מדריך: איך להעלות ולקדם סרטונים ביוטיוב

עודכן: 19 בדצמ׳ 2020

רוצים להעלות סרטונים ליוטיוב כדי לייצר כסף מהאינטרנט? להגדיל את החשיפה לעסק שלכם ברשת? הנה מה שאתם צריכים לדעת על העלאה וקידום סרטונים במנוע החיפוש השני בגודלו בעולם.


לא מעט עסקים הבינו שכדי להגדיל בצורה ניכרת את החשיפה שלהם ברשת, כדאי יהיה להם לשקול לייצר תכנים מבוססי וידאו, ולהפיץ אותם ביוטיוב וברשתות חברתיות אחרות העומדות לרשותם. אחרים מרוויחים כסף מיוטיוב ע"י שיווק שותפים, פרסומות אדסנס, מכירת מוצרים וכדו'.


לצילום של סרטון איכותי ישנם לא מעט יתרונות, בטח ובטח כאשר מדובר בעסק שמוכר מוצרים או שירותים שקל הרבה יותר להדגים אותם באמצעות סרטון. וידאו שמצולם בצורה איכותית יכול לשפר באופן משמעותי את הסמכות של בית העסק בנישה שבה הוא פועל, לגרום ללקוחות לתת אמון בעסק ולהגדיל בצורה ניכרת את המכירות.


יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם (הראשון זה הבעלים שלה - גוגל), משתמשים בו למעלה מ -2 מיליארד משתמשים בחודש שצופים מדי יום במיליארד שעות של תכני וידאו (מקור: Youtube Press).

לכן יש גם קשר הדוק בין סרטונים ביוטיוב לבין קידום אורגני בגוגל– שכן נוכחות ביוטיוב מביאה יותר חשיפה ועוזרת גם לקדם את האתר במנוע החיפוש של גוגל.

שיווק ביוטיוב הוא אחד מן הערוצים המרכזיים העומדים לרשות בעל עסק המעוניין להפיץ תכנים מבוססי וידאו ברשת. בנוסף, מס' האנשים שמרוויחים עשרות אלפי דולרים ביוטיוב, גדל ב-50% בהשוואה לשנה הקודמת.

אולם, כמו כל ערוץ אחר, חשוב לעשות שימוש נכון בערוץ הזה, על מנת להשיג תוצאות טובות. אז מה כדאי לדעת לפני שמעלים סרטון ליוטיוב? המשיכו לקרוא.


מחקר מילות מפתח לוידאו

בדיוק כפי שנהוג לבצע מחקר מילות מפתח מעמיק כאשר מדובר בקידום תוכן מבוסס טקסט, כך נחוצה הפעולה הזאת גם כאשר מדובר בקידום תוכן מבוסס וידאו. כדי להבטיח שאתם משקיעים את המשאבים שלכם במקום שיוכל לייצר לכם ערך, כדאי יהיה לחפש את מילות המפתח הפופולריות ביותר שרמת התחרות עליהם היא נמוכה יחסית. באזורים האלו, תוכלו לייצר תוכן מעניין שידורג גבוה, אם רק תעבדו נכון. אם כן, איך מבצעים מחקר מילות מפתח איכותי?


1. יצירת מילות מפתח כבסיס למחקר

השלב הראשון הוא ליצור רשימת בסיס ממנה תיגזרנה יתר מילות המפתח במחקר. ביחרו במילות המפתח אשר מייצגות את החיפושים הכלליים והבסיסיים ביותר בנישה שלכם. תוכלו להיעזר בכלי מתכנן מילות המפתח של גוגל.


2. שימוש בהשלמה האוטומטית

השלב הבא הוא לעשות שימוש בשירות ההשלמה האוטומטית של גוגל ויוטיוב, על מנת ללמוד איך היה מצפה מנוע החיפוש שמילת המפתח תיראה. ההשלמה האוטומטית יכולה לספק גם אינדיקציה טובה למה מחפשים הגולשים.


3. מציאת הסרטונים הפופולריים בנישה

רוצים להעמיק את מחקר מילות המפתח שלכם? אין בעיה. פשוט מיצאו את הסרטונים הפופולריים בנישה ולימדו מהם. כדי לעשות זאת, מיינו את הסרטונים המופיעים בדף תוצאות החיפוש לפי מספר הצפיות בהם.

שיווק ביוטיוב


4. מדידת רמת התחרות

אחת השיטות באמצעותן תוכלו להעריך את מידת התחרות על מילות המפתח המסוימות שבחרתם היא באמצעות איתור מספר תוצאות החיפוש עבור החיפוש הספציפי שביצעתם. ככל שכמות החיפושים גדולה יותר, כך, בסבירות גבוהה, התחום הינו תחרותי יותר.


יצירת וידאו

הגענו לשלב של יצירת הוידאו. בשלב הזה, עליכם יהיה לעשות ככל שתוכלו על מנת להשאיר את הגולשים והצופים בוידאו זמן רב ככל האפשר באמצעות מרכיבי איכות שונים.


1. הגברת מעורבות הגולשים

מרכיב האיכות הראשון שבו תוכלו לעשות שימוש הוא הגברת מעורבות הגולשים. לשם כך, שלבו בסרטון, גם באמצעות קול, וגם באמצעים ויזואליים, קריאה לפעולה, כמו הרשמה לערוץ או