top of page
  • תמונת הסופר/תAdmin

המרת טקסט לדיבור: איך להפוך תוכן טקסט לאודיו בעזרת AI?

עודכן: 18 בינו׳ 2023

יותר ויותר משתמשים מעדיפים לצרוך תוכן אודיו וגוגל שמה לב לזה.


רוצים להמיר את הטקסט באתר לדיבור ושמע?


רוצים לאפשר לעוקבים שלכם לשמוע את התוכן כאודיו? כך תעשו את זה בקלות.המרת טקסט לדיבור: למה להנגיש תוכן כתוב כאודיו

ככל שהשנים עוברות אנו מגלים שהחברה עושה שינויים בכל מה שקשור לצריכת התוכן בדיגיטל. אם בעבר התוכן הכתוב היה שולט, התמונות התחילו לתפוס יותר נפח. לאחר מכן, הגיע תורם של הגיפים. אחרי זה התעוררו הסרטונים וקטעי הוידאו השונים שהחלו לצפור מאות מיליוני צפיות וכך בהתאם גם הפלטפורמות החברתיות התאימו את עצמם (טיקטוק, אינסטגרם עם הרילז, יוטיוב עם השורטס וכו'). ועכשיו בשנים האחרונות תוכן האודיו החל לתפוס תאוצה.

כפי שאנחנו רואים את זה יש 4 יתרונות מרכזיים לייצר תוכן אודיו:

  • גוגל מתחילה לתעדף אתרים שמנגישים תוכן בצורות שונות, כמו אודיו (כתבנו על זה כאן), ולכן תדרג אתכם גבוה יותר.

  • שיווק באפיק נוסף בעלות יחסית מינימלית.

  • הגברת הטראסט והקרבה למשתמשים ולקוחות פוטנציאלים.

  • נגיש יותר - תוכן האודיו נגיש יותר לצריכה, אפשר להאזין בזמן נהיגה ברכב, המתנה בתור ועוד.

  • למשתמשים קל יותר לצרוך תוכן אודיו - למשתמש קל יותר לשמוע מאשר לקרוא טקסט ארוך, הוא פחות מאמץ את העיניים. ניתן גם לראות ששחקניות גדולות כמו מאקו, ישראל היום, וואינט וכו', החלו לקריין את הכתבות שלהם ולכן אפשר לראות שמדובר במגמה שתגדל.צמיחת המגמה של תוכן הַשֵּׁמַע

הפודקאסטים הם תוכן סופר נצרך בארץ ובעולם. נכון לשנת 2021 ישנם 2 מיליון פודקאסטים בעולם. רק שתבינו, בשנת 2018 היו בסה"כ 500,000 בלבד. כלומר מדובר בצמיחה של 400% ב-3 שנים (מקור: Obelo). בישראל, לפי נתונים אחרונים שפורסמו בשנת 2020, שליש מהישראלים מאזינים לפודקאסט והמספרים הללו צפויים לעלות (מקור: דה מרקר).הנגשת תוכן כתוב באתר לאודיו בעזרת טכנולוגיית AI

אז אם יש לכם הרבה תוכן כתוב, ואתם רוצים להציג אותו כקבצי שמע כדי שיוזרים יוכלו לצרוך את התוכן שלכם בקלות, הקראת הטקסט בעזרת כלי בינה מלאכותית הוא פתרון יעיל במיוחד.


איך עושים את זה?

לאחר שבדקנו מס' כלים, חלקם בחינם וחלקם בתשלום, הגענו לכלי בשם Play.ht, שסיפק את התמורה הטובה ביותר עבור המחיר שהוא עולה. הקראת הטקסט נשמעת טוב בעברית ועתידה רק להשתפר.איך המרת טקסט לדיבור עם הכלי AI עובדת

לאחר שנכנסתם לאתר, תוכלו לבדוק בחינם (מבלי להזין פרטי תשלום) כיצד נשמע הכלי להמרת טקסט לדיבור בעברית, כדי לבחון שזה לטעמכם.

לחצו על לשונית ה- Voice ממש במסך הבית, כדי להחליף לשפה העברית. וייפתח לכם חלון חדש.כעת לחצו שוב על Voice ובחרו בשפה העברית. יפתחו לכם 2 אפשרויות להאזנה בעברית "Avri" להקראת טקסט בקול גברי ו- "Hila" להקראת טקסט בקול נשי.


כעת הזינו את הטקסט שאתם רוצים. לחצו על סמן הרמקול כדי להאזין איך זה נשמע ועל כפתור על "Download Speech" מימין למעלה כדי להוריד את הטקסט כקובץ אודיו.אפשרויות מתקדמות בגרסת הפרימיום

לאחר שהאזנתם, ובחנתם, נעבור לסקור את האפשרויות המתקדמות יותר בגרסא בתשלום.

לחצו על SignUp במסך הבית בכפתור מצד ימין למעלה והתחברו עם חשבון הפייסבוק\הג'ימייל\אימייל שלכם.

לאחר שתזינו מס' פרטים אישיים, אתם תועברו למערכת הניהול של הכלי.

המחיר מתחיל ב- 19$ לחודש (שניתן לבטל בכל עת) בעבור 20,000 מילים. שזה דיי המון, אם נניח שמאמר ממוצע הוא 700 מילים, מדובר על 28 מאמרים (שזה 1.5$ למאמר).

עכשיו תוכלו ליצור את תוכן השמע בקלות ולחלק את הקבצים לתיקיות בהתאם לפרוייקטים שלכם.

לחצו על New Project מימין למעלה ותנו שם לפרוייקט החדש שאתם רוצים להפוך לאודיו (אין חובה לפתוח תיקיות ואפשר לגשת ישר ל-Files).כדי להתחיל לחצו על הפתור הירוק Create Audio מצד ימין למעלה.

הזינו את התוכן שלכם והתחילו לבדוק כיצד זה נשמע.

שימו לב שיש לכם כל מיני אפשרויות עריכת הקול למילים מסוימות שתרצו למשל להדגיש, או לבטא בצורה שונה. בלחיצה על Tone ו- Pause תוכלו לתת למילים מסויימות יותר משקל דיבור. כך אודיו יישמע מתאים יותר לרוח הטקסט.


מה לעשות עם מילים שלא נשמעות טוב בדיבור?

הכלי לא מושלם, אך הוא כל הזמן מתפתח. אם נתקלתם במילה שלא נשמעת טוב בדיבור, תוכלו לנקד אותה וכך הכלי ישמיע אותה בצורה טובה יותר. פשוט היכנסו לאתר הזה - נקדן, נקדו בצורה ידנית את המילה שלכם והדביקו אותה חזרה ב- Play.ht. כעת, ה-AI יקרא את זה בצורה טובה יותר.
הורדה ושימוש בקובץ הטקסט שהפכנו לדיבור

סיימתם עם הזנת הטקסט לדיבור והוא נשמע מעולה? מוכנים להשתמש בו באתר או בכל פלטפורמה אחרת?

פשוט לחצו על Convert to Speech.


השימוש באודיו ניתן לביצוע ב- 2 אפשרויות עיקריות -

  1. הורדת קובץ MP3 והעלאתו לאתר שלכם.

  2. העתקת קוד HTML שתוכלו להטמיע באתר.

טקסט לדיבור - מגמה שתתחזק עם השנים

כפי שאנחנו רואים את זה, המגמה של תוכן אודיו מְדֻבָּר הולכת להתחזק ולתפוס יותר נפח על חשבון הטקסט הכתוב. לאנשים יש פחות ופחות זמן לקרוא טקסטים ארוכים והם רוצים לנצל את הזמן בצורה האפקטיבית ביותר. הפיכת טקסט לדיבור והנגשת התוכן שלנו בצורה אודיו, יכולה להעניק לנו עוד נקודות חשובות בדרך לחשיפה והגברת הטראסט בפני לקוחות רלוונטיים. מה גם שגוגל סורקת את זה ומוסיפה לנו ניקוד לקידום האורגני.


מקורות שהוזכרו במאמר:

אוברלו - קישור כאן.

דה מרקר - קישור כאן.

2,168 צפיות0 תגובות

Commentaires


רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2023? לאיזה מייל תרצה\י שנשלח לך אותו?

מעולה! המדריך מחכה לך במייל

bottom of page