מחפש משרד להשכרה מבלי להידפק? אל תפספס את 15 הטיפים שלנו

עודכן: 13 בפבר׳

העסק העצמאי שלכם מתפתח והתחלתם בחיפוש אחר משרד להשכרה שיתאים לצרכים שלכם? הגעתם למקום הנכון, במאמר הבא נפרוט 15 טיפים לבחירת משרדים להשכרה או חלל עבודה שיצעיד את העסק והעצמאיות הכלכלית שלכם קדימה. מוכנים?

מחפשים משרדים להשכרה

בחירת משרד להשכרה או חלל עבודה לעסק שלנו, מהווה נקודת מפנה חשובה ומרגשת בהתפתחות העסקית של כל עצמאי. עלינו לוודא שנבחר מקום שיאפשר לנו להתפתח, לצמוח וכזה שיעניק לנו גם כלים לקידום העסק בדרך להצלחה כלכלית.

לכן, לבחור "סתם" משרד או מה שהכי זול יכול להיות טעות פטאלית, שבטווח הקצר לא תפגע לנו בכיס, אך כמעט בוודאות תפגע בנו בטווח הארוך יותר.


בדרך להחלטה שכזו, החלטנו להרים מאמר שיסקור 15 טיפים שיעזרו לכם לסנן בין המגוון העצום של משרדים להשכרה היום ולבחור את המקום שיסייע לכם לעבוד בצורה הטובה ביותר. אז בין אם פתחתם עוסק מורשה ואתם מחפשים משרד, או שיש לכם חברה בע"מ ואתם מחפשים לשדרג את המשרד הקיים, או שמא אתם פרילנסרים שנותנים שירותים מרחוק, הטיפים הללו יוכלו לסייע לכם בתחילת הדרך.


1. האם אתם בכלל צריכים להשכיר משרד

בעבר, כמעט תמיד בעל עסק היה חייב להשכיר משרד כדי להביא לקוחות ולמכור יותר. כיום, בעידן הגלובלי והאינטרנטי ובייחוד נוכח נגיף הקורונה, לא תמיד חייב להשכיר משרד קבוע כדי לפגוש לקוח פוטנציאלי או כדי לנהל עסק מניב רווחים. הכל תלוי באופי העסק שלכם. הנדל"ן המסחרי והאופי התעסוקתי שינו פניהם ב-10 השנים האחרונות, כך שלכל יזם או עצמאי יכול להתאים סוג משרד שונה. יש יזם שיספיק לו משרד בבית, עצמאי שצריך מקום לעבוד ממנו בחללי עבודה משותפים או בעל עסק שצריך משרד במגדל מסחרי. עליכם להגדיר היכן העסק שלכם יעבוד ויתפקד בצורה הטובה ביותר ובהתאם לכך להשכיר מקום מתאים.2. בחרו מקום שקרוב לשותפים שלך\העובדים שלך

אם החלטתם שאתם חייבים משרד עבודה מוגדר לעסק, אז המיקום הגיאוגרפי בהחלט מהווה שיקול מרכזי בבחירת משרד להשכרה. ודאו שהבחירה היא במקום שקרוב גם לעובדים או השותפים שלכם. אם אין לכם שותפים\עובדים, אבל אתם כן צופים התפתחות – בחרו מקום שבמרכז העניינים לתפעול קשרים עסקיים פוטנציאליים.

3. בדקו אם הגישה למשרד נגישה ונוחה

מתישהו, הקורונה תיגמר. עלינו לבחור מקום שנגיש בעבור הלקוחות הקיימים או העתידיים. על כן רצוי לחשוב על חלל עבודה שנמצא באזור נגיש לאוכלוסייה, שקל למצוא אותו עם מקומות חנייה, תחבורה ציבורית וגישה נוחה להגעה. אם במסגרת העסק, יוצא שאתם כלל לא נדרשים להיפגש פיזית עם לקוחות, בחנו אפשרות להשכיר משרד שלא בהכרח במרכז העיר – לרוב מחירו יהיה זול יותר משמעותית.

4. ערכו תקציב שנתי קפדני בנוגע לעלויות המשרד

אז אחרי בחירת המיקום, כנראה שהשיקול השני הוא המחיר. אל תרוצו לבחור מה שהכי יקר והכי נחשב ומה שיכול ויגרום לכם להיכנס לחובות גדולים מדי עוד לפני שהתחלתם בפעילות העסקית. לפני שאתם מתחילים לחפש, צמצמו את התקציב שיאפשר לכם להתנהל בהמשך.

5. יש מקום במשרד לפגישות

אז מלבד מקום לעצמנו, צריך לוודא שיש מקום נעים להביא לקוחות לצורך פגישות, אם יש לכם זרם שוטף של לקוחות אולי צריך גם חדר המתנה. אם מדובר על לקוח פעם בחודש או פעם בשבוע, אולי כלל אין צורך בכך, וכדאי להשכיר חדר ישיבות באופן חד פעמי או להיפגש בבית קפה\מסעדה. בנוסף, אם יש לכם שותפים או צוות עובדים, רצוי שיהיה מקום לישיבות צוות.

חלל עבודה להשכרה

6. אל תשכחו את ההוצאות הנוספות של אחזקת משרד

ישנם המון הוצאות נוספות הקשורות להשכרת משרד, אותם אסור לשכוח ולכלול אותם בתקציב של המשרד שלכם. דמי השכירות הם רק חלק אחד בפאזל העלויות. למשל עליכם לצרף לתקציב את מחיר הארנונה בגין המשרד, חשמל, מים (אם הוא בכלל מחובר לשירותים הללו), שירותי ניקיון, אינטרנט ותקשורת, ריהוט, ציוד משרדי וכו'.


קשור: מחפשים משרדים להשכרה שמציעים את כל ההוצאות של אחזקת משרד בחבילה אחת?

7. וודאו שחוזה השכירות שלכם תקני

דאגו לבדוק את חוזה השכירות לעומק וב