top of page

כסף מיוטיוב: כל מה שצריך לדעת

דרכים >> פעולות נוספות >> כסף מיוטיוב

איך מרוויחים כסף מיוטיוב

יוטיוב היא פלטפורמת הוידאו הגדולה ביותר בעולם והאתר השלישי הכי פופולרי באינטרנט (אחרי פייסבוק וגוגל). בכל דקה מועלים ליוטיוב 300 שעות של וידאו. העלאת סרטונים ויראלים ומושכים ולהצמיד להם פרסומות או להקים ערוץ לעסק קיים הן רק חלק מהאפשרויות להרוויח כסף מיוטיוב, באתר שאליו נכנסים מאות מיליונים של משתמשים מכל העולם.

דעו כי סרטונים ביוטיוב יכולים להוות הכנסה פאסיבית לכל דבר. כידוע, הכנסה פסיבית בהגדרתה היא הכנסה שנובעת מהעובדה שהכסף, אשכרה, עובד בשבילנו, ולא שאנחנו נעבוד עבור הכסף. אומנם הדרך לשבת רגל על רגל בחוף הים, בעוד הערוץ שלכם מכניס לכם כסף מצפיות כל חודש ארוכה, אבל עם התמדה, השקעה ויצירתיות, הדרך להכנסה פסיבית אינה כה רחוקה!

כסף על צפיות ביוטיוב

כל אחד יכול להעלות סרטון ליוטיוב בחינם, עוד היום. מדובר בהליך פשוט ומהיר, אשר לאחריו הסרטון שלכם יהיה זמין בפני כל אדם בעולם. כדי להרוויח כסף, יהיה עליכם להירשם למוניטזציה (פירוש: ייצור כסף מאפיק כלשהו) של ערוץ היוטיוב, אחר כך, תוכלו להטמיע פרסומות בסרטונים שהעלתם.

לא כל אחד יכול להפעיל את זה, יש דרישות מינימום להפעלת פרסומות ביוטיוב שהן:

 • 1,000 מנויים רשומים לערוץ.

 • 4,000 שעות צפייה ב-12 החודשים האחרונים.
   

איך מפעילים מוניטיזציה? היכנסו לערוץ היוטיוב, לחצו על Youtube Studio ובסרגל הצד הימני, רדו מעט למטה ולחצו על "מוניטיזציה".

רצוי להעלות סרטונים מושכים, ויראליים, מעניינים, חדשניים או כאלה שיתנו לצופה ערך מוסף כלשהו. זיכרו, כי הרווחים עומדים על כ- דולר וחצי על כל 1,000 צפיות. ברגע שיהיה לכם סרטון עם כמה עשרות אלפי צפיות, תתחילו להרוויח סכומים יפים. אם יהיו לכם כמה סרטונים, הסיכוי לרווחים גבוהים יותר עולה!

 
כסף מיוטיוב

איך לעשות כסף מיוטיוב - דרכים נוספות

 

ובכן ישנם המון דרכים להרוויח כסף מאתר ענקי כמו יוטיוב, נפרט לכם 3 דרכים עיקריות:

 1. הקמת ערוץ יוטיוב לעסק שלכם – לא יודעים איך לייצר לעסק שלכם יותר לקוחות? רוצים לפרסם את העסק בחינם? מומלץ להקים ערוץ יוטיוב לעסק שלכם ולהתחיל להעלות סרטונים מן העסק. לא צריך להיות עורך או צלם מקצועי כדי להתחיל. זה מוכח שסרטוני וידאו יוצרים יותר המרות מתמונות או טקסטים. לכן בהחלט שווה להתקדם לשם.

 2. תכניות שותפים- תוכלו להירשם לתכנית שותפים מסויימת ולאחר מכן להעלות סרטונים ליוטיוב על מנת לקדם את קישורי השותפים שלכם. פלטפורמה כמו יוטיוב, אליה נכנסים מיליוני משתמשים מדי יום, יכולה להוביל להרבה המרות ועסקאות דרך הלינקים שלכם.
  לדוגמא, ניתן להירשם לתכנית השותפים של איביי ולעשות סרטוני סקירת מוצר ואנבוקסינג למוצרים שהזמנתם. בתחתית הסרטון, יהיה קישור שותפים שלכם למוצר עצמו, כך שכל אדם שאהב את הסקירה שלכם, יוכל להזמין דרככם את המוצר ואתם תרוויחו על כך עמלה.

למי זה מתאים?

לכל אחד. זה כל היופי, כולנו יכולים לפתוח את הלפטופ ולהתחיל להעלות סרטונים מעניינים או לחילופין לערוך או להפיק סרטונים שימשכו הרבה צפיות. רק שימו לב, שאתם מעלים סרטונים השייכים לכם ואתם בעלי זכויות היוצרים לסרטון- אסור להעלות סרטונים של אנשים אחרים בהתאם לתקנון של יוטיוב.

איך מקבלים כסף מיוטיוב?

לאחר שמגיעים לרף של 400 ₪, גוגל שולחת לכם שיק הבייתה או מעבירה את הכסף בהעברה בנקאית לבקשתכם.

10 טיפים איך להעלות סרטונים ל- Youtube

 1. העלו רק סרטונים שהם שלכם, יוטיוב מאוד קשוחה בעניין הזה. זה תקף גם למוזיקת הרקע. אם אתם צריכים מוזיקת רקע, חפשו בגוגל אתרי מוזיקה המאפשרים שימוש חינמי במוזיקה שלהם.

 2. היו עקביים, אל תעלו סרטון אחד ותיעלמו. נהלו את ערוץ היוטיוב באופן שוטף והקפידו על העלאת תכנים חדשים באופן קבוע- משהו בסופו של דבר יתפוס!

 3. השתמשו בכותרת מושכת שתניע את המשתמש להקליק. מומלץ גם להוסיף (או לערוך בסרטונים הקיימים שלכם), את השנה הנוכחית. העין של המשתמש רצה למה שיותר עדכני ומתעלמת משנים ישנות ולא עדכניות.

 4. השתמשו במילות מפתח חזקות לתיאור הסרטון, כדי שיהיה קל יותר למצוא אתכם והוסיפו תיאור מעניין ומושך כדי שמשתמשים ירגישו שהם חייבים ללחוץ ולצפות. חזרו על מילות המפתח בכותרת ובתיאור – זה יקדם אתכם במנוע החיפוש של גוגל. לא לשכוח להוסיף גם תגיות לסרטון (משמאל לתיאור הסרטון).

 5. השתמשו גם בהאשטגים בתיאור, זה יקפיץ את החשיפה שלכם.

 6. כדי למשוך יותר צפיות, שתפו את הסרטונים שלכם בכל הרשתות החברתיות, ב-24 שעות הראשונות מהעלאת הסרטון, אל תתביישו.

 7. הקפידו לענות לשאלות של משתמשים על הסרטון שלכם ויצרו אינטרארקציה סביב הסרטונים. זה מעולה לקידום השיווקי של הסרטון.

 8. הקפידו ליצור עניין עוד בתחילת הסרטון, משהו שיגרה את הצופה להמשיך לצפות עד הסוף.

 9. הוסיפו כרטיסיות בסוף הסרטון, שיקשרו לסרטונים אחרים שלכם. דומה מאוד לקישורים פנימיים בין מאמרים בבלוג. זה מעלה את כמות הצפיות ונותן לכם ניקוד אצל גוגל.

 10. תמונה ממוזערת לתצוגת הסרטון בתוצאות החיפוש (youtube Thumbnails) - צרו תמונה ייחודית לתמונה הממוזערת של הסרטון. כך שאנשים ילחצו על הסרטון שלכם ולא על של אחרים. חשבו על זה, כאשר משתמש מקליד ביטוי מסויים ביוטיוב, מופיעות לו עשרות תוצאות של סרטונים. נסו ליצור תמונה מושכת ומסקרנת שתעודד אותו ללחוץ עליכם. ניתן ליצור תמונה כזו גם באתר קאנבה, שם יש טמפלטים רבים בדיוק למטרה זו.

דוגמא לתמונה ממוזערת מושכת

 
תמונות ממוזערות ביוטיוב.png

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

bottom of page