן בלינקדין, תוך התחשבות גם במחיר, התחלנו בתחילת השנה לעבוד עם אחסון האתרים של Cloudways.

לא מצאנו חברה בארץ שיכולה להתחייב לספק את הפרמטרים הטכניים שקלאודווייז מספקת באותו המחיר. ועד כה במבחן הביצועים של GTMETRIX ומבחני המהירות של גוגל השתפרנו בממוצע ב-30 נקודות (פתאום רואים ירוק). כמו כן, נרשמה גם התקדמות משמעותית במיקומי ביטויי המפתח (רק שאת זה לא ניתן להצביע באופן ישיר כתוצאה ממעבר האחסון שכן עשינו עשרות פעולות SEO נוספות)


מה מקבלים באחסון של קלאוד ווייז בתכנית הכי בסיסית וזולה:

 • שרת בענן

 • 1 ג'יגה RAM

 • 25 ג'יגה שטח אחסון (רק לשם השוואה בחברות ישראליות, מדובר על תכנית פרימיום והמחיר בהתאם)

 • 1 טרה תעבורה חודשית

 • חיבור פשוט ל-CloudFlare

 • תעודת SSL מתנה

 • גיבויים יומיים

 • תמיכה מהירה 24/7 - נציגים אדיביים וחשוב מכך, מקצועיים. התקלנו אותם כמה פעמים במגוון שאלות ותקלות ובהרבה מקרים, הם גם נכנסו לפאנל הניהול שלנו בוורדפרס ופתרו את התקלה.

 • הגנת DDos וחומת FireWall

איך לדעת איזה חברת אחסון מתאימה לי?

חברות האחסון מציעות חבילות שונות לאחסון אתרים מהיר. כל חבילה מורכבת מפרמטרים שונים כמו סוג השרת, האם הוא ממוקם בארץ או בחו"ל, כמה שטח זיכרון האתר שלכם צריך, נפח תעבורת גולשים, נפח דיסק קשיח ועוד. כדאי לבחור את חבילת האחסון המתאימה ביותר לאתרכם ולא לחפש את מה שהכי זול.

זכרו את 4 הדברים הבאים - מיקום שרת שקרוב לקהל המשתמשים שלכם, שרת עם ביצועים טכניים טובים, גיבויים וניטור אבטחה ואחרון חביב -שירות לקוחות מהיר ואיכותי.
מאמרים שהוזכרו -

 • האספוט - 11 סטטיסטיקות על מהירות טעינת אתרים.


113 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page