שיווק דיגיטלי לעסקים: 4 שירותים שכל אחד חייב בעסק שלו

עודכן: 18 בדצמ׳ 2021

כל עסק רוצה להיות נוכח באינטרנט, שכן מדובר על פוטנציאל חשיפה רחב היקף. איך מתחילים? הנה 4 פתרונות דיגיטליים לעסקים שרוצים לקחת את העסק שלהם קדימה ולא יודעים מאיפה להתחיל.

שיווק דיגיטלי לעסקים

שוק הפרילנסרים בארץ ובעולם צומח מדי שנה בעשרות אחוזים. נגיף הקורונה והשלכותיו על המשק, אף הם סייעו לצמיחה של שוק זה והפלטפורמות העיקריות המספקות שירותים אלו כגון Fiverr ו- Upwork משגשגות. לא נראה שזה עוצר, גם ביום שאחרי הקורונה, הענף ממשיך לצמוח.


שיווק דיגיטלי לעסקים

יותר ויותר אנשים ובעלי עסקים, מעדיפים להשתמש בשירותי פרילאנס מרחוק לצורך שיווק דיגיטלי לעסק שלהם. ההגנה של הפלטפורמה מפני נותני שירותים גרועים והאחריות לקונים על הכסף שלהם, גם היא תורמת לתחושת הביטחון בקרב ישראלים המזמינים שירותים אלו.


בכתבה הבאה הכנו רשימה של 4 פתרונות דיגיטליים לעסקים שרוצים לבסס נוכחות אינטרנטית בהצלחה. מבניית אתרים ועד הפקת סרטון תדמית (בהמשך נשדרג ונוסיף שירותים חדשים בכל עת).

לאורך המאמר אספנו מידע בנוגע לכל שירות, המלצות על נותני שירותים ספציפיים שיצא לנו לעבוד עימם, וכללי זהירות שיסייעו לכם לצלוח את זה בהצלחה.


1. בניית אתר לעסק

כמעט כל עסק צריך היום אתר אינטרנט פעיל. רוב הלקוחות והמשתמשים לפני בואם לרכוש שירות או מוצר, עושים גוגל קצר כדי לבדוק את הנוכחות הדיגיטלית של המקום ממנו הם שוקלים לרכוש. ברור מאליו, כי עסק ללא אתר, ישירות מוריד את הסיכויים שלקוח יבצע רכישה. לכן אחד הצעדים הראשונים במעבר לדיגיטל, הוא פרסום העסק בגוגל.


מה גם שבאמצעות אתר, בעל העסק יכול להגדיל את החשיפה שלו בפני לקוחות פוטנציאלים נוספים. כמו כן, נפתחות אפשרויות חדשות כמו למכור באונליין שירותים או מוצרים שבעל העסק מייצר. בעקבות המעבר לדיגיטל, בעל העסק יכול גם לבנות מוצרים\שירותים חדשים שיוכל למכור דרך האתר. גנן למשל, יוכל למכור קורסים דיגטליים לגידול צמחים בבית (חפשו בגוגל, יש כבר כמה כאלה). עו"ד יוכל למכור מכתבי התראה אונליין. מורה פרטי יוכל להעביר סדנאות בזום בתחומו או למכור סרטוני הדרכה דיגיטליים או חוברות הדרכה להורדה.

תקרת הזכוכית נשברת כאשר מתפתחים לדיגיטל, שם היצירתיות והחופש ליצור הן שקובעים את הכללים.בעיות בהקמת אתר מרחוק

הבעייתיות העומדת בפני רוב בעלי העסקים שציינו כדוגמא, היא התהיות והשאלות שעולות בפניהם באופן מיידי:

 1. איך מתחילים?

 2. איך לבנות אתר בלי ידע טכני בתחום הזה?

 3. איך לחבר תשלום אונליין וסליקת אשראי?

 4. איך לשווק את עצמנו בדיגיטל?

 5. ועוד מיליון ואחד שאלות.

בצער רב, מרבית העסקים יוותרו כבר בשלב הזה, מבלי להבין שתוך מס' דקות של הבנה הם יכולים להתגבר על כל הבעיות הללו.


איך פותרים את הבעיות האלה

מבחינתנו, אלו התשובות לשאלות ששאלנו:

 1. בכתיבת התכנית בקווים כלליים, הגדרת הפוטנציאל ויציאה לדרך. מפה זה שאלה של זמן ותקציב של כל אחד.

 2. לומדים לבד בעזרת מגוון המידע והפלטפורמות הפשוטות באינטרנט. למי שאין את הזמן, יכול לשלם לבעל מקצוע שיעשה את זה עבורו. בפייבר יש אלפים כאלו, שמציעים את זה במחירים מדהימים ומספקים תמורה מעולה למחיר.

 3. ראה סעיף 2.

 4. ראה סעיף 3. ישנם עשרות מדריכים חינמיים בתחום הזה, כמו גם נותני שירותים בתשלום. הכל שאלה של רצון והתמדה שלכם.

טיפים למציאת פרילנסר לבניית אתרים בפייבר

במאמר הזה, התרכזנו באפשרות של העסקת פרילנסר מרחוק בפייבר, לצורך הקמת האתר ולכן ניתן מס' טיפים שכדאי לדעת לצורך כך:

 1. סינון - סננו ובחרו מוכרים רק עם פידבקים חיוביים רבים.

 2. השתמשו בצ'ט - צ'וטטו עם מוכרים וספרו להם על הפרוייקט שלכם, מ