top of page
 • תמונת הסופר/תAdmin

איך לדעת שיש לכם מקדם אתרים מקצועי ולא איזה חאפר?

עודכן: 1 ביולי 2023

משלמים ריטיינר חודשי לסוכנות דיגיטל ואתם לא רואים תוצאות?


אתם עושים קידום אורגני כבר חצי שנה ולא סגורים האם זה עובד לכם?


המקדם האורגני מבטיח לכם הבטחות ותוצאות אבל בפועל אין שינוי נראה לעין?


במאמר הבא נבחן לעומק ובפשטות איך בודקים קידום אורגני לאתר? האם מאמצי הקידום שווים משהו? איך לגלות האם סוכנות הקידום שהעסקתם גרועה? ואיך להעסיק מקדם אתרים מקצועי שבאמת יעבוד עבורכם.


מקדם אתרים מקצועי


איך לדעת אם קידום אתרים אורגני עובד היא שאלה שנשאלת לעתים קרובות, במיוחד בגלל שהתוצאות לא מופיעות מיד, בניגוד לקידום ממומן בגוגל. אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) כשהיא נעשית נכון היא השקעה שממשיכה לתת דיבידנדים לאורך זמן ומי לא אוהב לקבל יותר ממה שהשקיע? עם זאת, לקידום אתרים לוקח זמן עד שבאמת רואים את הפירות.כמה זמן לוקח לראות תוצאות ב- SEO?

לא ניתן לענות על השאלה באופן גורף. זה באמת תלוי במידת התחרותיות של מילות המפתח שאליהם אתם מכוונים, השוק הכולל, המתחרים הקיימים, מידת ההשקעה ושיתוף הפעולה של בעל העסק וכו'.

מסגרת זמן מציאותית של תחילת תוצאות SEO היא בדרך כלל 3 עד 6 חודשים. עם זאת, אם העסק שלכם נמצא בשוק תחרותי מאוד (למשל עורך דין פלילי), זה יכול לקחת אפילו שנה. עסקים רבים נוקטים בגישה ארוכת טווח לקידום אתרים מכיוון שהם מבינים את הערך והפוטנציאל לקבלת החזר גבוה על ההשקעה. כאשר SEO באמת עובד, ניתן לצפות לראות עלייה בתנועה, לידים ומכירות על בסיס עקבי יותר ולאורך זמן.העסקת מקדם אתרים מקצועי לקידום האתר

חשוב להבין שכמו בכל תחום עסקי בחיים, בין אם זה משכנתאות, ייעוץ עסקי ואפילו עריכת דין, גם ב-SEO יש שרלטנים ומבטיחי חלומות 😜🤩🌈☁️💤.

שלא תבינו אותנו לא נכון, יש חברות קידום מעולות, אבל מאחר והתחום פרוץ ולמעשה כל אדם יכול ממש מחר לפתוח סוכנות דיגיטל, אז כנראה שיש פי 2 או 3 חברות מעפנות מטובות. חברות כאלה יכולות להשתמש בטכניקות מפוקפקות כדי לשפר את דירוג האתר במהירות - מה שיכול להזיק בטווח הארוך. אחרות משתמשות במילים מכובסות או הבטחות כדי שתעסיקו אותם ותשלמו ממיטב כספכם.

סוכנויות רבות בישראל, מעדיפות גם למכור שירותי קידום אורגני בהתחייבות ל-6 חודשים מינימום. מה שמסנדל את בעל העסק להתחייבות כספית ארוכה. אם חברת הקידום היא איכותית ומקצועית, זה לגמרי שווה את זה.איך יודעים שמקדם אתרים אורגני עושה עבודת קידום טובה?

אז איך אפשר לדעת שהכסף שאתם משלמים למקדם אתרים (או סוכנות דיגיטל) מנוצל נכון? איך יודעים שהאסטרטגיה שלהם עובדת? מכיוון שקידום אתרים אורגני היא תעשייה שצומחת במהירות עם רגולציה מועטה, בעלי עסקים צריכים להבין לאן הכסף שלהם הולך ולבצע ביקורת כדי לדעת אם:

 • הכסף שלהם משמש למה שסוכנות קידום אתרים אומרת שהוא משמש עבורו.

 • האסטרטגיה וקידום האתרים יעילים עבורם - הם מקבלים לידים, שיחות טלפון, מכירות חשיפות רלוונטיות וכו'.


במאמר זה, נשתף מניסיוננו כיצד בעל עסק יכול לראות אם קידום האתרים שלו עובד, איך לבצע ביקורת על סוכנות ה-SEO שלו ואיך בית עסק יכול למצוא מקדם אתרים מקצועי.


נתחיל בבייסיק:


מה חשוב לקבל מעבודה עם מקדם אתרים מקצועי

מאחר ורוב בעלי העסקים, לא באמת מודעים למהות השירות של SEO, מה הוא כולל ואילו פעולות ועבודה מתבצעות הלכה למעשה, ישנו פתח גדול לשרלטנים להבטיח הבטחות.

אם אתם בשלב של לפני חתימה על הסכם עם סוכנות קידום אתרים, הנה 8 דברים שכדאי להתייחס אליהם או שייכנסו להסכם:

 1. אילו ביטויים הסוכנות מתכוונת לקדם וכמה? שבו עם איש ה-SEO וסיגרו איתו אילו ביטויים חשובים לכם - כלומר, איזה ביטויים שמשתמשים מחפשים בגוגל, אתם רוצים להופיע. למשל יועץ משכנתאות יירצה להופיע בביטוי "יועץ משכנתא מומלץ".

 2. האם אתם מקבלים תכנית עבודה מסודרת מה הולך לקרות כל חודש לתקופת ההסכם? סוכנות ה-SEO צריכה לפרט את הפעולות שהיא מבצעת כדי לקדם את אתרכם.

 3. האם אתם מקבלים דוח חודשי, בתחילת כל חודש, המפרט מה הפעולות שנעשו בחודש הקודם?

 4. האם אתם מקבלים דוח תנועה חודשי המפרט את התקדמות האתר בתוצאות? כמות הקליקים שהגיעו מתוצאות החיפוש? באילו ביטויים?

 5. האם אתם מקבלים דוח המרות שהגיעו כתוצאה מהקידום? בידקו עם סוכנות הדיגיטל אם היא מייצרת לכם דוח המפרט את כמות ההמרות\לידים שהגיעו כתוצאה מהקידום האורגני. הרי, אתם בטח משקיעים בכל מיני ערוצי שיווק - כדאי לדעת כמה לידים מגיעים כתוצאה מקידום אורגני כדי להעריך האם הוא משתלם עבורכם. כמו כן, כדי לבחון האם מספר הלידים\עסקאות גודל מחודש לחודש.

 6. האם כחלק מההסכם הסוכנות מייצרת תוכן ומשיגה קישורים חיצוניים לאתר? זיכרו ש- 2 מהפרמטרים המרכזיים בקידום אתרים, הוא יצירת תוכן איכותי והשגת קישורים חיצוניים. אם הסוכנות לא מדברת איתכם על זה במועד ההסכם - זה אמור להדליק נורה אדומה.

 7. האם אתם מקבלים גישה לגוגל אנליטיקס וסרץ' קונסול של האתר? מדובר בשני כלים חינמיים המסייעים לנטר ולבחון את התנועה אל האתר ובתוך האתר. המידע הזה שייך לכם וכדאי לוודא את זה עם הסוכנות.

 8. האם אתם מקבלים דוח חודשי על התקדמות הביטויים הרלוונטיים לכם? זהו אחד הדוחות הכי בסיסיים. למשל, אתם רוצים לראות האם בביטוי "טיפול בכאבי גב", אתר הקליניקה שלכם מתקדם מחודש לחודש.


הנה דוגמא לדוח התקדמות מילים (חשוב לציין שכל סוכנות משתמשת בכלי שונה ולכן אם התצוגה היא שונה בסוכנות שלכם - זה בסדר גמור, כל עוד הנתונים דומים) -

כך ניתן לראות למשל שהביטוי "עורך דין פשיטת רגל בירושלים" התחיל במקום ה-54 בתוצאות החיפוש ולאורך הזמן הגיע למקום 6 בתוצאות - כלומר בעמוד הראשון.

דוח מצב ביטויי חיפוש
דוח מצב ביטויי חיפושאיך לבדוק שסוכנות ה-SEO מקדמת את האתר שלי כמו שצריך?

קל להניח שברגע שמעסיקים מקדם אתרים לטובת קידום אורגני לאתר, אנו הולכים לראות עלייה בכניסות לאתר, בלידים הנכנסים וכמות העסקאות. אבל העובדה היא ש-SEO טוב לוקח זמן, ניטור ומעקב קבוע.

אם אתם כבר באמצע תהליך קידום אורגני עם סוכנות\פרילנסר או חברה ואתם לא בטוחים אם הם עושים עבודה טובה או לא, לא נעים לכם לשאול, או במקרה הגרוע יותר הם לא עונים לכם (כן כן, גם על זה שמענו), באמצעות 5 הדרכים הבאות תוכלו לקבל אינדקציה ברורה יותר.


נתחיל עם הדרכים הפשוטות והקלות ומשם נצלול לכלים ותוכנות מעט יותר מורכבות - אך בהחלט שווה לכם להתעמק עד הסוף.


1. תקשורת עם סוכנות ה-SEO

טוב זה אחד ברור, אבל עדיין יש בעלי עסקים שלא עושים את זה ומסתמכים על ההבטחות והמילים של אנשי המכירות\SEO של הסוכנות. בתור בעלי עסקים, אתם צריכים לדרוש שקיפות ממקדם האתרים ולוודא שהכסף שאתם מוציאים מושקע כראוי, על ידי בקשת דיווח ושאלת שאלות.

מה לשאול את חברת הקידום האורגני? הנה כמה שאלות שהתשובות אליהן, יעזרו לכם להחליט האם יש סיבה לדאגה או לא.


 • אילו פעולות SEO בוצעו בחודשיים האחרונים? בקשו פירוט של הפעולות עצמן, למשל השגת קישורים חיצוניים, תיקון קישורים פנימיים, מעבר כותרות טייטל ומטה דסקריפשן, העלאת מפת אתר, העלאת תכנים חדשים, אופטימיזציה של גוגל מיי ביזנס, כתיבת תיאור Alt לתמונות באתר, אופטימיזציה של תכנים בעמודי האתר לפי מחקר המילים, וכו'. אל תספקו באמירות כלליות כמו "עשינו אופטימיזציית SEO באתר - זה כללי מידי.

 • בקשו דוח המציג עלייה (או ירידה) באחוזים מחודש לחודש בתנועת החיפוש האורגני (יחד עם המספרים האמיתיים של תנועת החיפוש - לא רק אחוזים).

 • בקשו דוח של 90 הימים האחרונים לעומת 90 הימים הקודמים אחוז עלייה (או ירידה) בתנועת החיפוש האורגני (יחד עם המספרים האמיתיים של התנועה). כך תוכלו לראות האם המגמה הכללית היא עלייה או ירידה.

 • בקשו דוח עלייה (או ירידה) באחוזים בהשוואה לשנה הקודמת. בקשו לראות השוואה של חודש נתון לעומת אותו חודש בשנה שעברה (יחד עם המספרים האמיתיים של התנועה).

 • בקשו דוח המפרט את מספר ההמרות (הגשת טופס יצירת קשר\עסקה\טלפון) שנוצרו מחיפוש אורגני, בהשוואה לחודש קודם ובהשוואה לאותו חודש בשנה הקודמת.

 • בקשו לראות את 10 מילות המפתח האורגניות המובילות בביצועים וכמה תנועה מיוצרת בחודש על ידי מילות מפתח אלו. אגב, אם מילות המפתח הללו לא כאלה רלוונטיות לעסק שלכם - זו ביג נורה אדומה.

 • בקשו דוח או מסמך המפרט את 10 הקישורים הנכנסים המובילים שהצוות SEO השיג עבור האתר (זאת במידה ובניית קישורים היא חלק מההסכם עם הסוכנות)

 • 10 הבעיות הטכניות המובילות שהסוכנות טיפלה בהם במהלך 90 הימים האחרונים. יש הרבה בעיות טכניות באתרי אינטרנט וחלק מעבודת המקדם היא לטפל בהם כדי להנגיש את האתר בצורה הטובה ביותר לסורק של גוגל. בקשו פירוט של בעיות כאלה שתוקנו, אם בכלל.

 • בקשו תחזית או תכנית אסטרטגית מה קורה בהמשך העבודה. מה הסוכנות מתכננת לעשות כדי לקדם את האתר? בקשו גם חוות דעת אישית של המקדם ושאלו אותו מה הוא חושב על הקידום האורגני שלכם.


2. בדיקת מילות המפתח המרכזיות

אם התחלתם תהליך קידום, כנראה שהסכמתם על מספר מילות מפתח חשובות לכם שאתם רוצים להופיע בהם. בצעו בדיקה ידנית, על ידי חיפוש פשוט בגוגל, את ביטויי החיפוש הללו.

עכשיו זה מאוד תלוי, בתחרות ובשוק, כפי שציינו לעיל, אבל אם אתם אחרי חצי שנה של קידום ובביטוי מרכזי אתם כלל לא מופיעים בתוצאות (גם לא בעמוד ה-10), משהו לא בסדר. בדקו בצורה הזו מס' ביטויים, כדי להבין איפה האתר שלכם נמצא בתוצאות החיפוש.3. בדיקה בכלי החינמי - Semrush

סאםראש הוא אחד הכלים הכי פופולריים בעולם לניתוח קידום אתרים אורגני. בגרסא החינמית שלו, הוא יכול לספק לכם המון תובנות על הקידום של האתר בתוצאות החיפוש, כגון:

 • מה הביטויים המרכזיים שמביאים תנועה לאתרכם.

 • כמות מוערכת של תנועה אורגנית המגיעה מגוגל לאתרכם בהשוואה לחודש הקודם.

 • כמות הקישורים החיצוניים שמפנים לאתר שלכם

 • גרף התקדמות אתרכם בתנועה מגוגל

בואו נצלול ונראה איך זה עובד.


איך בודקים את האתר ?

נכנסים ל-Semrush כאן, מזינים את כתובת האתר שלכם ומשלימים תהליך רישום קצרצר וחינמי עם כתובת המייל שלכם.


כעת תיחשפו למצב האורגני של אתרכם לפי SEMRUSH.

בואו נעבור על המדדים המרכזיים -

 1. תנועה אורגנית (Organic Search Traffic) - סאםראש יודעת להעריך כמה בערך (זה לא תמיד מדוייק), גולשים נכנסים לאתרכם מגוגל. ניתן לראות בתמונה את המס' 23% בירוק - כלומר מדובר על עלייה בתנועה לעומת החודש הקודם. שימו לב שירידה לעומת החודש הקודם, היא לא בהכרח אומרת עבודה רעה של הסוכנות - יכול להיות שאתם מוכרים מוצר עונתי (לדוגמא בריכות מתנפחות) ולכן בחודשי הקיץ תיהנו מטראפיק גבוה ובחודשי החורף מטראפיק נמוך יותר. זאת מאחר ופחות גולשים מחפשים את הביטויים הקשורים לנושא הזה.

 2. קישורים חיצוניים נכנסים (Backlinks) - כמות הקישורים והדומיינים המקשרים לאתרכם. זוכרים שאמרנו שפרמטר מרכזי בקידום האתר הוא קישורים חיצוניים שמובילים לאתר? כאן תוכלו לראות כמה קישורים יש לכם.

 3. גרף התקדמות (Organic Traffic) - מאפשר לכם לראות גרף הכניסות לאתר מגוגל אורגני לתקופה ממושכת.לבסוף יש את דוח המילים האורגניות שמביאות תנועה לאתרכם. גם ממנו תוכלו ללמוד על המצב האורגני של האתר שלכם.
4. בדיקת הקידום האורגני של האתר בגוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס הוא כלי של גוגל, לניטור, מעקב ואיסוף דאטא על כל הפעילות באתר אינטרנט. זהו כלי חובה שיותקן בכל אתר.

 • אילו נתונים גוגל אנליטיקס מספק -

 • כמה גולשים הגיעו לאתרכם בכל זמן נתון

 • מאיפה מגיעים גולשים לאתרכם - פייסבוק, מנוע החיפוש, פורומים, מודעות פרסום וכו'.

 • כמות המרות - כמה המרות היו לכם החודש ומאיפה הן הגיעו.

 • כמה זמן אנשים נשארים בעמודי האתר.

 • אילו עמודים באתר הם הכי נצפים

 • ועוד

חשוב לציין שהמידע הזה הוא שלכם בלבד, בתור בעלי האתר. רוב הסיכויים שהכלי הזה כבר מוטמע באתרכם, מכיוון שזה הבייסיק של הבייסיק.

איך נכנסים לגוגל אנליטיקס? היכנסו לכאן והתחברו עם כתובת הגימייל שלכם. אם אין לכם גישה, כדאי לבקש מסוכנות ה-SEO, גישה מלאה לשם. הכלי הזה יכול לספק לכם המון תובנות לגבי מאמצי הקידום.

הערה - אם אתם באמצע קידום אורגני עם חברה, ואתם מגלים ממנה שהם לא הטמיעו גוגל אנליטיקס - ב99.99%, זה גרוע מאוד.


דברים מרכזיים שבעל עסק צריך להסתכל עליהם בגוגל אנליטיקס

אז לאחר שהצלחתם להיכנס לאנליטיקס, בואו ניגש לפרמטרים שאתם רוצים לראות, כדי לבחון את ביצועי מקדם האתרים שהעסקתם.

היכנסו בסרגל הצד הימני ל- לכפתור "צירוף משתמשים" >> "כלל התנועה" >> "מקור\אמצעי הגעה לאתר"

כבר כעת תוכלו לראות את כל מקורות התנועה לאתרכם. כלומר, כמה גולשים נכנסים לאתר ומאיפה הם הגיעו.

בצילום המסך מטה ניתן לראות -

 • שהתנועה מגוגל אורגני עומדת על 20,313 כניסות.

 • ש- 14,810 מהכניסות הם של משתמשים חדשים

 • זמן השהייה הממוצע באתר עומד על דקה ו-10 שניות.

כעת לחצו על הפרמטר בטבלה של google/organic


כעת נוכל להסתכל בזכוכית מגדלת על נתוני הקידום האורגני שלנו לאורך זמן.

מצד שמאל למעלה, יש לכם חלונית תאריכים. הזינו בטווח התאריכים את המועד מהיום שבו התחלתם לעבוד עם סוכנות הקידום ועד היום ואז לחצו על הצ'קבוקס "השווה אל" ותוכלו להשוות לאותה תקופה בשנה הקודמת או לאותו זמן תאריכים לפני שהעסקתם את הסוכנות.

בצילום המצורף, ביצענו השוואה של 3 החודשים האחרונים לעומת 3 החודשים לפני כן - ניתן לראות שיש ירידה בתנועה של 8.5% בכניסות מגוגל אורגני. גיליתם משהו דומה, זו בהחלט שאלה שיש להפנות לסוכנות הקידום.


ישנם המון נתונים נוספים שאפשר ללמוד עליהם בגוגל אנליטיקס, אך כדי לבחון את עבודת סוכנות הקידום שלכם, זהו הנתון המרכזי.

בואו נעבור לכלי הבא כדי לבחון לעומק את מהות התנועה האורגנית ומילות החיפוש.5. בדיקת הקידום האורגני של האתר ב- Google Search Console

גוג'ל סרץ קונסול (או בשם המקוצר - GSC) כלי של גוגל שדרכו נוכל לקבל נתונים על מצב האתר במנוע החיפוש האורגני. בכלי הזה ניתן להגיש מפת אתר, לראות מיקומים של מילות מפתח, לראות אילו אתרים מקשרים אלינו, האם יש בעיות טכניות ובעיות SEO באתר ועוד.

גם החיבור לכלי הזה הוא חובה לכל אתר שרוצה להתקדם בגוגל. מקדם אתרים מקצועי יחבר את האתר לסרץ' קונסול מייד. אם גיליתם מהמקדם שלכם שאתם לא מחוברים לכלי הזה, מדובר בעבודה סופר רשלנית.


איך נכנסים לגוגל סרץ' קונסול? היכנסו לכאן והתחברו עם כתובת הג'ימייל שלכם לניהול האתר. לחלופין, בקשו גישה מסוכנות הדיגיטל.

מה לבדוק ב- Google Search Console? היכנסו ללשונית ביצועים >>

 • ב- GSC תוכלו מייד לראות את מצב הקידום האורגני של האתר ב-3 החודשים האחרונים - כמה כניסות קיבלתם ב-3 החודשים האחרונים, ממנוע החיפוש של גוגל. כמו כן תוכלו לראות על מה גולשים חיפשו בגוגל והגיעו לאתרכם.

מבט כללי על נתוני האתר בגוגל אורגני
מבט כללי על נתוני האתר בגוגל אורגני
על אילו ביטויים האתר מדורג
על אילו ביטויים האתר מדורג

 • דבר מעניין וחשוב נוסף הוא בדיקת המצב האורגני של האתר מיום העסקת סוכנות הדיגיטל בהשוואה לתקופה טרם העסקתה. כך תוכלו לראות האם הסוכנות הביאה לכם יותר טראפיק לאתר או לא, מתאריך היום שבו העסקתם אותה. לחצו על "תאריך" >> "השווה" >> רדו מעט למטה ובחרו את התקופה מתאריך תחילת העבודה עם הסוכנות עד היום בהשוואה לאותה כמות תקופה טרם ההעסקה.


 • דוח נוסף וחשוב הוא המצב הטכני של האתר ובחינת חווית הגלישה כפי שסורקת אותה גוגל.

 • גשו לסרגל הצד הימני ולחצו על "איכות פעילות הדפים". לאחר מכן על דוח ה- "Web Core Vitals" ואז על "נוחות השימוש בניידים". בדוחות אלו תוכלו לראות האם יש שגיאות אתר בנוגע לגלישה מהנייד, האם האתר נגיש בצורה חלקה במובייל והאם טעינת האתר מהירה. חשוב לציין שלכל אתר יש תקלות ושגיאות. עצם העובדה שיש לאתרכם תקלות טכניות שמוצגות שם, אינו אומר בהכרח שמקדם האתרים עושה עבודה גרועה. הכל תלוי בכמה זמן הסוכנות מקדמת את אתרכם, כמות השגיאות ומהותן.

דוגח גוגל סרץ קונסול - נוחות השימוש ומהירות טעינת האתר
דוגח גוגל סרץ קונסול - נוחות השימוש ומהירות טעינת האתר

 • בדיקת הקישורים הנכנסים לאתרכם - גשו בסרגל הצד הימני, ללשונית "קישורים". כאן תוכלו לראות אילו עמודים באתרכם מקבלים הכי הרבה קישורים ומאיפה. תוכלו להבין שעמוד שמקבל הרבה קישורים, נחשב עמוד חשוב באתרכם. אם למשל, העמוד המקושר ביותר, הוא עמוד סתמי שאתם לא מרוויחים ממנו (לידים, פניות או מכירות וכו'), זו נורה אדומה שמשהו לא תקין. אם סגרתם עם סוכנות הדיגיטל על בניית קישורים לאתר, רדו מעט למטה לריבוע של "האתרים המקשרים המובילים" ולחצו על "עוד", כדי לראות את כל הקישורים הנכנסים לאתרכם.

בדיקת קישורים לאתר
בדיקת קישורים לאתר
6. בדיקת האתר בכלי חינמי לניתוח אתרים

ישנם עשרות כלים חינמיים שיכולים לבצע סריקת SEO לאתרכם. אחד הכלים הפופולריים הוא של ניל פטאל (גורו קידום אורגני בארה"ב). פשוט נכנסים לכלי בקישור הזה, מזינים את כתובת האתר, ומחכים לתוצאות הבדיקה. באמצעות הכלי תוכלו לקבל עוד אינדקציה כללית לגבי המצב האורגני של האתר והאם העסקתם מקדם אתרים מקצועי ומשקיען.

 • שימו לה שהכלי נותן לכם מגוון נתונים, החשובים בהם אלו:

 1. ציון Seo On Page - יפרט לכם שגיאות SEO פשוטות כמו - כותרות טייטל או מטא דסקריפשן(Meta Title&Meta Description) שחסרות או ארוכות לעמודים באתר, תכנים כפולים, עמודי 404 ועוד.

 2. מהירות אתר (Site Speed) - יפרט לכם עד כמה האתר מהיר לפי המדדים שגוגל קבעה. חלק מעבודת הקידום האורגני היא לשפר את המבנה הטכני של האתר, לנקות קוד מיותר ולבצע פעולות להגברת מהירות הטעינה.

מקדם אתרים מקצועי מספק שקט לבית העסק

לא צריך להיות מומחה דיגיטל מטורף כדי לבצע סוג זה של הערכה ובדיקה של ביצועי ה-SEO. בדיקת כל הדרכים והשאלות לקידום אתרים שציינו למעלה, אמורים לעזור לכם להגיע לתשובה האם יש לכם מקדם אתרים מקצועי והאם שווה להמשיך באותה דרך בהמשך.

בסופו של יום, המדד האם חברת קידום אורגני היא אפקטיבית, היא האם העסק מרוויח יותר לידים ומכירות מהאפיק האורגני.

כך או כך, כדאי לתת לסוכנות שהעסקתם את היתרון של הספק לפני שקופצים למסקנות ולעמת אותם עם הנתונים שמצאתם.


יש לכם שאלות ? משהו שלא הבנתם? הגיבו לנו כאן למטה בתגובות.
95 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page