top of page

AIR BNB - שירות השכרות דירות עולמי.

מה הרעיון?

Airbnb הוקמה בשנת 2008 ע"י שני חברים מסאן פרנסיסקו שהשכירו חדר בדירה שלהם על מנת לעמוד בהוצאות החודשיות. כיום מדובר באתר השכרת הדירות הגדול ביותר בעולם. תיירים רבים כבר מבינים שאין צורך להזמין מלון במחיר מוגזם וניתן להסתפק בהשכרת דירה כדי לחסוך הרבה כסף. גם בארץ התחום החל לפרוח, עם מעל 10,000 דירות להשכרה באתר. לאחרונה האתר הוסיף פיצ'ר חדש – אירוח פעילויות. משיעור גלישה בים ועד רכיבה על סוסים, באתר תוכלו ליהנות מפעילויות או ליצור פעילויות בתשלום ולהרוויח כסף.

איך להרוויח כסף מ- AIRBNB ?

אתר AIRBNB מספק מספר אפשרויות בהן אנחנו יכולים להפיק רווחים:

 1. השכירו דירה שבבעלותכם: אם אתם גרים במושב או ישוב ויש לכם יחידה פנויה, או חדר פנוי (גם בעיר) למה שלא תעלו אותו להשכרה באתר? בנוסף, אנשים רבים משכירים את בתיהם כאשר הם יוצאים לחופשה בעצמם. תחשבו על זה, אתם יורדים לאילת לסופ"ש או טסים לחו"ל, כשבזמן הזה הבית שלכם ריק, לא חבל? השכירו את הדירה שלכם באתר ואולי אף תחזירו את עלות החופשה או לפחות תכסו את המינוס בבנק😉.
   

 2. השכירו דירה שאינה בבעלותכם: במקרים רבים קורה שאנו לא תמיד נמצאים בדירה שאנחנו שוכרים, במיוחד בסופי שבוע כאשר חוזרים לבית של ההורים. זה בדיוק הזמן להשכיר את הדירה במחיר מוזל, מה יש לכם להפסיד? הרי להעלות את הדירה לאתר לא עולה כסף. תוכלו להשכיר את הדירה לסופ"ש בעבור כמה מאות שקלים ולהחזיר את ההוצאות החודשיות, בדיוק כמו שהסטודנטים שהקימו את Airbnb עשו. עם זאת, חשוב לוודא כי חוזה השכירות עם בעל הדירה מאפשר לכם להשכיר את הדירה לצד שלישי. אם לא, כדאי מאוד לאשר את הנושא עם בעל הדירה טרם השכרת הדירה ב- AIRBNB.
   

 3. הקימו עסק להשכרת דירות ב-AIRBNB: תופתעו לגלות כי אנשים רבים הפכו את שירות השכרת הדירות של AIRBNB לעסק רווחי של ממש. איך הם עושים את זה? הם שוכרים דירה מסוימת, למשל בתל אביב וסוגרים עם בעל הדירה כי ניתן יהיה להשכיר את הנכס לצד ג'. אם שכירות בתל אביב עולה 5,000 ₪ בממוצע, הם משכירים את הדירה ב-250-300 ₪ (לפעמים יותר) ללילה ב-AIRBNB. תעשו את החישוב בעצמכם, אין ספק שזה מגיע לרווח עצום! ( 300 ₪ X 30 לילות = 9,000 ₪). אז נכון, לא תמיד תצליחו להשכיר את הדירה כל לילה, אך גם על זה ניתן להתגבר. ישראלי מתל אביב, שכר 2 דירות, כאשר אחת מהם מושכרת הוא מתגורר בדירה השנייה ולהיפך. כך שבסופו של דבר, לא רק שהוא מכסה את עלויות השכירות הוא גם מרוויח 2,500 ₪ בחודש מכך.

להעלות דירה לאירביאנבי

מס' טיפים על איך להשכיר דירה ב- AIRBNB :

 1. בעל הבית: אם אתם רוצים להעלות לאתר דירה בה אתם גרים בשכירות, ודאו היטב כי מותר לכם להשכיר את הדירה לצד ג' מבחינה חוקית.

 2. ביטוח: דעו כי AIRBNB מבטחת את כל הנכסים המושכרים באתר עד לגובה של מיליון דולר. כך שאפשר להסיר דאגה מלבכם שמא התייר שהכנסתם לביתכם ישחית ויהרוס את הנכס. עם זאת, חשוב לדעת כי AIRBNB לא מבטחת את כל תכולת הדירה או מבטחת אותם חלקית, כגון-  תכשיטים, יצירות אמנות אוספים וכו'. לכן רצוי כי טרם השכרת הדירה, אספו את החפצים יקרי הערך שלכם איתכם. ניתן לקרוא בפירוט על כך כאן- https://www.airbnb.com/guarantee

 3. תמונות: העלו לאתר כמה שיותר תמונות של הנכס, מבפנים ומבחוץ, את הנוף, את המטבח, את חדרי השינה וכו'. כל לקוח מעוניין לראות טוב טוב את הנכס לפני שהוא מזמין אותו. אל תסתירו דברים וגלו הכל, אתם לא רוצים שאחר כך הלקוח ישאיר לכם פידבק שלילי.

 4. מחיר תחרותי: מומלץ להיעזר ב- Airbnb בקביעת המחיר. בשלבי העלאת הנכס, אירביאנבי תמליץ לכם איזה מחיר כדאי להשכיר את הדירה, בהתאם למיקום, הביקוש וההיצע והיסטוריית ההשכרות באתר.

 5. הדברים הקטנים עושים את ההבדל: אז נכון אתם לא מלון או צימר, אבל בעלות מינימלית של כמה עשרות שקלים תוכלו להותיר רושם רב על האורחים שלכם, אשר לבסוף יפרגנו לכם בפידבקים אוהדים. מה למשל? השאירו שוקולדים או פירות בסלסלה בשולחן המרכזי, או אולי ארוחת בוקר קטנה, כרטיסיה לתחבורה ציבורית או מפה של האזור עם הצעות אטרקציה מעניינות. המחווה הקטנה הזו יכולה להוסיף לכם המון ולתת ערך רב לאורח.

כתבנו גם מס' טיפים להעלאת דירה ל- Airbnb בבלוג שלנו.

שורה תחתונה:

מדובר בתעשייה פורחת אשר לא מפסיקה להפתיע, עם נתונים ורווחים עצומים (בסוף שנת 2015, שווי החברה נמדד ב- 10 מיליארד דולר). כל אחד יכול להצטרף ולנסות להרוויח כסף מהבית. בין אם ע"י השכרת הדירה שלכם או ע"י יצירת פעילויות מעניינות אשר אנשים מוכנים לשלם בעדם כסף. יצירתיות היא שם המשחק.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

bottom of page