6 טיפים לכתיבת תוכן מדהים שיביא גולשים לאתר שלך

עודכן ב: 27 ספט 2020


התוכן הוא המלך! משפט עם 3 מילים ששווה הרבה כסף. מה שמניע היום כמעט כל אתר אינטרנט, הוא תוכן איכותי לגולש. תקפידו על תוכן מעניין - תקבלו תנועה גודלת של גולשים - תרוויחו יותר כסף. זה מודל פשוט. במאמר הבא נשתף ב-6 טיפים שיסייעו לכם ליצור תוכן איכותי שיניע את המודל הרווחי הזה.

כתיבת תוכן

תוכן הוא המנוע העיקרי כמעט של כל אתר באינטרנט, הוא מה שמעניק לאתר משמעות וערך. כדי שהתוכן יהיה איכותי הוא צריך להיות מעניין וכזה שיעניק ערך מוסף לקוראים שלו, כל זאת על מנת שיצליח למשוך גולשים ואולי אף יזכה לשיתופים.


כתיבת תוכן איכותי לאתרים חשובה משתי סיבות עיקריות, האחת היא לצורך קידום האתר במנועי החיפוש והשנייה היא תוכן קריאה עבור הגולשים. בעזרת התוכן והמילים המוזכרות בו מנועי החיפוש יודעים לסווג את האתר ולהציג אותו בתוצאות החיפוש.

ישנם אתרים המתמקדים בצד הטכני של מילות המפתח ונראה כי סגנון הכתיבה שלהם מיועד עבור הרובוט של גוגל ולא עבור הגולשים. אל תהיו כמוהם. אנו ממליצים לקחת בחשבון שאכן יש מי שקורא את התוכן. ניתן לכתוב תוכן מעניין וגם להתאים אותו למנועי החיפוש ע"י שימוש נכון במינון מילות מפתח במאמר.

שאנחנו אומרים תוכן, למה אנחנו מתכוונים?

חשוב להדגיש שתוכן הוא לא בהכרח רק מילים ומאמרים. תוכן הוא גם ויזואל ויופי, הוא גם תמונות, סרטונים, גיפים וכו' שהרי תוכן טוב יכול להיות מועבר במגוון כלים. בעידן של היום בו כולם ממהרים, רבים מעדיפים לצרוך את התוכן מתמונה קיימת או סרטון מאשר לקרוא מאמר של 600-700+ מילים. עם זאת, רובוט הסריקה של מנוע החיפוש של גוגל עדיין לא יודע לקרוא תמונות בצורה מיטבית ולסווגם בהתאם ולכן עלינו לשלב את התוכן המילולי לצד התוכן הויזואלי. הם שלובים יחד.

אם בחרתם לכתוב את התוכן בעצמכם, ​​קבלו מאיתנו 6 טיפים חשובים לכתיבת תוכן מנצח.

1. שימוש במילות מפתח

התוכן מסייע למשוך גולשים באמצעות שימוש במילות מפתח כמו אלו שהגולשים מחפשים בגוגל. לדוגמה חנות פרחים באשקלון תשאף להכניס תוכן החוזר על הביטוי הנ"ל. הקפידו על שימוש במילות מפתח רלוונטיות. ישנם כלים באינטרנט אשר יכולים לעזור לכם לאתר את מילות המפתח הרלוונטיות, אך גם ההיגיון הבריא הוא כלי חשוב. מצאתם את מילות המפתח הנכונות? אל תפציצו את הטקסט במילות המפתח – השתמשו בהם במינון מתאים ושלבו אותם באופן טבעי בטקסט.

קשור: 10 כלים חינמיים לקידום אתר בגוגל

2. מבנה המאמר

הקפידו על מבנה מאמר נכון. תחילה יש להציג את הנושא, לאחר מכן כמה פסקאות המפרטות, מסבירות או מביאות טיעונים בעד ונגד, ​​ולבסוף סיכום של הנושא. לדוגמה אם נושא המאמר הוא כיצד להכין עוגת שוקולד ניתן לכתוב אותה בצורה הבאה: הקדמה המדברת על עוגות שוקולד והשימוש בהן בימי הולדת; אחר כך רשימת הרכיבים ושלבי ההכנה ולבסוף סיכום קצר אשר יכול לתת כמה טיפים לצורת ההגשה.

קידום אורגני בתשלום

3. הקפידו על כללי התחביר

הקפידו על כללי התחביר והשפה העברית וודאו שאין לכם שגיאות כתיב. על הניסוחים להיות ברורים וקלים להבנה לפי כללי התחביר של השפה העברית. כתיבה לא מקצועית עם שגיאות תשדר מסר שיכול לפגוע במיתוג שלכם ולהיראות לא מקצועיים. בנוסף, גוגל מזהה את הדברים האלה ותוריד את דירוג האתר שלכם.


4. התאמה למנוע החיפוש של גוגל

מנוע החיפוש המרכזי בו ישראלים משתמשים הוא גוגל ולכן עלינו תמיד להתאים את התוכן שלנו לסורק הרובוטי של גוגל. על כן, כותרת המאמר שלכם צריכה להיות מושכת ומוגדרת H1 ויתר הטקסט מחולק לחלקים מתאימים כאשר רצוי לתת תתי כותרות שיוגדרו כ- H2 וכן הלאה. בתוך הטקסט כדאי לשלב קישורים פנימיים (בצורה טבעית ולא מאסיבית מדי) לדפים בתוך האתר וקישורים יוצאים לאתרים אמינים ורלוונטיים. בנוסף, חשוב לצרף קצת תוכן ויזואלי במאמר - תמונות, סרטונים וכו'. לתמונות חייבים לרשום תיאור Alt טקסט מאחר וגוגל עדיין לא יודע לקרוא תמונות ויזואליות באופן מלא. כתבנו מאמר מאוד פרקטי על קידום אתר Wix עם 10 טיפים יישומים, מומלץ לבקר (וורדפרסרים, לא שכחנו אתכם ובקרוב יהיה מאמר גם על פלטפורמה הזו).

5. התאמת השפה לקהל היעד

לכל נושא כתיבה ישנו קהל יעד, לפעמים אפילו ניתן לכתוב על אותו הנושא עבור קהלים שונים. למשל ניתן לכתוב על חוגים לילדים ונוער עבור קהל הילדים, כמו גם עבור קהל ההורים. עבור הילדים נכתוב תוכן שיווקי המדגיש כמה הם ייהנו ועבור ההורים נכתוב על היתרונות של החוגים והערך שהם מעניקים לילדים. כלומר השפה שבה משתמשים היא לא רק בחירת המילים וצורת הניסוח, אלא גם המסרים עצמם שצריכים להתאים לקהל היעד.

6. תוכן בעל ערך

לעתים אנו נתקלים בסגנון כתיבה חסר ערך שנראה כאילו נכתב אך ורק עבור מנועי החיפוש. זהו תוכן אשר פשוט חוזר על אותם המילים שוב ושוב, משפטים חסרי משמעות בניסוחים שונים. זוהי אינה הדרך ליצירת תוכן. על מנת ליצור תוכן טוב יש לתת לו ערך, כלומר תועלת שמפיק הגולש מקריאתו. אם התוכן עוסק ביעד תיירותי אז חשוב לתת בו מידע מדויק ועדכני על היעד, כמו למשל: איך מגיעים, מתי להגיע, מהן העלויות, מהן האטרקציות במקום ומה כדאי לקחת אתכם.

קשור: איך לבנות מערכת ניוזלטר לאתר - מדריך צעד אחר צעד.

ליצור תוכן איכותי ומעניין

סוף דבר

הקפדה על כללים אלו תעזור לכם ליצור מאמרים בעלי ערך. אך לא לכל אחד מאיתנו ישנו כישרון כתיבה וישנם מקרים שבהם כדאי לשקול להעביר את הכתיבה לגורם מקצועי ובעל ניסיון בתחום. אם יש לכם עסק ואתם רוצים להצליח, אולי מוטב שתשקיעו את האנרגיה בניהול העסק ולא בכתיבת מאמרים הגוזלת זמן.


מי שמעוניין למצוא כותבים יכול לעשות זאת בקלות באינטרנט, למשל באתר פייבר בו ניתן למצוא כותבי מאמרים המחייבים לפי מספר המילים במאמר או בקבוצות הפייסבוק הרבות המפרסמות הצעות כתיבת תוכן. לאחר שקיבלתם הזמנת תוכן ממקור מסויים חשוב שתבדקו את התוכן בהתאם לכללים שקבענו למעלה. כמו כן חשוב גם לבדוק שאינו מועתק מאתרים אחרים, לכן רצוי להריץ חיפוש בגוגל על מס' משפטים במאמר.

#קידוםאתר #תוכן

454 צפיות

רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2021? השאר\י מייל כאן והוא יחכה לך בתיבת הדוא"ל!

מעולה, המדריך יחכה לך במייל

בניית אתר לעסקים.jpg