top of page

מכרו את התמונות שלכם והרוויחו כסף על כך.

דרכים >> מכירות באינטרנט >> מכירת תמונות

איך להרוויח כסף ממכירת תמונות באינטרנט

תמיד היה לכם חיבה לצילום? בדיוק חזרתם מהטיול בדרום אמריקה עם אוסף עצום של תמונות? לא מפסיקים לצלם?

הביקוש לתמונות איכותיות ומעניינות, כאלו שעסקים, חברות, מעצבים גרפיים וסתם חובבי צילום יכולים לעשות בהם שימוש, לא מפסיק לצמוח. מיליוני אתרים ברחבי העולם, צריכים תמונות כל הזמן, כאלו שיהיו עם זכויות יוצרים (הרי אסור להשתמש בתמונות שמוצאים בגוגל מבלי לבקש אישור שימוש) כדי שיוכלו להשתמש בהם למטרות פרסום, רווח וכו'.

זה כל היופי במאגרי התמונות, כל אחד יכול להעלות תמונות שצילם, האתר יחשוף אותם למשתמשים ברחבי העולם ואם מישהו מעוניין לרכוש, אתם מרוויחים!

אתם קולטים? ישנם אנשים בעולם, אשר ישלמו לכם עבור התמונות שלכם. זה קיים, זה קורה ואנשים רבים עובדים בזה מהבית או מכל מקום בעולם ומרוויחים כסף על כך.

 

איך זה עובד?

  1. נכנסים לאתר מאגר תמונות (בסעיף הבא נפרט את 5 הטובים ביותר לדעתנו) ונרשמים בחינם.

  2. מעלים את התמונות שלכם בתהליך פשוט, קצר וחינמי ומחכים לאישור התמונות ע"י צוות האתר.

  3. לאחר שתאושרו, התמונות שלכם יוצגו באתר.

  4. כל אדם שירצה להשתמש בהם וירכוש, אתם מרוויחים סכום כסף שנע בין 10-60% מהמכירה (הרווחים משתנים בין אתר לאתר).

אילו אתרים משלמים כסף על תמונות?

1. Dreamstime - אחד האתרים המובילים בתחום התמונות עם 18 מיליון כניסות משתמשים לאתר בחודש. דרימסטיים תשלם לכם בין 20-25% על כל תמונה שתימכר ועד 60% אם התמונות שאתם מעלים הן בלעדיות ב- Dreamstime.

(מסך הבית של אתר Dreamstime)

מכירת תמונות באינטרנט (2).jpg

(לאחר שתיכנסו שתירשמו ותיכנסו לאזור האישי שלכם, לחצו על Upload content)

מכירת תמונות באינטרנט (3).jpg

2. FOTOLIA - אתר מוביל עם למעלה מ-8 מיליון כניסות משתמשים בחודש. באתר תרוויחו בין 20%-60% רווח על מחיר המכירה של התמונה שלכם. לאחר שתירשמו לאתר, היכנסו לאיזור האישי, ופעלו לפי ההוראות.

(לאחר שתירשמו, היכנסו לאזור האישי ולחצו Sell images)

מכירת תמונות באינטרנט (4).jpg

3. DepositPhotos - מאגר תמונות מוביל עם למעלה מ- 20 מיליון כניסות משתמשים מרחבי העולם בחודש ואהוב במיוחד על ישראלים. דיפוזיא תשלם לכם מ34% ממחיר התמונה, והאחוזים עולים ככל שאתם עולים ברמות המכירה.

4. BigStock - כשמו כן הוא, האתר מכיל מאגר גדול ובינלאומי של תמונות למכירה. האתר ישלם לכם עד 30% על כל מכירה!

5. Istock - מאגר תמונות נחמד, עם למעלה מ-20 מיליון כניסות לאתר בחודש מכל רחבי העולם. איי-סטוק תשלם לכם 15% על כל תמונה שלכם שתימכר. אם תרצו להרוויח יותר, תצטרכו להיות בלעדיים עם ISTOCk , כך תוכלו להגיע לרווחים של עד 45% ממחיר המכירה.

מכירת תמונות באינטרנט (1).jpg

6 דברים שחשוב לדעת לפני שמעלים תמונה למכירה במאגרים:

  • אחוז הרווח שלכם משתנה בין אתר לאתר, ופועל לפי המדיניות של האתר. מרבית האתרים פועלים גם לפי וותק החשבון ורמת הפעילות. ככל שתיהיו יותר פעילים (תעלו יותר תמונות), תרוויחו יותר אחוזים.

  • לא כל תמונה שתעלו תפורסם למכירה באתר. רוב האתרים מעוניינים בתמונות באיכות וסטנדרטים גבוהים במיוחד ואם לא תעמדו בהם, התמונות יידחו. לכן רצוי לקרוא היטב את הדרישות להעלאת תמונות ותנאי השימוש.

  • ישנם אתרים המספקים רווחים גבוהים יותר, אם תעלו את התמונות שלכם בבלעדיות אליהם בלבד ולא לאתרים נוספים.

  • שימו לב שאתם בעלי הזכויות האמיתיים של התמונות שאתם מעלים. האתרים הללו מקפידים על זכויות יוצרים וחשוב לוודא שהתמונות שהעליתם תהיינה יצירות אישיות שלכם.

  • הקפידו לרשום כותרת מתאימה ותיאור נכון עם מילות מפתח חזקות, אשר ייקלו על משתמשים למצוא את התמונות שלכם כך שהדרך למכירה ורווחים תהיה קצרה יותר.

  • זכרו שברגע שאחת התמונות נמכרת, אתם כבר לא בעלי הזכויות הבלעדיים של התמונה ואדם אחר יוכל לעשות בה כרצונו.

.

למי זה כדאי?

לכל אחד! אם אתם לא מפסיקים לקבל מחמאות על התמונות שאתם מצלמים, אם יש לכם מצלמה מקצועית שמייצרת תמונות באיכות גבוהה או אם יש לכם ידע מקצועי וטכני בעיצוב תמונות, הדרך הזו מאוד כדאית עבורכם. אפשר להרוויח הרבה כסף כמו אנשים רבים שהפכו את התחביב לעבודה מן הבית.

איך מקבלים את הכסף?

מרבית האתרים משלמים רק לאחר צבירת סכום מינימלי של 25$ באזור האישי שלכם באתר. ההעברה מתבצעת לחשבון הפייפאל שלכם, לחשבון הבנק או בהמחאה בנקאית, תלוי בבחירתכם ובאופציות הזמינות באתר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

bottom of page