top of page

איך להעלות דירה ל- Airbnb: המדריך המלא ל- 2021

עודכן: 6 בפבר׳ 2022

אירביאנבי, חדרה לשוק והזמינה כל אחד ואחד מכם לבוא ולהעלות את הדירה או החדר שלו להשכרה ולהתחיל להרוויח הכנסה נוספת ואפילו עיקרית. הנה המדריך המלא איך להשכיר דירה ב- airbnb.

איך להעלות דירה ל- AIRBNB

מהפכת השכרת הדירות לטווח קצר התקדמה משמעותית לאחרונה ופגעה אף ברווחיהם של בעלי המלונות שנהנו במשך שנים מדומיננטיות בענף התיירות. חלוצת התחום, אירביאנבי, טלטלה את השוק ובאמצעות טרנד הכלכלה השיתופית והקידמה הטכנולוגית שלה, איפשרה לכל תייר ומטייל ליהנות מלינה ברמה נאותה במחיר נמוך יותר משל מלון.

מה זה אירביאנבי?

אירביאנבי היא פלטפורמה בה כל אחד מאיתנו יכול להעלות דירה להשכרה ללילה אחד, שבוע או חודש שלם ולייצר כסף מהבית. כאשר מנגד כל מטייל בארץ או בעולם יכול להשכיר את הדירה ולשלם לכם כסף.

נכון לשנת 2020, יש 7 מיליון נכסים להשכרה באתר אירביאנבי ביותר מ- 220 מדינות בעולם. בכל לילה נתון יש 2 מיליון מטיילים שישנים הערב בדירה שהשכירו ב- Airbnb ביותר מ- 100 אלף ערים בעולם(מתוך: Airbnb Facts). רק בתל אביב יש מעל 9,150 דירות, המהווים 3.4% מכלל הדירות בעיר (שזה פי 7 מניו יורק).

איך להעלות דירה ל- Airbnb

להעלות דירה לאירביאנבי זה הליך פשוט ומהיר, שכן הפלטפורמה הזו כל כולה בנויה על נוחות למשתמש ועל כן, כל התהליך מוסבר בצורה מאוד נעימה. במאי 2019, Airbnb אף תירגמו את האתר לעברית מלאה, כך שההליך ניהיה עוד יותר פשוט.

ישראלים רבים בוחרים להעלות את דירתם הנוספת, או את הקיימת כאשר הם לא נמצאים בה לזמן מסוים (חופשה, חזרה להורים משבוע סטודנטיאלי וכו'), כדי לייצר כסף מאירביאנבי. לפעמים גם חדר בתוך הדירה שהם נמצאים בה ויש כאלה שמציעים גם את המרפסת או את גג הבניין (בעיקר בתל אביב כמובן).אז מוכנים, הנה המדריך המלא איך להשכיר חדר או דירה באתר Airbnb ולייצר לעצמכם הכנסה נוספת מהאינטרנט, תוך שאתם שומרים על הדירה שלכם.

1. הרשמה לאתר ורישום הנכס להשכרה ב- AIRBNB

היכנסו ל-איר-ביאנבי כאן ולחצו על "אני רוצה להתחיל".

במידה ואינכם רשומים כבר לענקית ההשכרות, תצטרכו תחילה להירשם באמצעות חשבון הפייסבוק או הג'ימייל ולהעלות את תעודת הזיהוי שלכם לאתר, כמו כל משתמש רשום באירביאנבי (זה לא חובה, אך מאוד רצוי).

סוג נכס להשכרה באתר AIRBNB

אירביאנבי מבוססת על שקיפות ואמון בין המשתמשים ולכן אי העלאת אמצעי זיהוי מוריד את דרוגכם ומעלה את החשד של האורחים.

כעת תצטרכו לבחור את הקטגוריה וסוג הנכס ולהתחיל למלא פרטים בסיסיים על הנכס שאתם רוצים להשכיר.

למשל, האם מדובר בחדר שינה בתוך דירת שותפים, כמה אורחים יכולים לשהות, איזה חלקים בנכס משותפים ואיזה פרטיים שאתם לא רוצים שהאורחים יתקרבו, וכו' וכו'. אירביאנבי ממש מדריכה אתכם יד ביד ומסבירה על כל אופציה בצורה מפורטת ובעברית.


ניגע במס' דברים חשובים:

 1. כתובת הנכס: יש למלא את הכתובת המדויקת. אין לכם מה לדאוג, היא תיחשף רק בפני מי שהזמין וביצע תשלום.

 2. פרטיות: זכרו שהאורח יהיה חשוף לכל חלק בבית ולכן אם תרצו שהאורח לא יתקרב לחדר מסוים הגדירו זאת בהליך הרישום.

 3. דיוק: נסו להיות מדויקים ככל האפשר ואל תציעו משהו שאין לכם כדי למשוך דיירים. אם הצעתם שירות כלשהו כמו מייבש כביסה או כניסה פרטית לדירה ודייר יגיע וידווח שזה לא נכון, הדירוג שלכם באתר יירד ויכול להיות שאירביאנבי תמחק את הנכס שלכם מהאתר.

 4. שירותים נוספים: נסו להציע כמה שיותר שירותים נפוצים שגם ככה יש לכם או עלותם נמוכה מאוד. אנו מתכוונים ל- Wifi(חובה בכל דירת AIRBNB כנראה), מזגן, מצעים, כריות, מגבות, מס' גלילי נייר טואלט וכו'.

פרטים נוספים על העלאת דירה ל- AIRBNB

2. 6 טיפים להעלאת תמונות הדירה ל- AIRBNB

 • מס' התמונות: נסו להעלות כמה שיותר תמונות איכותיות, כאשר הכי טוב זה לפחות 10 תמונות.

 • איכות תמונה: רצוי לצלם עם מצלמה טובה ובמידה ואין, עם סמאטרפון מתקדם. תמונות הם הדבר הראשון שהגולשים רואים והם הדרך הטובה ביותר לשכנע אותם להשכיר דווקא את הנכס שלכם.

 • כיתוב לתמונה: רצוי להוסיף כותרות לתמונות שלכם כדי לספק להם הקשר ולספר לאורחים מה יקבלו. למשל, תמונה של חדר הרחצה ולציין "חדר הרחצה: אנו מוודאים שהמקלחת והשירותים נקיים עבורכם".

 • גודל תמונה: הגודל המיטבי להעלאת תמונה לפי AIRBNB הוא ברזולוציה של 1024X683 פיקסלים ורצוי שתהיה כמה שיותר רחבה. אבל זה לא חובה.

 • תאורה וניקיון: הקפידו לצלם בתאורת יום וכשהנכס נקי ומסודר יפה. מיטה מסודרת עם מצעים, חדר רחצה מבריק, מטבח מסודר ופרחים באגרטל הם רק חלק מהדברים שכדאי לוודא לפני שמצלמים את הנכס. אל תצלמו את הכביסה המלוכלכת שלכם ;)

 • סדר התמונות: מקמו את שלושת התמונות הכי טובות ראשונות בסדר, כי הן אלו שמוצגות ראשונות (עוד בתוצאות החיפוש) ואשר ישכנעו את הגולש האם ללחוץ על המודעה שלכם או לעבור להבאה.

3. כתיבת תיאור לנכס

תיאור הנכס חשוב כדי למשוך את הקוראים אחרי שלחצו על המודעה. נסו לחשוב מה מייחד את הנכס שלכם. למה מכל הדירות, כדאי לגולשים להשכיר דווקא את שלכם.

 • אנגלית: Airbnb זה אתר בינלאומי שפונה למשתמשים מכל העולם, לכן רצוי ואפילו חייב לכתוב את התיאור באנגלית.

העלאת דירה ל- AIRBNB
 • מילוי כל הפרטים: הקפידו להשלים במפורט את כל שדות המילוי ש- AIRBNB מציעה, הם יודעים הכי טוב מה אנשים מחפשים והקפדה על כך תדרג את הנכס שלכם גבוה יותר בתוצאות החיפוש של האתר.

 • שירותים בתשלום: תוכלו לפרט שירותים שאתם מספקים בתשלום מוזל למתארחים, למשל הסעה משדה התעופה, השכרת אופניים\קורקינט, טיולים מודרכים באזור וכו'.

 • ייחודיות: ספרו על שירותים שאתם מספקים בנכס או דברים מיוחדים נוספים שקיימים בו ומבליטים אותו ביחס לאחרים. למשל, חנייה חינם או נוף מדהים מהחלון, מפת האזור, מכונת כביסה או אולי אופניים חינם לשימוש האורח וכו'.

 • נראות ותכליתיות: אל תלאו בפרטים וחפירות ונסו לכתוב משפטים קצרים. יש הרבה היצע של דירות באירביאנבי, ולכן משפטים מהירים שיכבשו את הקורא, יניעו אותו מהר יותר להשכיר את הנכס מאשר משפטים ותיאורים שלא נגמרים.

 • חסם כתיבה: לא עולה לכם שום רעיון מה לרשום? בדקו מה אנשים אחרים כתבו באזור הנכס שלכם, באזורים אחרים בארץ ובאזורים בחו"ל ושאבו רעיונות מכך.

לא כל כך קשור, אבל אולי יענייך אותך: השקעה בקריפטו - 7 טיפים שכדאי ליישם

4. כתיבת שם לנכס

השם זה הדבר הראשון שהגולשים רואים ביחד עם התמונה של הנכס ולכן כדאי לחשוב טוב מה אתם רוצים לכתוב שם.

הנה 4 טיפים לכתיבת שם הנכס:

 1. זכרו שאתם פונים לקהל בינלאומי ולכן שם הנכס צריך להיות בשפה האנגלית.

 2. לא עולה לכם שם מתאים? שאבו השראה מדירות אחרות ב-AIRBNB.

 3. עיינו שוב ביתרונות שכתבתם ולמה כדאי להשכיר את הנכס שלכם ונסו לחשוב על כמה מילים שמסכמות את הכל.

 4. הנה מס' דוגמאות לשמות נכסים:

 • אם הנכס נמצא במקום מרכזי כלשהו בעיר, כתבו את זה. למשל אם הדירה נמצאת על כיכר דיזינגוף בתל אביב (או לידו), כותרת טובה יכולה להיות - "Peaceful Luxury Apartment close to Dizengoff Square"

 • אם הנכס נמצא ליד הים - זה יהיה "פשע" לא לציין את זה בשם הנכס. למשל - Natanya Sea view private room & bathroom

 • אם הנכס נמצא ליד ארטקציה מרכזית או איזשהו אתר ייחודי בעירכם, אל תתביישו וציינו זאת. למשל- Jersualem Gorgeous Boutique - Holy Sites View + Walking

 • אם הנכס נמצא באזור המרכזי בעיר ליד איפה שכל הברים\אטרקציות\ מסעדות וכו', ציינו את זה. למשל - Cozy Apartment In the Heart of Beer-sheva

 • אם אין למיקום של הנכס ייחודיות כלשהי, זה הזמן למצוא את היהלום שבנכס שלכם. זה יכול להיות, מרפסת גדולה, מעלה גג, אוויר בריזה מושלם, ערסל בחדר, ג'קוזי, תאורה מיוחדת, צמחייה עשירה, חיות שונות.

5. קביעת המועדים הפנויים להשכרה

אז אחרי שסיימנו עם התיאור והתמונות, הגיע הזמן לקבוע מתי אתם רוצים שהנכס שלכם יהיה פנוי להשכרה. המערכת של Airbnb מאוד חכמה, תצטרכו לענות על מס' שאלות והמערכת תכווין אתכם בדיוק כיצד לקבוע את המועדים להשכרת הנכס. תוכלו לקבלו מועדים ספציפיים להשכרה, כמה זמן שיודיעו לכם מראש וכו'.

6. איך לקבוע מחיר להשכרת דירה באירביאנבי

ציינו כבר שהמערכת של AIRBNB חכמה? אז זה כל כך נכון. המערכת למדה וממשיכה ללמוד כל הזמן את המחירים בשוק ההשכרות, כמה אנשים מוכנים לשלם, באיזה מועדים, אירועים שונים שחלים בשנה, חגים וכו' ומציעה לכם תמחורים מומלצים לנכס.

1. אתם לא חייבים להשתמש בהמלצות של AIRBNB, ולקבוע מחיר משלכם כמובן, אך רצוי לסמוך על ענקית ההשכרות אם אתם רוצים להרוויח.

תמחור דירה להשכרה ב- AIRBNB

2. לאחר שקבעתם מחיר, AIRBNB תציע לכם גם את האפשרות לתת 20% הנחה נוספים ל-3 השוכרים הראשונים כדי לזכות בחשיפה רחבה יותר באתר באתר (פי 3.5) - אין חובה לעשות זאת וזה נתון להחלטתכם הבלעדית.

טיפ נוסף: אם בחרתם שלא לתת את 20% ההנחה, כן רצוי לחזור אחורה ולהוריד כ-5% מהמחיר שתמחרתם כדי למשוך שוכרים ראשונים ולצבור קצת פידבקים חיובים.

3. הפלטפורמה תציע לכם לתת הנחות לשוכרים שישהו יותר מלילה אחד בנכס. אין ספק שמומלץ לתת הנחה נוספת כדי שהנכס יהיה מושכר כמה שיותר וכאשר אותו שוכר ממשיך לשכור זה יותר נוח לכם מאדם חדש שמגיע בכל פעם.

זכרו שמתוך המחיר שתקבעו, AIRBNB גובה עמלה בסך 3% אז קחו זאת בחשבון בתמחור.


זהו! העלו את הנכס שלכם והמתינו להזמנה הראשונה 🎉🎈🎉🎊

שירות הלקוחות של אירביאנבי פועל כמעט 24/7 וזמינים לשאלות ובעיות והאתר מבטיח אחריות לנכס עד סכום של 3,500,000 מיליון ש"ח. בנוסף הם מבטיחים שאם הזמנה כלשהי מעוררת בכם חשד או חוסר ביטחון, תוכלו לבטלה ללא קנס.

אירביאנבי הביאה בשורה חדשה לעולם וחיברה את כולנו לתיירות המקומית והבינלאומית. למעשה כולנו יכולים להיות מעין שגרירים ומארחים לתיירים מכל העולם ולהרוויח על זה כסף.

רוצים להתחיל להשכיר באירביאנבי? אתם כבר משכירים דירה באירביאנבי לתיירים?

נשמח לתגובתכם כאן למטה.

1,548 צפיות

Comments


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page