איך לקדם אתר בגוגל: 10 טיפים לשיפור ה- SEO בחינם, בשעתיים של עבודה [2021]

עודכן ב: אפר 11


בניית אתר לעסק הוא רק השלב הראשון בדרך להגדלת הנוכחות הדיגיטלית ויצירת מקור הכנסה מהאינטרנט. כדי לייצר תנועת גולשים לתוך האתר תצטרכו לדעת איך לקדם אותו בגוגל. הנה 10 טיפים קצרים ופשוטים שיסייעו לכם.

החלום הכי רטוב של כל בעל האתר, הוא להגיע לעמוד הראשון בגוגל. כדי שהאתר שלכם ידורג גבוה במנוע החיפוש כמו גוגל, עליכם להבין קצת בקידום אתרים אורגני והעולם הזה שנקרא SEO - אופטימיזציה למנועי החיפוש (Search Engine Optimization).

גם אם אין לכם עדיין אתר, המאמר יוכל לעזור ולהכין אתכם לרגע שבו תממשו את הרעיון לאתר שיש לכם עדיין בראש.

מה זה SEO ?

בעוד הרבה אנשים נבהלים מצירוף המילים SEO, חשוב להבין שלא מדובר במפלצת כה מפחידה כפי שרבים תופסים אותה. בגדול, ביצוע SEO, אומר לבצע פעולות באתר שנועדו לעזור לסורקים של גוגל לנתח את התוכן באתר שלכם ולהכניס אותו למקומות המתאימים בתוצאות החיפוש.


חשוב להכיר את תחום ה- SEO וקידום אורגני בגוגל

97% מהישראלים הגולשים באינטרנט, משתמשים בגוגל כמנוע חיפוש, כדי למצוא מה שהם צריכים ולכן כל הטיפים שניתן כאן יהיו קשורים למנוע זה בלבד.

עם כל כך הרבה אתרים שם בחוץ, בכל תחום קיים כמעט, אין דרך מושלמת ובטוחה שתוביל לכך שהאתר שלכם ידורג במקום הראשון בגוגל. עם זאת, יש מגוון דרכים שניתן לנקוט אשר בהחלט יכולים לשפר את הסיכויים לכך שהאתר יוביל בתוצאות החיפוש.

המאמר נכתב על בסיס ניסיוננו האישי בקידום אתרים אורגני, קריאת בלוגים בינלאומיים של מובילי דעה בתחום וההנחיות שגוגל עצמה מפרסמת לבעלי האתרים.


הנה 10 פעולות לשיפור ה- SEO וקידום האתר שלכם בגוגל:

1. בחירת כתובת הדומיין לאתר

לפני שהאתר שלכם עולה לאוויר, עליכם לבחור כתובת URL, או יותר נכון, שם הדומיין שלכם. זוהי הכתובת שהגולשים שלכם יקלידו כדי למצוא את האתר. בדיוק כמו השלט הגדול בכניסה לחנות, זה אחד הדברים הראשונים שהגולשים רואים כאשר הם מגיעים לאתר שלכם. זה גם הדבר הראשון שגוגל סורקת כדי להבין על מה האתר וכיצד ידורג. חשוב לוודא שכתובת הדומיין תהיה נקייה, יפה ושתקלע למטרת האתר. כתובת הדומיין האידיאלית, צריכה לכלול את שם העסק או המיזם שלכם ורצוי להוסיף מילת מפתח (או 2 מילים) הקשורה לתחום. לדוגמא, אם אתם עוסקים בקבלנות בנייה, מומלץ ליצור כתובת דומיין כמו www.yournameconstruction.co.il.

* שימו לב, אם כבר יש לכם דומיין שרכשתם ואתר פעיל, לא מומלץ לייצר לו כתובת דומיין חדשה.


2. צרו כותרות ותיאורים לכל דף

ידעתם שאפשר לרשום כותרת ייחודית ותיאור לכל עמוד באתר (Seo Title ו- Meta Description)? אלו טקסטים קצרים שמתארים בדיוק רב יותר מה המטרה של העסק\האתר. לכן רצוי לשלב שם גם כמה מילות מפתח בתחום. עברתם פעם עם העכבר על לשונית של האתר בדפדפן שלכם? המשפט הקצר שמופיע הינו כותרת ה- SEO של העמוד.​​

בעוד התיאור אינו נראה לעין, חשוב לדעת שהוא חיוני במיוחד למנוע החיפוש של גוגל. למעשה, הכותרת והתיאור של העמוד הם הדבר הראשון שגוגל סורק כדי לדעת היכן לקטלג את העמוד שלכם. בנוסף, ברגע שהאתר שלכם אכן מופיע בדף החיפוש של גוגל, הדבר הראשון שהגולש רואה, כאשר הוא מחליט האם להיכנס לאתר, הינו הכותרת והתיאור שכתבתם.

לכן, השקיעו מחשבה ומאמץ בכתיבת הכותרות והתיאורים שכן אלו יסייעו לדרג את האתר גבוה יותר בתוצאות החיפוש. כל מערכת לבניית אתרים שמכבדת את עצמה, חייבת להכיל את האפשרות להוסיף כותרת ותיאור לכל עמוד באתר. בוויקס זה מופיע כמו כאן בתמונה, בוורדפרס מומלץ להוריד את התוסף Yoast ולבצע את זה באמצעותו.

3. צרו קישורים פנימיים בין העמודים באתר

כשאתם רושמים תוכן ומאמרים לעמודים באתר, חשבו כיצד להכניס קישורים פנימיים וטבעיים בתוך הטקסט. מזה בכלל קישור פנימי? אלו הקישורים שניתן ללחוץ עליהם כדי להגיע לעמוד אחר באתר. קישור פנימי יעיל מסייע לגולשים לנווט באתר ולמצוא את מה שהם צריכים בקלות רבה יותר.

רצוי לכלול במילות הקישור הפנימי מילות מפתח בתחום האתר שלכם. לדוגמא, באתר מרוויחים כסף באינטרנט, ישנו מאמר נוסף על איך לקדם אתר בגוגל, מומלץ לבקר גם בו כדי ללמוד עוד על מנוע החיפוש של גוגל (שימו לב שמילות הקישור הפנימי הן מילות מפתח חזקות בתחום הזה- קידום, אתר, גוגל).

יתרון נוסף ולא פחות חשוב, קישורים פנימיים הם דרך מעולה לשיפור ה-SEO שלכם, גוגל אוהבת אתרים שמקלים על חווית המשתמש של הגולש. עם זאת, דעו כי שימוש יתר בקישורים פנימיים שלא באמת מסייעים למשתמש, ידליקו נורות אדומות לגוגל ודירוג האתר ייפגע.

4. הוסיפו תיאור טקסט (Alt) לכל התמונות

מנועי חיפוש הם מומחים בקריאת הטקסטים באתר האינטרנט, אך הם עדיין לא פיצחו את השיטה כיצד להבין את התמונות. כדי להבין מהי התמונה ומה היא רוצה לספר, מנועי החיפוש מחפשים את ה- "alt text" של התמונה- תיאור קצר שנועד להסביר את משמעות התמונה.

כשאתם רושמים את התיאור לתמונה, נסו לדייק ולתאר מה בדיוק מופיע בתמונה ולשלב מס' מילות מפתח קשורות לתחום או את שם העסק\האתר שלכם. טיפ קטן: אין צורך לכתוב "alt text" לתמונות גרפיות בלבד כמו צורות שהינן חלק מהעיצוב הכללי באתר. אם לתמונה אין שום קשר לנושא האתר, ניתן לדלג על תיאור תמונה זו.

5. כווצו את גדלי התמונות באתר

אחד המדדים הראשונים שגוגל בוחן כאשר הוא מדרג אתר בדרך לתוצאות החיפוש, הוא מהירות טעינת האתר.

עכשיו, אחד הגורמים שמשפיעים בצורה ניכרת על מהירות האתר, הוא דווקא התמונות שבו. אנחנו יודעים, אתם ממש רוצים שבאתר יהיה תמונות איכותיות ויפות, אין לנו בעיה עם זה. לאתר שלכם יש. 😢

לכן, לפני פרסום תמונה באתר, מומלץ להעלותה לתוכנת כיווץ תמונות, כדי שתקטין את משקלו. יש מגוונים אתרים שעושים את זה אונליין וחינם לחלוטים, כמו זה. האתר מקטין את משקל התמונה תוך פגיעה מזערית ככל האפשר באיכות התמונה, תוכלו לראות את זה בעצמכם. מה שבטוח הוא יקטין את משקל התמונה בעשרות אחוזים, ויסייע לאתר שלכם להיטען מהר יותר.

6. העלו את מפת אתר לגוגל Search Console

תלוי היכן בניתם את האתר, אך כמעט כל פלטפורמה שמכבדת את עצמה, צריכה לאפשר לכם להגיש מפת אתר ל- search Console של גוגל. זהו כלי חשוב במיוחד, שמודיע לגוגל שאתם מוכנים לאנדקס את האתר במנוע החיפוש. העלאת קובץ מפת האתר מסייעת לגוגל לקרוא את האתר בצורה הכי טובה. מדובר בפעולה יחסית פשוטה, שלא דורשת ממכם הרבה וניתן לבצע תוך כמה דקות. לאחר שסיימתם, תוכלו גם לצפות בדוחות מפורטים לגבי החשיפה של האתר במנוע החיפוש, כמו למשל עם איזה מילות חיפוש מוצאים אתכם בגוגל וכו', אילו עמודים נטענים באיטיות וכו'. עדיין לא הבנתם? מומלץ לקרוא את המדריך של גוגל עצמה.

7. העניקו לכל עמוד באתר מבנה מסודר

כל עמוד באתר שלכם צריך להיות בנוי בצורה מסודרת של- כותרת, תת כותרת, גוף טקסט וכן הלאה. כאשר מנוע החיפוש של גוגל סורק את האתר, הוא מבין אותו טוב יותר כאשר העמודים מסודרים ובנויים בצורה הירארכית. החלק הכי רלוונטי בכל עמוד הוא הכותרת שלו ולכן חשוב להדגיש ולסמן אותו ככותרת (ברוב מערכות בניית האתרים הכותרת מוגדרת כ- H1 בעורך הטקסט).

כותרת ה- H1 צריכה לתאר את התוכן בעמוד ולכלול מילות מפתח רלוונטיות וחשוב לכלול אותה פעם אחת בלבד בכל עמוד. כותרת H2 נועדה לתת הכותרת ואילו כותרת H3 משמשת בדרך כלל לחלוקת הטקסט והפסקאות. ככל שהטקסט באתר שלכם מסודר וברור יותר, כך מנוע החיפוש ידע להבין אותו טוב יותר ואף לדרג אותו גבוה יותר. זה הבסיס לכתיבת תוכן באתר אינטרנט.

8. מי אתם? מאיפה אתם? ואיך אפשר ליצור אתכם קשר?

גוגל הודיעה לאחרונה שהיא נותנת "נקודות" לאתרים עם כמה שיותר מידע על בעליהם וכן על מטרותיו (כלומר מטרות האתר).

תחשבו על זה כך, אם הייתם בעלי הקניון, לא הייתם רוצים לדעת מי הבעלים של כל חנות בו?

באופן מעט דומה, גם גוגל רוצה להציג בתוצאות החיפוש שלהם אתרים כמה שיותר אמינים ולהגן על המשתמשים. אתר שיש לו עמוד שמספר מי הם בעלי האתר, או מה מטרתם או מה חזונם בהחלט נותן ניקוד נוסף. מומלץ גם להוסיף את הכתובת שלכם וכמובן פרטי קשר (מייל, פלאפון או שניהם)

9. רשתות חברתיות

יש לכם עמוד בפייסבוק ואינסטגרם? אנחנו בטוחים שאתם מפרסמים את האתר שלכם איתו ומשתפים קישורים. אך אל תשכחו לשים לינקים לנכסים שלכם ברשתות החברתיות גם בתוך האתר.

בהמשך לסעיף הקודם, אתר או בעלים שלו, שיש לו עמודים או פרופילים ברשתות החברתיות, תורם למהימנות שלו בפני גוגל (מה שנקרא Social Proof).

לכן מומלץ להטמיע קישורים קבועים באתר, עבור משתמשים שרוצים לראות אתכם ברשת הפייסבוק, האינסטגרם, לינקדין ועוד. כמו אצלנו, קישורים ל-3 הרשתות מופיעים ממש בתחתית העמוד. מוזמנים לעקוב. 😍


10. התאמת האתר לגלישה חלקה במובייל

רוב הגלישה באינטרנט היום מתבצעת דרך המובייל, זו עובדה מוגמרת וידועה. גוגל כבר הכריזה שאתרים שלא יהיו מותאמים לגלישה נוחה ומהירה דרך הסמארטפון, ייפגעו בצורה קשה בדירוגם בתוצאות החיפוש. לכן, גשו כעת לפלטפורמת בניית האתר שלכם, העבירו למצב מובייל (באלמנטור של וורדפרס זה נמצא מימין למטה ובוויקס משמאל למעלה) וודאו שהאתר תקין ועובד חלק במובייל.

סיכום טיפים ל- SEO

אם אתם באמת רציניים לגבי ה-SEO וקידום אורגני בגוגל (מה שכנראה נכון אם הגעתם לחלק האחרון של המאמר), בדקו את מהירות האתר שלכם עם 2 הכליםהבאים. האחד הוא google speed test לבדיקת המהירות במובייל והשני מתקדם יותר- PageSpeed Insights. מהירות טעינת אתר היא אחד הגורמים החשובים ביותר, בו גוגל מתחשבת על מנת לקבוע את דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש.

אז אם אתם כן רוצים להגיע מתישהו לעמודים הראשונים במנוע החיפוש הכי נפוץ בעולם, מומלץ להתחיל ליישם את הטיפים לשיפור ה- SEO. הם לא קשים, הם פשוטים ומהירים ואם כבר בניתם אתר, למה לא להשקיע במאחורי הקלעים שלו?

אהבתם? נשמח אם תוכלו לשתף חברים. משהו לא הסתדר לכם? כתבו לנו כאן למטה.

#קידוםאתר

1773 צפיות

רוצה לקבל את המדריך המלא לכסף באינטרנט ב- 2021? השאר\י מייל כאן והוא יחכה לך בתיבת הדוא"ל!

בניית אתר לעסקים.jpg

רוצה להירשם לניוזלטר שלנו?  מדי תקופה אנו שולחים מייל מושקע עם מידע על עבודה מהבית ושיווק באינטרנט.

שימושי:

המאמרים האחרונים:

הכי פופולרי:

דיגיטל יזמות: עבודה מהבית ושיווק באינטרנט

אתר דיגיטל יזמות הוקם מתוך רצון לסייע לאנשים רבים להתמודד עם יוקר המחייה ע"י עבודה מהבית בזמן הפנוי ובדרך לחופש הכלכלי. כל הדרכים באתר, נבדקו אישית ע"י בעלי האתר. בנוסף ערכנו בדיקות לבחינת אמינות האתרים, כגון בדיקת כמות כניסות לאתר בחודש ע"י משתמשים ברחבי הארץ והעולם, כתבות, ביקורות והוכחות תשלום ברשת. עם השנים, צברנו ידע רב בתחום השיווק בדיגיטל והבאנו את האתר להיות מדורג ראשון בגוגל במגוון ביטויי חיפוש. לאורך הזמן, גילינו גם צורך בקרב בעלי עסקים ואתרים, הזקוקים לשירותי דיגיטל, אך אינם יכולים לעמוד בהוצאה הגבוהה על כך. לכן התחלנו ליצור מוצרי דיגיטל שונים במחירים נוחים על מנת לתת מענה גם לעסקים הקטנים המעוניינים לבסס את הנוכחות הדיגיטלית שלהם באינטרנט.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאתר דיגיטל יזמות. אין להעתיק מידע, תוכן ותמונות ללא אישור מפורש מבעלי האתר.

כתובתינו במייל: HavodaMehabait@gmail.com