top of page

מדריך: איך להעלות ולקדם סרטונים ביוטיוב

עודכן: 19 בדצמ׳ 2020

רוצים להעלות סרטונים ליוטיוב כדי לייצר כסף מהאינטרנט? להגדיל את החשיפה לעסק שלכם ברשת? הנה מה שאתם צריכים לדעת על העלאה וקידום סרטונים במנוע החיפוש השני בגודלו בעולם.


לא מעט עסקים הבינו שכדי להגדיל בצורה ניכרת את החשיפה שלהם ברשת, כדאי יהיה להם לשקול לייצר תכנים מבוססי וידאו, ולהפיץ אותם ביוטיוב וברשתות חברתיות אחרות העומדות לרשותם. אחרים מרוויחים כסף מיוטיוב ע"י שיווק שותפים, פרסומות אדסנס, מכירת מוצרים וכדו'.


לצילום של סרטון איכותי ישנם לא מעט יתרונות, בטח ובטח כאשר מדובר בעסק שמוכר מוצרים או שירותים שקל הרבה יותר להדגים אותם באמצעות סרטון. וידאו שמצולם בצורה איכותית יכול לשפר באופן משמעותי את הסמכות של בית העסק בנישה שבה הוא פועל, לגרום ללקוחות לתת אמון בעסק ולהגדיל בצורה ניכרת את המכירות.


יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם (הראשון זה הבעלים שלה - גוגל), משתמשים בו למעלה מ -2 מיליארד משתמשים בחודש שצופים מדי יום במיליארד שעות של תכני וידאו (מקור: Youtube Press).

לכן יש גם קשר הדוק בין סרטונים ביוטיוב לבין קידום אורגני בגוגל– שכן נוכחות ביוטיוב מביאה יותר חשיפה ועוזרת גם לקדם את האתר במנוע החיפוש של גוגל.

שיווק ביוטיוב הוא אחד מן הערוצים המרכזיים העומדים לרשות בעל עסק המעוניין להפיץ תכנים מבוססי וידאו ברשת. בנוסף, מס' האנשים שמרוויחים עשרות אלפי דולרים ביוטיוב, גדל ב-50% בהשוואה לשנה הקודמת.

אולם, כמו כל ערוץ אחר, חשוב לעשות שימוש נכון בערוץ הזה, על מנת להשיג תוצאות טובות. אז מה כדאי לדעת לפני שמעלים סרטון ליוטיוב? המשיכו לקרוא.


מחקר מילות מפתח לוידאו

בדיוק כפי שנהוג לבצע מחקר מילות מפתח מעמיק כאשר מדובר בקידום תוכן מבוסס טקסט, כך נחוצה הפעולה הזאת גם כאשר מדובר בקידום תוכן מבוסס וידאו. כדי להבטיח שאתם משקיעים את המשאבים שלכם במקום שיוכל לייצר לכם ערך, כדאי יהיה לחפש את מילות המפתח הפופולריות ביותר שרמת התחרות עליהם היא נמוכה יחסית. באזורים האלו, תוכלו לייצר תוכן מעניין שידורג גבוה, אם רק תעבדו נכון. אם כן, איך מבצעים מחקר מילות מפתח איכותי?


1. יצירת מילות מפתח כבסיס למחקר

השלב הראשון הוא ליצור רשימת בסיס ממנה תיגזרנה יתר מילות המפתח במחקר. ביחרו במילות המפתח אשר מייצגות את החיפושים הכלליים והבסיסיים ביותר בנישה שלכם. תוכלו להיעזר בכלי מתכנן מילות המפתח של גוגל.


2. שימוש בהשלמה האוטומטית

השלב הבא הוא לעשות שימוש בשירות ההשלמה האוטומטית של גוגל ויוטיוב, על מנת ללמוד איך היה מצפה מנוע החיפוש שמילת המפתח תיראה. ההשלמה האוטומטית יכולה לספק גם אינדיקציה טובה למה מחפשים הגולשים.


3. מציאת הסרטונים הפופולריים בנישה

רוצים להעמיק את מחקר מילות המפתח שלכם? אין בעיה. פשוט מיצאו את הסרטונים הפופולריים בנישה ולימדו מהם. כדי לעשות זאת, מיינו את הסרטונים המופיעים בדף תוצאות החיפוש לפי מספר הצפיות בהם.

שיווק ביוטיוב


4. מדידת רמת התחרות

אחת השיטות באמצעותן תוכלו להעריך את מידת התחרות על מילות המפתח המסוימות שבחרתם היא באמצעות איתור מספר תוצאות החיפוש עבור החיפוש הספציפי שביצעתם. ככל שכמות החיפושים גדולה יותר, כך, בסבירות גבוהה, התחום הינו תחרותי יותר.


יצירת וידאו

הגענו לשלב של יצירת הוידאו. בשלב הזה, עליכם יהיה לעשות ככל שתוכלו על מנת להשאיר את הגולשים והצופים בוידאו זמן רב ככל האפשר באמצעות מרכיבי איכות שונים.


1. הגברת מעורבות הגולשים

מרכיב האיכות הראשון שבו תוכלו לעשות שימוש הוא הגברת מעורבות הגולשים. לשם כך, שלבו בסרטון, גם באמצעות קול, וגם באמצעים ויזואליים, קריאה לפעולה, כמו הרשמה לערוץ או לפלייליסט שלכם או השארת תגובה לסרטון.


2. שימוש ברקע איכותי

כדי לוודא שהתוצאה שלכם תהיה משביעת רצון ושגולשים יגיבו אליה היטב, מומלץ יהיה לעשות שימוש ברקע איכותי, אשר ישדרג את הוידאו שלכם בעשרות מונים. רקעים כאלו ניתן ליצור בחינם באתר Canva, אין צורך להשקיע בכך יותר מידי כסף וזמן, משום שאפילו שימוש ברקע פשוט יעשה את העבודה ויחזיר תמורה להשקעה.


3. יצירת סביבת תאורה איכותית

תאורה היא אחד המרכיבים הקריטיים אשר יש להם השפעה מכרעת על האיכות של הוידאו שצילמתם. הקפידו לצלם את הוידאו, ככל האפשר, בתנאי תאורה אופטימליים, שישדרו למנועי החיפוש ולגולשים עצמם איכות ללא פשרות.


4. שימוש במיקרופון (אפילו פשוט)

ההבדל בין צילום של סרטון ללא שימוש במיקרופון ובין צילום סרטון עם מיקרופון פשוט הוא תהומי. הקפידו לעשות שימוש במיקרופון, על מנת שניתן יהיה לשמוע את האובייקט המרכזי בסרטון ללא הפרעות של רעשי רקע, ובצורה איכותית.


4. יצירת תוכן איכותי

דאגו לייצר תוכן איכותי, הן בויזואל והן בתסריט\המלל הכתוב. התוכן תמיד נשאר המלך בעיני גוגל, וזה נכון גם לסרטונים ביוטיוב. גוגל תעדיף לקדם סרטונים שמעוררים ומעניינים את המשתמשים.


5. יצירת תוכן ארוך

יוטיוב נוטה לדרג גבוה יותר סרטונים ארוכים, אולי בשל העובדה שהם נתפסים כמקיפים יותר וככאלה שיכולים לתת מענה טוב יותר לשאילתא שביצע הגולש. זיכרו זאת בעת צילום הוידאו הבא שלכם.


אופטימיזציה לוידאו

לאחר שסיימתם לצלם ולהקליט את הסרטון, עליכם יהיה לפעול על מנת לשפר את הנראות שלו במנועי החיפוש השונים. הנה חלק מן הפעולות שתוכלו לבצע:


1. טיוב כותרת, תיאור, ותגים

כותרת הסרטון, התיאור שלו, ובתגים עליהם מתוייג הסרטון, הם מרכיבים חשובים שיכולים לעשות את ההבדל בין סרטון שיצפו בו גולשים רבים ובין כזה שישאר נטוש בערוץ שהקמתם. השקיעו זמן ומחשבה ביצירת הקופי המתאים שיסייע לגולשים לבחור בסרטון שלכם על פני אלו האחרים.


2. שימוש במילות המפתח כחלק בלתי נפרד מהסרטון

חשוב יהיה לשלב, הן באמצעות כתוביות, והן באמצעות קול, את מילות המפתח העיקריות כחלק בלתי נפרד מן התסריט. ליוטיוב יש כיום יכולות מוכחות באשר לניתוח קול ותמונה, וסביר יהיה להניח שהיכולות האלו רק תשתכללנה בהמשך.


3. כתוביות

שימוש בכתוביות יסייע לכם לא רק להנגיש את הסרטון לבעלי לקויות שונות, אלא גם למנוע החיפוש, להבין טוב יותר את התוכן שבו עוסק הסרטון. לכן, העלאת כתוביות תורמת לקידום האורגני של הסרטון ביוטיוב. תוכלו לעשות זאת, על ידי העלאת קובץ txt של כתוביות או לכתוב ממש בתוך פאנל הניהול ביוטיוב את הכתוביות.


הפצה

לאחר שסיימתם לבצע את מחקר מילות המפתח, לצלם סרטון איכותי, ולבצע אופטימיזציה, תאלצו כעת להשקיע משאבים בהפצה של הסרטון. ישנה שורה ארוכה של פעולות שבהן תוכלו לנקוט לשם כך: עודדו שיתופים ולייקים על הסרטונים שלכם, אפשרו ועודדו גולשים להצטרף לערוץ שלכם בעקבות הצפיה בסרטון, צרו רשימות השמעה והטמיעו אותן בערוץ, הפיצו את הבשורה באמצעות בלוגים ברשת ועוד. מומלץ לבצע את ההפצה ב-24 שעות הראשונות להעלאת הסרטון.

לסיכום

אם אתם מעוניינים להגדיל את החשיפה של העסק לקהל הגולשים הרלוונטי באמצעות תכנים מבוססי וידאו או כדי לייצר כסף מיוטיוב, דאגו לבצע מחקר מקדים מתאים, לייצר סרטונים איכותיים, לבצע בהם אופטימיזציה להצגה במנועי החיפוש, ולהפיץ אותם הערוצים הרלוונטיים. כמו כן, הקפידו לעודד את מעורבות הגולשים בסרטון.


784 צפיות0 תגובות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page